ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-11-07, 19:05   #1
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס
ברירת מחדל 7 הדיברות לאימונים

The 7 Commandments Of Training !

1.- The Law of Individual Differences: We all have different abilities and weaknesses, and we all respond differently (to a degree) to any given system of training.

These differences should be taken into consideration when designing your training program. In short - we are ALL different. What works OPTIMALLY for you probably will not work optimally for me...

2.- The Overcompensation Principle: Mother Nature overcompensates for training stress by giving you bigger and stronger muscles. How do you overcompensate? See next principle.

3.- The Overload Principle: To make Mother Nature overcompensate, you must stress your muscles beyond what they're already used to. One more rep, one more set, shorter rest periods, etc. Now, with that being said, you still have to remember to stay within the parameters of your goals.

If you are training to get bigger, that doesn't mean to go in there and rest 5 seconds between sets - that would be more of an endurance style workout. Use common sense and don't take this out of context...

4.- The SAID Principle: The acronym for "Specific Adaptation to Imposed Demands." If your training objectives include becoming more explosive, then you have to train explosively.

If you desire greater limit strength (primarily from an increase in the cross section of myofibrils), you must use heavier weights than if you were training, for example, local muscular endurance (capillarization and mitochondrial adaptations).

If your objectives include deriving cardiovascular benefits, then you must tax the heart muscle as well as the oxygen-using abilities of the working muscles. Yes, specifically training for one objective can detract from another objective, and this is why periodization is important.

5.- The Use/Disuse Principle: "Use it or lose it" means that your muscles hypertrophy with use and atrophy with disuse. This is common sense.

6.- The Specificity Principle: You'll get stronger at squats by doing squats as opposed to leg presses, and you'll get greater endurance for the marathon by running long distances than you will by (say) cycling long distances. YOU HAVE TO TRAIN TOWARD YOUR SPECIFIC OBJECTIVE, whether it is to grow, shrink, get faster, stronger, or whatever...

7.- The GAS Principle: The acronym for General Adaptation Syndrome, this law states that there must be a period of low intensity training or complete rest following periods of high intensity training. This is usually one of the more confusing, so I'm going to take Dr. Sal Arria and Fred Hatfield explain it better than I can:

"The GAS is comprised of three stages according to its originator, Dr. Hans Seyle: 1) the “alarm stage” caused by the application of intense training stress (the overload principle), 2) the “resistance stage,” when our muscles adapt in order to resist stressful weights more efficiently (The Overcompensation, SAID and Use/Disuse Principles), and 3) the “exhaustion stage” where, if we persist in applying stress we will exhaust our reserves and then be forced to stop training.

"In gym lingo, the GAS law states that there must be a period of low-intensity training or complete rest following periods of high-intensity training. The reason for this is that the stress you have applied is traumatic, forcing your “injured” muscles to heal and then adapt.

The recovery and overcompensation time must be taken so that further stress does not continue the downward spiral caused by repetitive bouts of trauma.

"Confusion frequently arises in applying this principle. Some tissues and cellular components may have been stressed very little or not at all, and are therefore in need of little or no rest.

In fact, if you do not work these tissues, owing to the “law of reversibility,” some atrophy will occur. For example, when heavy negative training is performed, much rest is needed because this form of training is highly traumatic to muscles.

On the other hand, if the same exercise is performed with the same resistance and speed but the eccentric stress is removed, the rest period needed would be far less.

The most frequent misuse of this principle is seen among those who insist on training each body part once weekly (for example) just because “it works.” This is generally not advised, as it is far too infrequent and too much rest. Inevitably, either precious time is wasted or detraining results in some systems’ tissues or cellular elements.

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-05-08, 18:07   #2
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

מקפיץ

ישן 01-05-08, 23:13   #3
avlier
אזהרה ראשונה-קללות

מה הפירוש אחי בעברית אני לא מבין כלום
avlier מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-05-08, 23:27   #4
The Sun
Banned

קראתי, את 5 אני חושב שהבנתי ( הכוונה הייתה לעובדה שאם תזניח שריר מסויים אז הוא יאבד מהגדילה שלו באותו האופן שהוא יגדל אם כן תאמן אותו? )

את 7 קראתי בריפרוף ואם הבנתי נכון הכוונה הייתה בעצם ללא לקרוע לעצמך תתחת באימונים בלי לתת מנוחה טובה אחרי זה, אני צודק לגבי שניהם?
אחלה מאמר בכללי... עוד מעט נקרא את הדדליפט למרות שאני לא עושה :| מכון חרא.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-05-08, 14:13   #5
///Efi///
חבר פעיל

הסמל האישי של///Efi///

שלח הודעה דרך ICQ אל ///Efi/// שלח הודעה דרך MSN אל ///Efi///

מי הגבר בן גבר שמתרגם את זה?...

