אשכול: משחקים קצת
צפיה בהודעה בודדת
ישן 01-06-13, 19:24   #33
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אני מסכים עם כלכם על זה שקרוספיט זה אימון כללי וברור שאם אתה רוצה להיות פווארליפטר\אתלט למטרה יעודית מסויימת קרוספיט לא ייתן לך כלום, אבל קרוספיט הוא ענף ספורט משל עצמו הוא אומר להיות טוב בכל מיני סוגים של אימונים (עד רמה מסויימת) אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהיום רוב האתלטים ברמת העלית מתאמנים גם בקרוספיט כדי להתקדם באספקטים מסויימים בספורט שלהם (בכל זאת קרוספיט גורם לך להזיז את השרירים היעודים שלך בדופק גבוהה, דבר שמדמה התנהגות שרירית בספורט) בקשר ללהיות מאסיבי, גם מסכים איתך- קרוספיטרים ברמת עלית אני די בטוח שהם מוזרקים ולכן הם יחסית די מאסיביים אבל לא כולם מחפשים להיות מאסיבים כמו פווארליפטרים או באדיבילדרים חובבנים במכון כושר.

בקשר לכוח- לא תראה הרבה אנשים בעולם! שמצליחים לעשות את התרגיל הזה על זמן כזה. גם לא פווארליפטרים ברמת עלית גם לא אתלטים ברמת עלית והדדליפט שם "רק" 200 קילו והקלין 115 קילו.
http://www.youtube.com/watch?v=dmq5jexsuqu
הבן אדם בריכה של חומרים, ועד כמה שאני יודע אין בדיקות סמים בקרוספיט (לעומת IPF והרמת משקולות שיש בדיקות בתחרות, זה לא אומר כמובן שהם נקיים בשאר העונה...).
אז ככה שכל ליפטר במשקל שלו אוכל אותו בלי מלח בכוח, כל משקולן במשקל שלו אוכל אותו בלי מלך במהירות (וכמובן גם בכח).

אני לא אומר שמה שהוא עושה שם לא מרשים, אבל גם בענפי ספורט היום זה לא פונקציונלי.
מהלכי פוטבול נמשכים כמה שניות בודדות.
כדורגל הוא way too אירובי בשביל הדברים האלה.
אולי חלק קטן מזה יתאים לכדורסל, אבל גם הוא מבוסס יותר על אירובי.
אז אתה יודע לאיזה ענף ספורט כל זה מתאים? לקרוספיט.

לעומת זאת, בווסטסייד למשל לוקחים כדורסלנים, שחקני פוטבול, ספרינטים, מתאגרפים, הודפי כדור ועוד כל מיני - אז מי פה בדיוק הפונקציונלי?

וזה בלי לדבר על הshit technique החל מאמצע התרגיל.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט