ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-05-07, 08:28   #1
eumail20000
חבר פעיל

ברירת מחדל תזונה במילואים

יש לי אימון מילואים בשבוע הבא מה שאומר מצב קטבולי מתקדם ביותר אלא אם כן אדאג מראש להביא עימי אוכל,
יש לקחת בחשבון שמדובר כרגע רק ב 3 ימים ולכן התכנית שלי היא כזאת:
להתאמן במכון במוצ"ש , לקחת עימי חבילת תמרים ואיזה 9 חטיפי חלבון.
1. האם המזון שאני לוקח נראה לכם אופטימלי או שיש מקום לשיפור.
2. איזה חטיפי חלבון מומלץ לקנות (חשוב שלא יימסו בחום) ואיפה אפשר לקנות אותם.
3. מה סדר גודל של איבוד מסת שריר במצב כזה של מילואים שבו קשה לספק לגוף את התזונה האופטימלית שהוא מקבל יום יום כשאני אזרח?

תודה מראש.

נ.ב
אני רק חושב על זה שאני מודאג מ 3 ימים - מה יהיה בתעסוקות של 15 יום אני בטח אאלץ להתחיל הכל כמעט מההתחלה במכון.
eumail20000 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 09:37   #2
שריר
חבר פעיל

הסמל האישי שלשריר

שלח הודעה דרך MSN אל שריר

תיקח איתך אבקת חלבון ולחם קל מחיטה מלאה
כשיש ארוחה ללא חלבון או כשעוברות יותר מ-4 שעות שלא הכנסת כלום לפה
תערבב קצת אבקה עם מים ותשתה...(תחליף ארוחה)
לגבי הלחם- אתה יכול להוסיף אותו כשאתה שותה את האבקה- קצת פחמימות
בנוסף- יש מלא פיתות ולחם לבן אז במקום זה תאכל את הלחם קל מחיטה מלאה שהבאת
ישן 18-05-07, 09:59   #3
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

הרבה אוכל טוב. דגנים מלאים כמו לחם מחיטה מלאה או מכוסמין/שיפון.. שיבולת שועל, קינואה/כוסמת וכו'.. כמה שאתה יכול להביא. מקורות לחלבונים... שוב, מה שיש. אני ממליץ על עוף, ביצים וטופו ארוזים היטב. הטופו נשמר להרבה זמן ואת העוף תאכל ביום יומיים הראשונים. אני אישית לא אוכל טונה משימורים, אבל אתה יכול להביא גם כן. אל תשכח את הירקות, ופירות יתנו לך המון אנרגיה. תאכל משהו כל 3 שעות, זה רק יעזור לך.

הרבה מים וכוח רצון. בהצלחה

עריכה: האיבוד מסת שריר הוא די מתקדם במצבים כאלה כי האימונים מתפרשים לאורך כל היום והם לא מרוכזים. הם בדרך כלל אירוביים מה שמגדיל את הסיכוי לאיבוד מסת שריר. אם משלבים עם זה תזונה לא מספקת ולא מזינה שהצבא מספק פעמיים - שלוש ביום של קמח לבן ואוכל מטוגן לא מסובך להבין שהאימפקט הוא די רציני על הגוף
Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:11   #4
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
הרבה אוכל טוב. דגנים מלאים כמו לחם מחיטה מלאה או מכוסמין/שיפון.. שיבולת שועל, קינואה/כוסמת וכו'.. כמה שאתה יכול להביא. מקורות לחלבונים... שוב, מה שיש. אני ממליץ על עוף, ביצים וטופו ארוזים היטב. הטופו נשמר להרבה זמן ואת העוף תאכל ביום יומיים הראשונים. אני אישית לא אוכל טונה משימורים, אבל אתה יכול להביא גם כן. אל תשכח את הירקות, ופירות יתנו לך המון אנרגיה. תאכל משהו כל 3 שעות, זה רק יעזור לך.

הרבה מים וכוח רצון. בהצלחה

עריכה: האיבוד מסת שריר הוא די מתקדם במצבים כאלה כי האימונים מתפרשים לאורך כל היום והם לא מרוכזים. הם בדרך כלל אירוביים מה שמגדיל את הסיכוי לאיבוד מסת שריר. אם משלבים עם זה תזונה לא מספקת ולא מזינה שהצבא מספק פעמיים - שלוש ביום של קמח לבן ואוכל מטוגן לא מסובך להבין שהאימפקט הוא די רציני על הגוף
אם כל - השאלה היחידה שנותרה היא כמה זמן לוקח לתקן את הנזקים ולבנות את השריר חזרה?
ישן 18-05-07, 11:22   #5
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