///Efi/// מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-05-08, 15:08   #6
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///
מי הגבר בן גבר שמתרגם את זה?...

תוך כמה ימים אני אשב לתרגם את זה ,אני קצת מפוצץ לאחרונה.

ישן 02-05-08, 23:27   #7
Arnav_Kipod
חבר פעיל

הערות:
טוב,אני תרגמתי את זה,רק יש כמה שרירים שלא ידעתי איך קוראים להם אז לא נגעתי,סה"כ זה צריך קצת ליטוש...

נ.ב ארבל אחי..אני רק עכשיו הבנתי שאנחנו מתאמנים באותו מכון כושר גם אני בנאוטילוס ...
אני זה ששאלתי אותך על הDEADLIFT אם אתה זוכר..

7 עקרונות האימון:
-----
1.עקרון הייחודיות והשוני - לכולנו יש יכולות וחולשות שונות,וכולנו מגיבים במידה שונה לכל תוכנית אימונים.

את השוני והייחודיות יש לקחת בחשבון כאשר בונים תוכנית אימונים. בקיצור - תוכנית אימונים שמתאימה לך לא בהכרח מתאימה לי.

2.עקרון פיצוי היתר - הגוף שלנו מפצה אותנו על המתח/מאמץ של האימונים על ידי כך שהוא נותן לנו שרירים חזקים יותר,איך אנחנו גורמים לו לפצות אותנו? נעבור לעקרון הבא.

3.עקרון עומס היתר - בשביל לגרום לגוף שלנו לפצות אותנו,אנחנו צריכים למתוח את השריר,מעבר ליכולת שבו הוא כבר נמצא.עוד חזרה אחת,עוד סט אחד,הפסקות קצרות יותר וכו'.
כעט,אחרי שאמרנו את זה,אתה צריך לזכור להשאר בתוך הפרמטרים (בתוך המידות) של המטרה שלך.

אם אתה מתאמן כדי לגדול,זה לא אומר שאתה צריך לנוח 5 שניות בין הסטים - זה יהיה יותר אימון בסגנון סיבולת.השתמש בהגיון הבריא,ואל תוציא את הנאמר מחוץ להקשר (קונטקסט).

4.עקרון הSAID - ראשי תיבות עבור "Specific Adaptation to Imposed Demands" (מאמץ מסויים בשביל המטרה). אם מטרת תוכנית האימונים שלך לגרום ליצור אצלך כוח מתפרץ,אז אתה צריך להתמאן באופן כזה שיתן לך את הכוח המתפרץ.

אם אתה שואף להגדיל את קצה הכוח שלך (בעיקר על ידי הגברת השריר ______________(primarily from an increase in the cross section of myofibrils)(אני לא יודע מזה השריר הזה בדיוק),אתה צריך להשתמש במשקלים גדולים יותר ממהמשקלים שאיתם אתה מתאמן,למשל,בשביל סיבולת השרירים המקומיים____________(capillarization and mitochondrial adaptations)(שמות של שרירים שאני לא מכיר - לא יודע איך להסביר)

אם המטרה שלך כוללת הפקת יתרונות בתחום הקרדיו-וסקולרי(של הלב וכלי הדם),אז אתה צריך להכביד על שריר הלב ועל יכולת הנשימה של השריר העובד.
כן,אימונים ספיצים למטרה מסויימת יכולה לפגוע במטרה אחת,ולכן זאת אחת הסיבות שמנוחה כל כך חשובה (periodization - נראה לי זה מנוחה)

5."עקרון השימוש והאי-שימוש" - "תשתמש בו או תאבד אותו" כלומר,השריר שלך יגדל אם תשמש בו,וינווה אם לא תשתמש בו.ההגיון הבריא.

