ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-07-09, 18:13   #1
manzor
חבר פעיל

ברירת מחדל אנורקסיה והעלאה במשקל.

לאחר כ 3 שנים של הרעבה ואנורקסיה ואכילה של כ 700 קלוריות ביום עם ספורט מוגזם, החלטתי להעלות במשקל ואני חייב והכל, אני כרגע 1.76 ושוקל 45, רציתי לדעת, אם כרגע, אני אתחיל לעלות מ 700 קלוריות, ל 1500 לדוגמא, אני יודע שאני יעלה מהר מאוד במשקל, עד שאני אגיע ל 49 לדוגמא, הגוף כבר יתאזן על 1500 קלוריות או שאני ימשיך לעלות על 1500 קלוריות לטווח הרבה יותר רחוק? בכלל, מתישהו הגוף שלי יתאזן על 1500 קלוריות?
תודה ואשמח לעזרה...
manzor מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-07-09, 18:18   #2
xpl1
חבר פעיל

יש כמות קלוריות מסויימת שאיתה אתה תעלה או תשאר במשקל, תלוי אם תחרוג ממנה, bmr.

כרגע לדעתי ה- bmr לא משחק תפקיד בגלל מה שעברת, כנראה חילוף החומרים נדפק ועוד דברים רבים, לכן לא כדאי ללכת לפי נוסחאות - והאמת, שאם אתה מנסה לצאת מהמחלה הזו ומהשיגעון הזה - מנסיון, אל תקרא יותר מדי, אל תכנס יותר מדי לתפריטים, לחישובים ולנוחסאות, כי זה ישגע אותך יותר - לצערי מנסיון.

מה שאתה צריך פשוט מאוד - להקפיד לאכול אוכל כמה שיותר איכותי, אתה יכול להרשות לעצמך ג'אנק פוד, אבל לא הייתי אומר שכדאי על בסיס יומי, אם אכלת עד היום כ- 700 קלוריות, תוסיף לדוגמא עוד 500, לאט לאט ובהדרגה, אם אתה מרגיש שקשה לך, תנסה להתמודד, אתה תתרגל. יש כמות 'קלוריות מסויימת שאיתה אתה תעלה במשקל וכן אתה תתקע מתישהו, ובזמן הזה תצטרך לעלות עוד קלוריות, מה שחשוב לדעתי הוא שתקפיד על לפחות מינימום פעילות כושר, אומנם מומלץ ואפילו רצוי שתאכל כמה שיותר בלי לעשות חשבון, אבל לדעתי שילוב של אימוני כושר אפילו מינימליים יתנו תוצאות טובות יותר, ותוכל לעלות במסת שריר במשך הדרך ולהראות הרבה יותר טוב.
xpl1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-07-09, 18:24   #3
manzor
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xpl1 צפה בהודעה
יש כמות קלוריות מסויימת שאיתה אתה תעלה או תשאר במשקל, תלוי אם תחרוג ממנה, bmr.

כרגע לדעתי ה- bmr לא משחק תפקיד בגלל מה שעברת, כנראה חילוף החומרים נדפק ועוד דברים רבים, לכן לא כדאי ללכת לפי נוסחאות - והאמת, שאם אתה מנסה לצאת מהמחלה הזו ומהשיגעון הזה - מנסיון, אל תקרא יותר מדי, אל תכנס יותר מדי לתפריטים, לחישובים ולנוחסאות, כי זה ישגע אותך יותר - לצערי מנסיון.

מה שאתה צריך פשוט מאוד - להקפיד לאכול אוכל כמה שיותר איכותי, אתה יכול להרשות לעצמך ג'אנק פוד, אבל לא הייתי אומר שכדאי על בסיס יומי, אם אכלת עד היום כ- 700 קלוריות, תוסיף לדוגמא עוד 500, לאט לאט ובהדרגה, אם אתה מרגיש שקשה לך, תנסה להתמודד, אתה תתרגל. יש כמות 'קלוריות מסויימת שאיתה אתה תעלה במשקל וכן אתה תתקע מתישהו, ובזמן הזה תצטרך לעלות עוד קלוריות, מה שחשוב לדעתי הוא שתקפיד על לפחות מינימום פעילות כושר, אומנם מומלץ ואפילו רצוי שתאכל כמה שיותר בלי לעשות חשבון, אבל לדעתי שילוב של אימוני כושר אפילו מינימליים יתנו תוצאות טובות יותר, ותוכל לעלות במסת שריר במשך הדרך ולהראות הרבה יותר טוב.
כרגע אני 45, אתה מאמין שעד שאגיע ל 49 לדוגמא, 1500 יספיקו לעלייה או שאתאזן עליהם?
ישן 08-07-09, 18:26   #4
JAGA_JAGA
חבר פעיל