מה אתה תעשה במילואים, ואיזה אוכל יתנו לך וכמה? לוף אמנם מפוצץ בשומן רווי אבל הוא בכל זאת אוכל. יש שם 15 גר' חלבון ל100 גר אם אני זוכר נכון. זה עדיין משהו...
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:28   #6
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
מה אתה תעשה במילואים, ואיזה אוכל יתנו לך וכמה? לוף אמנם מפוצץ בשומן רווי אבל הוא בכל זאת אוכל. יש שם 15 גר' חלבון ל100 גר אם אני זוכר נכון. זה עדיין משהו...
אני מפקד טנק במילואים , בד"כ באימונים לא עושים הרבה , רוב היום נחים ומדי פעם נוסעים קצת ויורים בטנק.
לגבי אוכל - יש קייטרינג לאחרונה 3 פעמים ביום והלוף יצא מהארוחות של הצבא, יש הרבה אוכל זבל והרוב עדיין מבוסס על לחם לבן.
ישן 18-05-07, 11:35   #7
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

הממ יהיה יותר פשוט לא להתאמן יום לפני, ואז לא תצטרך לקחת איתך שום דבר. אל תשכח, דרישות הגוף לבן אדם שלא מתאמן קטנות מבן אדם שכן מתאמן
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 11:47   #8
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
הממ יהיה יותר פשוט לא להתאמן יום לפני, ואז לא תצטרך לקחת איתך שום דבר. אל תשכח, דרישות הגוף לבן אדם שלא מתאמן קטנות מבן אדם שכן מתאמן
כלומר עדיף לפספס אימון אחד כי הוא יכול רק להזיק?
כמו כן , כמה זמן לוקח לתקן מצב קטבולי מהסוג הזה?נניח 15 יום מילואים בתעסוקה מבצעית כך שכל הזמן ישנים ונחים אבל התזונה על הפנים, כמה מסת שריר הולכת לאיבוד בסה"כ וכמה זמן לוקח לבנות אותה בחזרה בגדול?
ישן 18-05-07, 12:01   #9
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eumail20000
כמו כן , כמה זמן לוקח לתקן מצב קטבולי מהסוג הזה?נניח 15 יום מילואים בתעסוקה מבצעית כך שכל הזמן ישנים ונחים אבל התזונה על הפנים, כמה מסת שריר הולכת לאיבוד בסה"כ וכמה זמן לוקח לבנות אותה בחזרה בגדול?
בולט , תעשה טובה , תענה לי לשאלה הספיצפית הנ"ל , אתה יודע שאני מחזיק מהידע שלך.
תודה גם על ההרגעה.
ישן 18-05-07, 12:05   #10
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
איבוד המאסה הוא מינורי לחלוטין אם בכלל.
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 12:18   #11
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
איבוד המאסה הוא מינורי לחלוטין אם בכלל.
אחי,
כתבתי 15 יום כי לקחתי את הדוג. הכי גרועה.
אתה רוצה להגיד לי שבמצב של 15 יום ללא אימונים כמעט אל עם המון שימה ומנוחה , תזונה סבירה אבל לא כמו שהגוף רגיל באזרחות- אז האיבוד יהיה מינורי?
ישן 18-05-07, 12:20   #12
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
בולט,
שים לב בבקשה , בקשתי רק שתתייחס לנושא של איבוד מסת שריר במקרה קיצוני של מילואים של 15 יום עם אימונים מעטים, המון שינה ומנוחה אך תזונה לא מי יודע מה.
כמה מסה מאבדים בערך וכמה זמן לוקח אח"כ בחזרה לשגרה לתקן את הנזקים?
תודה רבה מראש.
ישן 18-05-07, 12:48   #13
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
בולט,
שים לב בבקשה , בקשתי רק שתתייחס לנושא של איבוד מסת שריר במקרה קיצוני של מילואים של 15 יום עם אימונים מעטים, המון שינה ומנוחה אך תזונה לא מי יודע מה.
כמה מסה מאבדים בערך וכמה זמן לוקח אח"כ בחזרה לשגרה לתקן את הנזקים?
תודה רבה מראש.
תלוי.
במאזן קלורי חיובי, המסה שתלך לאיבוד היא המסה שהגוף מרגיש שהוא "לא צריך" אותה. והתהליך הזה נורא איטי מכיוון שבמאזן קלורי חיובי אתה במצב אנאבולי בכל מקרה. סביר להניח שאתה לא תאבד כמעט שריר ב15 יום אם תהיה במאזן קלורי חיובי. אולם אתה תשמין...
כמובן שתאבד יותר מסת שריר במאזן קלורי חיובי, אם לא יהיה לך מספיק חלבון (~1 גרם לקילו בערך, דבר שלא קשה להשיג אני מניח)