6."עקרון הייחודיות" - אתה תתחזק בסקוואטים אם תעשה סקוואטים ולא אם תעשה לחיצת רגליים,ואתה תרכוש סיבולת לריצת מרתונים על ידי כך שתרוץ מרחקים ארוכים מאשר (למשל) תרכב על אופנעיים מרחקים ארוכים.אתה צריך להתאמן לקראת המטרה הספיציפית שלך אם זה,לגדול,להתחזק,להרזות או כל דבר אחר...

7."עקרון הGAS" - ראשי תיבות עבור "תסמונת החזרה הכללית ",החוק מציין שצריכה
להיות תקופה של אימונים עם אינטנסיביות נמוכה או ללא אימונים בכלל לאחר אימונים באינטנסיביות גבוהה,זה אחד העקרונות המבלבלים לכן הצטט בהסברים של דר סל אריה ופרד האטפילד:

"עקרון הGAS" כולל שלושה שלבים מקורים לפי דר.סל אריה:
1."שלב המודעות" - נגרם על ידי אימונים אינטסיביים ומתחית השירים (עקרון עומס היתר).
2."ההתנגדות" - כשאר השרירים שלך מאמצים את עצמם לשם העבודה במאמץ גדול יותר עם משקלים גדולים יותר בצורה יותרה האפקטיבית (עקרון הפיצוי,עקרון הSAID,ועקרון השימוש והאי שימוש)
3."תשישות" - אם נתקש להמשיך להפעיל מאמץ על השרירים אנחנו נרוקן את הרזרבות שלנו ונאלץ להפסיק להתאמן.

בסלנג המכון (GYM LINGO),חוק המאמץ אומר שצריכה להיות תקופה עם מאמץ אינטנסיבי נמוך או מנוחה מוחלטת שבא אחרי אימונים אינטסיבים,הסיבה לכך היא שהמאמץ שהפעלתם בזמן האימון הוא
טראומטי,שמאלץ השרירים "הפצויים" שלכם להחלים ולהתרגל.

התאוששות ההחלמה והרגלת השרירים צריכה להלקח כך שמאץ נוסף לא ימשיך לדרדר את הגוף מהמאמץ והטראומה של האימונים האינטנסיבים.

בלבול רב קיים סביב קיום העקרון הנ"ל,"רק חלק מהרקמות ומהתאים נוזקו או לא נוזקו בכלל,ולכן ההפסקה צריכה להיות לפרק זמן קצר או ללא הפסקה בכלל."

במציאות,אם לא תעבוד על הרקמות,לפי "חוק ההפיכות",חלק מניוון יתרחש.למשל,כאשר אימונים (רשום אימונים שליליים - לי זה לא אומר משהו אולי למישהו זה כן) אינטנסיבים מתרחשים,מנוחה רבה דרושה
משום שסוג האימונים הזה מאוד טראומטי לשריר.

מצד שני,אם אותו תרגיל יתבצע עם אותה התנגדות באותה מהירות והמאץ האקסצנטרי יוסר,זמן המנוחה היה הרבה יותר קצר.

השימוש הרע של העקרון ההנ"ל נראה באלו שמתעקשים לאמן כל חלק בגוף פעם בשבוע (למשל)
רק בגלל "שזה עובד".בכללי זה לא מומלץ,משום שזה לא כל כך תדיר ועם יותר מידי מנוחה.
באופן בלתי נמע,_________________(detraining results in some systems’ tissues or cellular elements).
ישן 03-05-08, 01:55   #8
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnav_Kipod
הערות:
טוב,אני תרגמתי את זה,רק יש כמה שרירים שלא ידעתי איך קוראים להם אז לא נגעתי,סה"כ זה צריך קצת ליטוש...

נ.ב ארבל אחי..אני רק עכשיו הבנתי שאנחנו מתאמנים באותו מכון כושר גם אני בנאוטילוס ...
אני זה ששאלתי אותך על הDEADLIFT אם אתה זוכר..

7 עקרונות האימון:
-----
1.עקרון הייחודיות והשוני - לכולנו יש יכולות וחולשות שונות,וכולנו מגיבים במידה שונה לכל תוכנית אימונים.