הסמל האישי שלJAGA_JAGA

במצב כזה ממליץ לא לעבוד עם תפריט ופשוט לדחוף אוכל עד שתגיע למשקל סביר ומשם תמשיך עם תרפיט...
ישן 08-07-09, 20:00   #5
בר728
חבר פעיל

הסמל האישי שלבר728

לדעתי כדאי שתתיעץ עם מבינים בעניין..תפריט ל"החלמה" מאנורקסיה זה לא כמו תפריט למישהו רגיל שרק רוצה להעלות מסת שריר..הכי פשוט זה לאכול יותר ממה שאתה אוכל ולראות על המשקל אם אתה עולה או לא
בר728 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-07-09, 20:04   #6
bored2death
חבר פעיל

כללי:: תלמיד

שמע, הייתי קרוב למצב שלך והדבר היחידי שאני יכול לומר שעזר לי זה פשוט לבלוס, לא להפסיק
אחרי ארוחות הייתי שוכב על המיטה כי הרגשתי כאילו אני עומד להתפוצץ, תגיע למצב כזה כל יום ותוך חצי שנה הכל יסתדר
בהצלחה!
ישן 08-07-09, 20:18   #7
ronaldo
Banned

חלאס כבר כל פעם אתה פותח אשכול עם זה, תתחיל כבר לאכול במקום לבכות כל פעם.

נערך לאחרונה על ידי ronaldo, 08-07-09 בשעה 20:22.
ronaldo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-07-09, 22:37   #8
senate
חבר פעיל

הסמל האישי שלsenate

כללי:: אני לא סנטה

אתה אנורקס (או סוג של) וזקוק לטיפול אצל רופא
קודם פסיכולוגי ובעקיפין דרך תזונה
לפי ההודעות שלך גם ההודעה הזו סתם תעלה חרס ותראה כמה זמן אתה עדיין אוכל כמו אפרוח וזה לא ישתנה בלי טיפול
אתה מדבר על אוכל ושאתה רוצה לאכול אבל אתה לא עושה את זה
אפילו ירדת איזה 5 קילו מאז שהתחלת לכתוב כאן על עליה במשקל
ישן 08-07-09, 22:49   #9
DanD
חבר פעיל

עוסק ב:: כדורגל
חדר כושר: מתאמן בבית

תטחן ימטורףף
למה עשית לעצממך את זה?!
DanD מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-07-09, 23:02   #10
lironsD
חבר פעיל

עוסק ב:: במשמש..גויבות..
חדר כושר: קאנטרי גלי גיל

תקשיב..אתה מכיר תחבילות שוקולד של קליק?או פרה?כל אחת בסביבות ה600-700 קלוריות
שב מול המחשב
תדחוף ארבע כאלה כל יום.........אין לי מה להגיד לך חוץ מי זה...אני 20 ס"מ מתחתיך ואני שוקל יותר..
אני במצב שלך היתי מתחיל מאסה יומית 4000+,אין לך ברירה..
1500 קלוריות אתה עוד תצור גירעון אתה לא מבין???
lironsD מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 10:05   #11
manzor
חבר פעיל

איך אני אצור גרעון על 1500? אני אמור לעלות עם זה.. דפקתי לי את ה bmr.
ישן 09-07-09, 11:29   #12
roybns
חבר פעיל

ואו 45 על 1.75...בחור אני הכי גרוע שלי היה 1.69 על 52-53 ורק אחרי שקלטתי וואלה חיב לאכול אני 62 הייום אחרי 8 -9 חודשים של רצינות ומכון כושר ובלי חרטות.
אז בלי לבלבל במוח תסלח לי אבל לך תאכל במקום לכתוב כאן הודעות בפורום
roybns מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 11:43   #13
ronaldo
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי manzor צפה בהודעה
לך כבר לטיפול אצל פסיכולוג, אנשים אומרים לך את זה כבר יותר משנה.
ronaldo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 14:44   #14
xpl1
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי manzor צפה בהודעה
כל מה שאמרתי לך הוא מנסיון על עצמי, גם אני עברתי את זה, פשוט תקרא את מה שרשמתי שוב, תפנים ותתחיל לאט לאט.

