ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-07-08, 18:34   #1
Dubano
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלות רטוריות / משפטים למחשבה

רק כמה דברים שעוברים לי בראש....

1. המיקרו קרעים בשריר נוצרים ממתח גבוה בשריר הנובע ממשקל גבוה, אז למה לעבוד בטווח מעל 8 חזרות ?

2. כמות המיקרו קרעים מושפעת מכמות עבודה, אז למה לעבוד בווליום נמוך ?

3. למה לעבוד לכשל, כשל הוא בעצם של מערכת העצבים המרכזית ולא של השריר, ולכן עבודה לכשל לא מאפשרת לאמן את השריר בכמות גדולה

4. למה לצמצם את אכילת השומן? כל עוד מחשבים אותו בסך קלוריות היומי ? הוא ממילה הופך לאנרגיה, ומכיל יותר קלוריות וכך כמות האוכל שצריך לאכול קטנה

5. למה לעבוד על כל שריר עם חמש תרגילים שונים? כשאפשר להתמקד באחד בסיסי ולהתחזק בו משמעותית (לדוגמא: מתח, פולי עליון צר, פולי עליון מאחורי הראש, מסור ובנט אובר כשאפשר להתמקד רק במתח או בבנט אובר )

6. למה לעבוד עם מכונות וסמית' כשאפשר לעבוד עם משקל חופשי,

7. למה לעבוד בשיטת פירמידה / דרופ סט שבונים כשל מהר מאוד ומצמצמים את היכולת לבצע ווליום גבוה?

8. למה לעבוד בתרגילים מבודדים כשאפשר לעבוד בתרגילים מורכבים שבונים כוח, מקטינים את הסיכוים לפציעות וחוסכים זמן

יום נעים....

נ.ב
תגובות תוקפניות אפשר להשאיר במקום אחר, אשמח עם זה יהפוך לדיון מענין

"With a gun barrel between your teeth, you speak only in vowels. "
(Fight Club)
Dubano מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-07-08, 18:50   #2
ArschGesicht
חבר פעיל

הסמל האישי שלArschGesicht

חלק מהשאלות שרשמת בכלל לא למחשבה ואפשר אפילו לענות לך עליהן
SlipknoT - Skin Ticket
2.11 סליפנוט בארץ!!!
ואת הכרטיס שלי כבר קניתי = והחזרתי
עצוב לי..
ArschGesicht מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-07-08, 18:58   #3
Holy_Templar
מנהל הפורום

הסמל האישי שלHoly_Templar

חדר כושר: חדר כושר
שלח הודעה דרך MSN אל Holy_Templar

הממממ....
ישן 24-07-08, 19:43   #4
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

מיקרו קרעים לא נוצרים רק ממשקל גבוה אבסולוטית, הפגיעה במנגנון הכיווץ נוצר כאשר מופעל עומס גבוה יותר מזה שאתה היית רגיל אליו. והכוונה בעומס זה לא רק משקל גבוה, אלא גם נפח עבודה (סטיםxחזרות).

2. אני לא יודע עד כמה הטענה הזאת נכונה, אבל גם אם נצא מנקודת הנחה שכן, הרי שכל החוכמה היא לתקן את הנזקים במנגנון הכיווץ וליצור פיצוי יסף. ככל שאתה יוצר יותר נזק לא מעיד בהכרח שאותו נזק גם יתוקן עד לרמה של פיצוי יסף.

3. דבר ראשון כשל הוא כן של השריר, בין היתר. אם הגעת לכשל אחרי 2 חזרות, זה אומר שהמנגנון המטאבולי העיקרי שהיה פעיל הוא ה- atp-cp, מה שאומר שפשוט נגמרו לך מאגרי ה- atp-cp ולכן אתה לא יכול להרים יותר. מה שכן, "אומרים" שהכשל משפיע בעיקר על ההתאוששות של מערכת העצבים.
אגב מחקרים הראו שאין כמעט הבדל בתוצאות בין עבודה לכשל לבין עבודה שלא כשל.

4. זאת שאלה כללית מידי, תלוי למי, באיזה תפריט, באיזה מצב, על סמך מה מצמצמים, אבל באופן כללי, לשומן, פחמימה וחלבון יש מסלול מטאבולי שונה ולכן הדרישות שלהם שונות.

5. אין באמת צורך ממשי לעבוד על חמש תרגילים שונים, אני גם בעד התמקדות בתרגיל אחד, מקסימום שתיים לתנועה מסויימת. אנשים מעדיפים יותר תרגילים בדר"כ כי זה פחות משמעמם ומכניס יותר עניין לאימונים (לדעתי לא, אבל זאת דעת הרוב).

6. מכונות נתפסות כבטיחותיות יותר, נוחות יותר לשימוש, ידידותיות יותר ולפעמים הן מנצלות יותר טווח תנועה. יש גם מכונות שמותאמות לעקומת אורך מתח של השריר. כמובן שלצד זה יש גם חסרונות.
אע"פ הנאמר, אני לא סובל מכונות.