את השוני והייחודיות יש לקחת בחשבון כאשר בונים תוכנית אימונים. בקיצור - תוכנית אימונים שמתאימה לך לא בהכרח מתאימה לי.

2.עקרון פיצוי היתר - הגוף שלנו מפצה אותנו על המתח/מאמץ של האימונים על ידי כך שהוא נותן לנו שרירים חזקים יותר,איך אנחנו גורמים לו לפצות אותנו? נעבור לעקרון הבא.

3.עקרון עומס היתר - בשביל לגרום לגוף שלנו לפצות אותנו,אנחנו צריכים למתוח את השריר,מעבר ליכולת שבו הוא כבר נמצא.עוד חזרה אחת,עוד סט אחד,הפסקות קצרות יותר וכו'.
כעט,אחרי שאמרנו את זה,אתה צריך לזכור להשאר בתוך הפרמטרים (בתוך המידות) של המטרה שלך.

אם אתה מתאמן כדי לגדול,זה לא אומר שאתה צריך לנוח 5 שניות בין הסטים - זה יהיה יותר אימון בסגנון סיבולת.השתמש בהגיון הבריא,ואל תוציא את הנאמר מחוץ להקשר (קונטקסט).

4.עקרון הSAID - ראשי תיבות עבור "Specific Adaptation to Imposed Demands" (מאמץ מסויים בשביל המטרה). אם מטרת תוכנית האימונים שלך לגרום ליצור אצלך כוח מתפרץ,אז אתה צריך להתמאן באופן כזה שיתן לך את הכוח המתפרץ.

אם אתה שואף להגדיל את קצה הכוח שלך (בעיקר על ידי הגברת השריר ______________(primarily from an increase in the cross section of myofibrils)(אני לא יודע מזה השריר הזה בדיוק),אתה צריך להשתמש במשקלים גדולים יותר ממהמשקלים שאיתם אתה מתאמן,למשל,בשביל סיבולת השרירים המקומיים____________(capillarization and mitochondrial adaptations)(שמות של שרירים שאני לא מכיר - לא יודע איך להסביר)

אם המטרה שלך כוללת הפקת יתרונות בתחום הקרדיו-וסקולרי(של הלב וכלי הדם),אז אתה צריך להכביד על שריר הלב ועל יכולת הנשימה של השריר העובד.
כן,אימונים ספיצים למטרה מסויימת יכולה לפגוע במטרה אחת,ולכן זאת אחת הסיבות שמנוחה כל כך חשובה (periodization - נראה לי זה מנוחה)

5."עקרון השימוש והאי-שימוש" - "תשתמש בו או תאבד אותו" כלומר,השריר שלך יגדל אם תשמש בו,וינווה אם לא תשתמש בו.ההגיון הבריא.

6."עקרון הייחודיות" - אתה תתחזק בסקוואטים אם תעשה סקוואטים ולא אם תעשה לחיצת רגליים,ואתה תרכוש סיבולת לריצת מרתונים על ידי כך שתרוץ מרחקים ארוכים מאשר (למשל) תרכב על אופנעיים מרחקים ארוכים.אתה צריך להתאמן לקראת המטרה הספיציפית שלך אם זה,לגדול,להתחזק,להרזות או כל דבר אחר...

7."עקרון הGAS" - ראשי תיבות עבור "תסמונת החזרה הכללית ",החוק מציין שצריכה
להיות תקופה של אימונים עם אינטנסיביות נמוכה או ללא אימונים בכלל לאחר אימונים באינטנסיביות גבוהה,זה אחד העקרונות המבלבלים לכן הצטט בהסברים של דר סל אריה ופרד האטפילד:

"עקרון הGAS" כולל שלושה שלבים מקורים לפי דר.סל אריה:
1."שלב המודעות" - נגרם על ידי אימונים אינטסיביים ומתחית השירים (עקרון עומס היתר).
2."ההתנגדות" - כשאר השרירים שלך מאמצים את עצמם לשם העבודה במאמץ גדול יותר עם משקלים גדולים יותר בצורה יותרה האפקטיבית (עקרון הפיצוי,עקרון הSAID,ועקרון השימוש והאי שימוש)
3."תשישות" - אם נתקש להמשיך להפעיל מאמץ על השרירים אנחנו נרוקן את הרזרבות שלנו ונאלץ להפסיק להתאמן.