ד"א - אל תקשיב לכל השטויות שמוכרים לך פה "תטחן 10 חבילות שוקולד ביום" וכל החרא הזה, אל תעשה את זה, אמרתי לך כבר, אם בא לך פה שוקולד שם שווארמה, פיצה וכו', בכיף, במיוחד כשאתה בתת משקל וצריך לעלות, אבל אל תחייה מזה ושזה לא יהיה באופן קבוע.
xpl1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 15:08   #15
lironsD
חבר פעיל

עוסק ב:: במשמש..גויבות..
חדר כושר: קאנטרי גלי גיל

ציטוט:
כל מה שאמרתי לך הוא מנסיון על עצמי, גם אני עברתי את זה, פשוט תקרא את מה שרשמתי שוב, תפנים ותתחיל לאט לאט.

ד"א - אל תקשיב לכל השטויות שמוכרים לך פה "תטחן 10 חבילות שוקולד ביום" וכל החרא הזה, אל תעשה את זה, אמרתי לך כבר, אם בא לך פה שוקולד שם שווארמה, פיצה וכו', בכיף, במיוחד כשאתה בתת משקל וצריך לעלות, אבל אל תחייה מזה ושזה לא יהיה באופן קבוע.

במצב שלו היתי אומר שהוא צריך לחיות מי זה....
אתה לא מבין אנורקיסיה זה לא בעיה של רזון,זה בעיה פיסכולוגית..הוא עוד חושב שהוא רזה.לא שמעת מה הוא אמר?הוא חושב שעם הוא יכניס 1500 קלוריות ביום הוא ישמין מיזה.."דפקתי לעצמי את הBmr"
lironsD מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 15:08   #16
בחור בחיטוב
Banned

אוכלללללללללללללללללללללללללללללללללללל...
בחור בחיטוב מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 16:21   #17
Tamir D
חבר פעיל

הסמל האישי שלTamir D

תעלה באופן הדרגתי את הכמות הקלורית ואל תבצע אירובי באופן מוגזן, הייתה לי את אותה בעיה.
בהצלחה לך =]
Tamir D מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 16:22   #18
Guy-
חבר פעיל

חדר כושר: Family Gym

אחי אני ההיתי 184 על 51 קילו גם אני ההיתי אנורקס...
היום לאחר חצי שנה מתוכם 4 חודשים של אימונים והקפד על תזונה עליתי ל62 קילו ואז שברתי את היד וירדתי ל59 ולא ממזמן חזרתי לכול השגרה ועליתי ל60
ההיתי שונא אוכל ההיתי אוכל ארוחה ביום והיום אני אוכל לפחות 4 5 ארוחות מתאמן ועולה במשקל
תתחיל לדחוף אוכל לדחוף לדחוף עד שאתה מרגיש כאבי בטן ומפוצץ תלך תשב תנוח ואחרי 3 שעות את אותו הדבר תעשה

"אם חרא היה משמין ההיתי אוכל אותו העיקר להשמין!"
Guy- מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-07-09, 16:33   #19
SIMAO
חבר פעיל

הסמל האישי שלSIMAO

קודם כל מסקרן אותי על מה חשבת שהגעת למצב הזה?
מישהו בבית לא ניסה לעצור אותך?!
קודם כל מרבית מהאנשים שענו לך פה הגיבו סתם.
מדובר בחיים של בן אדם ולהגיד לו לבלוס ולבלוס ברגע שהוא נימצא בתת משקל רציני(אנורקסיה)זה לא יעזור,אפילו יגרום לנזק.

הקיבה שלך קטנה מאוד ומה שאתה יכול לעשות זה לאט לאט לאכול יותר.
אתמול אכלת 700 קלוריות היום תאכל 1000 וכך הלאה אם אתה מרגיש שאפילו קשה לך 1000 תאכל 800.
אני מציע לך ללכת לתזונאי מוסמך או אפילו לשירותים של ישראלבודי אני מאמין שהם ידעו מה לעשות.
כמו כן במקביל ללכת לפסיכולוג שינסה לעבוד איתך על ההרגל הזה שפיתחת לעצמך מאנורקסיה לא יוצאים כ"כ מהר ובטח שלא בלי התייעצות עם איש מוסמך.
אם אתה לא תיקח את עצמך בידיים זה יהיה גרוע מאוד,הרי אנורקסיה זה בידיוק כמו מישהו שבעודף משקל רציני אותם הבעיות יש..,עצמות חלשות,פגיעות יתרה למחלות,ומחלות לב!!.
החיים לא משחק.
ישן 09-07-09, 17:56   #20
manzor
חבר פעיל

ציטוט:

מבחינת תיאבון אני מסוגל לאכול 2000, הקטע זה כמה צריך הגוף באמת?
וסתם לדוגמא, כרגע אני 45 קילו, אתה חושב כשאגיע ל 49-50, 1500 יספיקו כדי לעלות או שאצטרך יותר כבר?..
תגובה