7. לא הבנתי את השאלה. פירמידה ודרופ סט לא בונים כשל מהר יותר מסטים רגילים, ובטח שבדרופ סט אין ווליום נמוך, דווקא ההפך הוא הנכון (אם בסט רגיל עשית 8 חזרות, אז בדרופ סט אתה יכול להגיע ל-15 לפחות, זה פי 2 ווליום).

8. אפשרות 1: כי יותר קל להגיע לפאמפ עם תרגילים מבודדים ואנשים אוהבים את זה, שלא לומר שחלקם גם חושבים שזה מעיד על גדילה, דבר שהוא כמובן מיתוס.
אפשרות 2: לאנשים לא אכפת מכח פונקציונלי וכל מה שהם רוצים זה היפרטרופיה.
אפשרות 3: יותר קל לבצע תרגילים מבודדים, אנשים עצלנים מידי בכדי לעבוד על תרגילים מורכבים.
אפשרות 4: אנשים חושבים שתרגילים מורכבים מעודדים יותר פציעות, והמבודדים הם אלה שיותר "בריאים".
אפשרות 5: אנשים לא מודעים לכך שתרגילים מורכבים חוסכים זמן, וגם אם כן, הרוב המכריע של המתאמנים נמצאים באסכולה שאם קיים תרגיל שנקרא "כפיפת מרפקים" אז חייבים לעשות אותו כדי לעבוד על הבייספס, בין אם הוא עבד בתרגילים מורכבים ובין אם לא.

ואגב, לא נתקלתי באנשים שעבדו רק עם מבודדים, הרוב עובדים גם עם מורכבים וגם עם מבודדים ככה שהשאלה הזאת לא כ"כ רלוונטית..
- Idan - מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-07-08, 20:36   #5
NSH1
חבר פעיל

הסמל האישי שלNSH1

דבר ראשון אני מאוד אהבתי את דרך החשיבה שלך הכי, זה מראה העמקה רצינית בתחום, כבוד.

בקשר ל1-2, (שים לב שהם קצת סותרים אחד את השני) - אז לגבי זה תחשוב שזה כמו קלאץ' של רכב - את לוחץ עד הסוף - ניטרלת את פעולת הגלגלגים- אתה משחרר עד הסוף - עברת את נק' החיכוך......

בקיצור אתה צריך " למצוא את הנק' " שתאזן בין טווח חזרות לווליום. בדיוק כמו במצמד ... =]

תמונות מסוף החיטוב (2007, בקרוב תמונות מסה עדכניות).
NSH1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-07-08, 02:38   #6
Dubano
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nsh1 צפה בהודעה
דבר ראשון אני מאוד אהבתי את דרך החשיבה שלך הכי, זה מראה העמקה רצינית בתחום, כבוד.

בקשר ל1-2, (שים לב שהם קצת סותרים אחד את השני) - אז לגבי זה תחשוב שזה כמו קלאץ' של רכב - את לוחץ עד הסוף - ניטרלת את פעולת הגלגלגים- אתה משחרר עד הסוף - עברת את נק' החיכוך......

בקיצור אתה צריך " למצוא את הנק' " שתאזן בין טווח חזרות לווליום. בדיוק כמו במצמד ... =]
הם לא סותרים, מה עם לדוגמא לעבוד כבד, לא לכשל והרבה סטים?

לעידן
בטח שדרופ סטים בונים כשל, אתה אולי יכול לבצע 15 חזרות בדרופ סט אחד אבל מה הסיכוי שתוכל לבצע יותר משני סטים?

עבודה לכשל יש סיכוי גבוה יותר לגרום לפציעות (מהסיבה הפשוטה שהמייצבים מתעייפים והטכניקה/יציבות נהרסת)

אם לא ממתח גבוה אז אתה יכול להסביר לי ממה נוצרים קרעים בשריר ולמה זה לא הגיוני שאם יש הרבה קרעים אז בהכרח יש יותר איפה לפצות ואז יש יותר מקום לגדילה (בהנחה שנחים מספיק...),
בעצם אתה חיזקת את מה שאמרתי, אמרת שווליום גבוה גורם לקרעים ואמרת שמתח גדול גורם לקרעים, אם משלבים אותם....

איך מכונות יכולות ליהיות בטוחות יותר ? זאת תנועה מלאכותית בדרך כלל חד מפרקית שלא מצריכה יציבות, וכמובן התנועה מוכתבת ע"פ הכלל ולא מותאמת לך אישית, יש פה כמעט את כל המרכיבים לפציעה...
אתה יכול להסביר לי מה זאת אומרת

"With a gun barrel between your teeth, you speak only in vowels. "
(Fight Club)
Dubano מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-07-08, 23:21   #7
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

לא אמרתי שדרופ סט לא בונה כשל (אדרבה, חלק מהעניין בדרופ סט זה להגיע לכשל), אמרתי שהוא לא בהכרח בונה כשל מהר יותר מסט רגיל, שזאת הטענה המקורית שלך. הגיוני שתוכל לעשות הרבה פחות דרופ סטים מסטים רגילים כי בדרופ סטים יש הרבה יותר נפח עבודה.