במאזן קלורי שלילי, המסה שתלך לאיבוד תהיה בגלל הסיבה של המאזן הקלורי החיובי, וגם בגלל שהגוף מפרק חלבונים כדי להפוך אותם לפחממות (גלוקוניאוג'נזיס) כדי לספק חלק מהגרעון הקלורי.
כמה מסה? קשה לי להגיד לך כי זה תלוי כמה עצים יהיה הגרעון הקלורי, ועד כמה אתה סוס. תלוי גם כמה שומן יש עליך (יותר שומן=יותר שמירה על השריר)

אולם אע"פ כל זה, סביר להניח שהמסה שתאבד גם בשבועיים תהיה זניחה למדי. עד כמה זניחה? אני חושב שזה יהיה שואף ל-0 במאזן קלורי חיובי, ופחות מ100 גר' שריר במאזן קלורי שלילי (של כ500 קל'\יום). ז"א שאתה לא צריך לדאוג.
אבל למרות שלא תאבד כמעט שריר, אתה תרגיש ירידה חדה בביצועים כשתחזור להתאמן. וזה בגלל מערכת העצבים, שמסתגלת יותר מהר מהשרירים שלך. הכוח שלך יירד דרסטית, ואני מניח שיחזור אחרי שבועיים לכמו שהיה קודם.

אני זז לאימון, כל טוב ואל תהיה בסרט של איבוד מסת שריר כל ה3 ימים הללו... עדיף שתתרכז בפיקוד על הטנק.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 13:15   #14
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
תלוי.
במאזן קלורי חיובי, המסה שתלך לאיבוד היא המסה שהגוף מרגיש שהוא "לא צריך" אותה. והתהליך הזה נורא איטי מכיוון שבמאזן קלורי חיובי אתה במצב אנאבולי בכל מקרה. סביר להניח שאתה לא תאבד כמעט שריר ב15 יום אם תהיה במאזן קלורי חיובי. אולם אתה תשמין...
כמובן שתאבד יותר מסת שריר במאזן קלורי חיובי, אם לא יהיה לך מספיק חלבון (~1 גרם לקילו בערך, דבר שלא קשה להשיג אני מניח)

במאזן קלורי שלילי, המסה שתלך לאיבוד תהיה בגלל הסיבה של המאזן הקלורי החיובי, וגם בגלל שהגוף מפרק חלבונים כדי להפוך אותם לפחממות (גלוקוניאוג'נזיס) כדי לספק חלק מהגרעון הקלורי.
כמה מסה? קשה לי להגיד לך כי זה תלוי כמה עצים יהיה הגרעון הקלורי, ועד כמה אתה סוס. תלוי גם כמה שומן יש עליך (יותר שומן=יותר שמירה על השריר)

אולם אע"פ כל זה, סביר להניח שהמסה שתאבד גם בשבועיים תהיה זניחה למדי. עד כמה זניחה? אני חושב שזה יהיה שואף ל-0 במאזן קלורי חיובי, ופחות מ100 גר' שריר במאזן קלורי שלילי (של כ500 קל'\יום). ז"א שאתה לא צריך לדאוג.
אבל למרות שלא תאבד כמעט שריר, אתה תרגיש ירידה חדה בביצועים כשתחזור להתאמן. וזה בגלל מערכת העצבים, שמסתגלת יותר מהר מהשרירים שלך. הכוח שלך יירד דרסטית, ואני מניח שיחזור אחרי שבועיים לכמו שהיה קודם.

אני זז לאימון, כל טוב ואל תהיה בסרט של איבוד מסת שריר כל ה3 ימים הללו... עדיף שתתרכז בפיקוד על הטנק.
תודה על התשובה המפורטת.
שמרתי אותה בדלישס שלי לכל פעם שאני אצטרך להזכר כשאקבל צו מילואים.
ישן 18-05-07, 11:48   #15
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

רק 3 ימים בן אדם... זה לא יזיז לך תאמין לי.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 12:06   #16
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

תסתכל על זה ככה: אם אתה מתאמן יום לפני, ואוכל מספיק חלבון אתה תשמור על השריר. אם אתה לא אוכל מספיק חלבון, אני חושב שאתה תשמור על השריר פחות משהיית שומר עליו אילו לא היית מתאמן, והיית אוכל מספיק חלבון לבן אדם שלא מתאמן (אבל עדיין הכמות קטנה לבן אדם שכן מתאמן).

אני לא יודע מה אתה אוכל שם בצבא, אבל אני מניח שמקורות עתירי חלבון לא מביאים. אני לא מכיר שום חלבון שנשמר היטב, חוץ מטונה. מקסימום תיקח איתך קופסאות טונה.
סינטרקס
סיינטרקס
תגובה