בסלנג המכון (GYM LINGO),חוק המאמץ אומר שצריכה להיות תקופה עם מאמץ אינטנסיבי נמוך או מנוחה מוחלטת שבא אחרי אימונים אינטסיבים,הסיבה לכך היא שהמאמץ שהפעלתם בזמן האימון הוא
טראומטי,שמאלץ השרירים "הפצויים" שלכם להחלים ולהתרגל.

התאוששות ההחלמה והרגלת השרירים צריכה להלקח כך שמאץ נוסף לא ימשיך לדרדר את הגוף מהמאמץ והטראומה של האימונים האינטנסיבים.

בלבול רב קיים סביב קיום העקרון הנ"ל,"רק חלק מהרקמות ומהתאים נוזקו או לא נוזקו בכלל,ולכן ההפסקה צריכה להיות לפרק זמן קצר או ללא הפסקה בכלל."

במציאות,אם לא תעבוד על הרקמות,לפי "חוק ההפיכות",חלק מניוון יתרחש.למשל,כאשר אימונים (רשום אימונים שליליים - לי זה לא אומר משהו אולי למישהו זה כן) אינטנסיבים מתרחשים,מנוחה רבה דרושה
משום שסוג האימונים הזה מאוד טראומטי לשריר.

מצד שני,אם אותו תרגיל יתבצע עם אותה התנגדות באותה מהירות והמאץ האקסצנטרי יוסר,זמן המנוחה היה הרבה יותר קצר.

השימוש הרע של העקרון ההנ"ל נראה באלו שמתעקשים לאמן כל חלק בגוף פעם בשבוע (למשל)
רק בגלל "שזה עובד".בכללי זה לא מומלץ,משום שזה לא כל כך תדיר ועם יותר מידי מנוחה.
באופן בלתי נמע,_________________(detraining results in some systems’ tissues or cellular elements).

חח תציג את עצמך פעם הבאה.

ישן 03-05-08, 02:11   #9
shahar-king
חבר פעיל

הסמל האישי שלshahar-king

עוסק ב:: סטודנט
חדר כושר: HOLMES PLACE GYM
שלח הודעה דרך ICQ אל shahar-king שלח הודעה דרך MSN אל shahar-king

ארבל קודם כל תודה רבה לך על התרגום אתה עושה עבודת קודש
בקשר לאימונים שלילים אני חושב שהוא היתכוון לשיטת החזרות המאולצות כאשר אתה עושה תרגיל מסויים עם מישקל שאתה יודע מראש שאתה לא יכול לעשות אותו בשלב החיובי של התנועה אז פרטנר עוזר לך לעשות את השלב החיובי ואת השלב השלילי אתה עושה עם מישקל יותר גדול
ישן 03-05-08, 13:39   #10
Arnav_Kipod
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahar-king
ארבל קודם כל תודה רבה לך על התרגום אתה עושה עבודת קודש
בקשר לאימונים שלילים אני חושב שהוא היתכוון לשיטת החזרות המאולצות כאשר אתה עושה תרגיל מסויים עם מישקל שאתה יודע מראש שאתה לא יכול לעשות אותו בשלב החיובי של התנועה אז פרטנר עוזר לך לעשות את השלב החיובי ואת השלב השלילי אתה עושה עם מישקל יותר גדול
חחח אחי אני תרגמתי את זה..(אבל ארבל עדיין עושה עבודת קודש )
מה שכן אחי מה שאתה אומר נראה לי מאוד הגיוני(לא ידעתי את זה)
ישן 03-05-08, 14:14   #11
shahar-king
חבר פעיל

הסמל האישי שלshahar-king

עוסק ב:: סטודנט
חדר כושר: HOLMES PLACE GYM
שלח הודעה דרך ICQ אל shahar-king שלח הודעה דרך MSN אל shahar-king

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnav_Kipod
חחח אחי אני תרגמתי את זה..(אבל ארבל עדיין עושה עבודת קודש )
מה שכן אחי מה שאתה אומר נראה לי מאוד הגיוני(לא ידעתי את זה)
צודק אחי קבל את סליחתי ותודה רבה על התרגום !!!