אני לא אוהב להגיד "קרעים בשריר", אבל אמרתי, פגיעה במנגנון הכיווץ (הרס של חלבוני כיווץ אקטין ומיוזין) נגרם כתוצאה מעומס גבוה מהרגיל. האמת היא שגם עומס שהוא לא גבוה מהרגיל יוצר הרס מסוים כי בכל מקרה כל הזמן יש תחלופה של תאים ברוב רקמות הגוף, אבל במקרה הזה השריר לא עובר פיצוי יסף אלא חוזר למצב המקורי שלו.
אם יש יותר "קרעים" אז יש יותר פוטנציאל תיקון, אבל זאת רק לוגיקה ואתה לא יכול לדעת אם באמת בפועל התיקון המוגבר הזה מתרחש. למעשה מחקרים הראו שסינטזת חלבון מוגברת לאחר אימון מגיעה לשיא לאחר 24-36 שעות וחוזרת לערכי נורמה לאחר 48 שעות, ככה שעל פניו זה נראה שמשך זמן המנוחה ארוך ככל שיהיה, לא יביא לתיקון הרס שהוא גדול מהרגיל לרמה של פיצוי יסף. אם זה לא היה ככה, אז "ככל המרבה הרי זה משובח" ואז כבר היינו רואים המלצות לעבוד בחדר כושר יום שלם ולקחת חודש מנוחה כדי לאפשר לשרירים להתאושש.

התכוונתי שמכונות בטוחות יותר בזמן השימוש, לא בתור השפעה לטווח ארוך. גם לשכב במיטה כל היום זה יותר בטוח מללכת בבית ולתקוע את האצבע הקטנה במשקוף הכניסה, אבל המחיר הוא התנוונות של השרירים... הבנת את הנקודה אני מניח.
- Idan - מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-07-08, 23:28   #8
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

עידן סחטיין על הניקמוים תודה אחי תענוג היה לקרוא את התגובות שלך.

אני אישית גם לא מעודד הגעה לכשל, זה דיי דופק לי את האימון, משביט אותי מהר מדי.

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-07-08, 00:35   #9
shahar-king
חבר פעיל

הסמל האישי שלshahar-king

עוסק ב:: סטודנט
חדר כושר: HOLMES PLACE GYM
שלח הודעה דרך ICQ אל shahar-king שלח הודעה דרך MSN אל shahar-king

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - idan - צפה בהודעה
לא אמרתי שדרופ סט לא בונה כשל (אדרבה, חלק מהעניין בדרופ סט זה להגיע לכשל), אמרתי שהוא לא בהכרח בונה כשל מהר יותר מסט רגיל, שזאת הטענה המקורית שלך. הגיוני שתוכל לעשות הרבה פחות דרופ סטים מסטים רגילים כי בדרופ סטים יש הרבה יותר נפח עבודה.

אני לא אוהב להגיד "קרעים בשריר", אבל אמרתי, פגיעה במנגנון הכיווץ (הרס של חלבוני כיווץ אקטין ומיוזין) נגרם כתוצאה מעומס גבוה מהרגיל. האמת היא שגם עומס שהוא לא גבוה מהרגיל יוצר הרס מסוים כי בכל מקרה כל הזמן יש תחלופה של תאים ברוב רקמות הגוף, אבל במקרה הזה השריר לא עובר פיצוי יסף אלא חוזר למצב המקורי שלו.
אם יש יותר "קרעים" אז יש יותר פוטנציאל תיקון, אבל זאת רק לוגיקה ואתה לא יכול לדעת אם באמת בפועל התיקון המוגבר הזה מתרחש. למעשה מחקרים הראו שסינטזת חלבון מוגברת לאחר אימון מגיעה לשיא לאחר 24-36 שעות וחוזרת לערכי נורמה לאחר 48 שעות, ככה שעל פניו זה נראה שמשך זמן המנוחה ארוך ככל שיהיה, לא יביא לתיקון הרס שהוא גדול מהרגיל לרמה של פיצוי יסף. אם זה לא היה ככה, אז "ככל המרבה הרי זה משובח" ואז כבר היינו רואים המלצות לעבוד בחדר כושר יום שלם ולקחת חודש מנוחה כדי לאפשר לשרירים להתאושש.

התכוונתי שמכונות בטוחות יותר בזמן השימוש, לא בתור השפעה לטווח ארוך. גם לשכב במיטה כל היום זה יותר בטוח מללכת בבית ולתקוע את האצבע הקטנה במשקוף הכניסה, אבל המחיר הוא התנוונות של השרירים... הבנת את הנקודה אני מניח.
פשוט תענוג לקרוא ת'תגובות שלך