ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פציעות ספורט

פציעות ספורט בניהול עופר צחר - פיזיותרפיסט ספורט

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-01-11, 23:07   #1
ZipoX
חבר מתחיל

ברירת מחדל שאלה על ניתוח ארטרוסקופיה

שלום לכולם!
בעוד פחות מחודש אני הולך לעבור ניתוח ארטקוסקופיה ברגל שמאל, והייתי רוצה לדעת מה משך ההחלמה, ומה אני אמור להרגיש אחרי הניתוח, כלומר האם יהיו לי מגבלות או שאני חוזר ל100% של פעילות?
בעקרון הרופא אמר שאני יעבור כריתה חלקית של המיניסקוס כי הקרע נמצא בתוך המיניסקוס ולא במקום שמאפשר תפירה. אני אכתוב בקצרה מה שקיבלתי מבדיקת הmri.
ציטוט:
יש פס סיגנל מוגבר בהיקף האחורי של המניסקוס הלטרלי החשוד לקרע אופקי היקפי.
רושם של מעט נוזל הנכנס לתוך המניסקוס אך התהליך קטן מידי לאיפיון. לא ניתן לשלול שמדובר בציסטה מיניסקאלית זעירה.
המיניסקוס המדיאלי שמור. הרצועות הצידית והצולבת שמורות ללא קרע. אין בצקת עצם. הסחוס המפרקי שמור.
בעקרון רציתי לדעת האם לפי הבדיקה הקרע חמור או לא, והאם הניתוח יהיה\הוא פשוט. בנוסף מה זה אומר הקטע עם הנוזל? מה זה בדיוק ציסטה מיניסקאלית?

נערך לאחרונה על ידי ZipoX, 22-01-11 בשעה 23:16.
ZipoX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-01-11, 18:45   #2
ZipoX
חבר מתחיל

מישהו?
ZipoX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-02-11, 16:54   #3
eatinpie
חבר פעיל

הסמל האישי שלeatinpie

עוסק ב:: עכשיו כח ומאסה, פעם ריצה בעיקר.
חדר כושר: מרכז קנדה - מטולה

וואו, אני מצטער אבל זה נשמע ממש רע.

אין לי מה להגיד פשוט כי אני לא יודע. יש פורומים של רופאים מייעצים. תחפש בגוגל אורטופדיה...
גם אני עברתי מספר הליכים לא נעימים.

ציסטה שאני מכיר במונחים של ביולוגיה היא
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyst
אבל יכול להיות שאורטופדית המינוח מתייחס למשהו אחר

בהצלחה!
eatinpie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-02-11, 23:21   #4
לוגסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל לוגסי

אני ירשום לך מנסיון שלי וממה ששמעתי לא יותר!

לי גם יש קרע במינסקוס ולמדתי לחיות איתו,בהתחלה הברך נעולה ואחרי כמה שבועות היא מתחילה להשתחרר,ואחרי כמה חודשיים/שנים כבר מרגישים כאילו אין בעיה,אבל אולי יש רמות שונות של קרעים.....בכל אופן כמו שאני הבנתי אז כשביררתי על הניתוח,ההחלמה היא דיי ארוכה תקופה של כמה חודשיים טובים,
הפציעה הזאותי ידועה לשחקני כדורגל,אולי אם תיכנס לאחד מהפורומים שלהם על פציעות כדורגל תמצא תשובה יותר מדוייקת.

ההשראה שלי
לוגסי מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-11, 12:52   #5
pala
ת.נ.צ.ב.ה

עוסק ב:: לאכול
חדר כושר: נאוטילוס

אני עברתי ניתוח תפירה של המיניסקוס
כן אתה חוזר לפעילות מלאה, כל ניתוח של המיניסקוס יהיו לו הבדלים שונים בפעילות (למשל כריתה \ הוצאה של חלקים מהמיניסקוס יביאו להחלמה ופעילות כמעט מלאה בלי חשש לקרע חוזר, בזמן שבניתוח תפירה אתה חוזר לפעילות והחלמה מלאה, אולם יש חשש לפציעה חוזרת)
אחרי הניתוח אני מניח שתוכל להתחיל לחזור לפעילות רגילה (הליכה) אחרי שבוע-שבועיים, אומנם תצטרך להתחיל המון פזיוטרפיה ליישור \ כיפוף הרגל וחיזוק הרצועות \ פיקה וכל שריר שנאבדה כתוצאה מהניתוח והמנוחה

הניתוחים האלה בעיקר פשוטים ולרוב חוזרים לפעילות מלאה, בהתאם לאיך שהפזיוטרפיה עובדת

אצלי אישית - במאי לפני שנה עברתי פציעה של המיניסקוס (הברך הייתה נעולה, כאבים וכול), התגלה אצלי קרע במיניסקוס המדיאלי, אחרי הניתוח הייתי עם מכשיר קיבוע במשך חודשים, שבאותו זמן לא דרכתי בכלל על הברך, אחרי חודשיים הייתי עם קביים למשך עוד חודשיים עם פזיוטרפיה עד שיכלתי ללכת בלי קביים (למרות שצלעתי) אחרי חודשיים נוספים של פזיוטרפיה התחלתי באירובי קל (אופניים וריצות) ואחרי חודשיים נוספים התחלתי לעבוד בח"כ על הרגליים בצורה אינטנסיבית יותר ובסביבות ינואר התחלתי לעשות ss, שאומנם היה לי קשה להתקדם עם סקוואט אבל הצלחתי להגיע למשקל יפה מאוד יחסית
בנובמבר כבר התגייסתי לקרבי

ד"א הרופאים היו מאוד לא אופטימים כלפי הפציעה שלי
ישן 12-02-11, 19:56   #6
nadavmoore
חבר פעיל

פאלא, נשמע מוזר בחיים לא שמעתי על מישהו שרק אחרי 4 חודשים התחיל ללכת אחרי ניתוח מיניסקוס ואני מכיר המון אנשים שקרעו מיניסקוס כולל אני (רק שאצלי זה בא עם רצועה צולבת וגם 2 המיניסקוסים נקראו) ואני התחלתי ללכת בלי קביים אחרי חודש.

בכל מקרה זיפוקס אין לך מה לדאוג ככל שתשקיע בפיזיוטרפיה בבית ובמכון עצמו. אתה תחזור לפעילות מלאה כמה שיותר מהר. כדורסלנים וכדורגלנים חוזרים למגרשים אחרי שבועיים\שלושה .

בקשר לניתוח, הוא ניתוח עם 2 ברזלים ארוכים שנכנסים לברך האחד מצלמה והשני צבת כזאת. הניתוח לא קשה ומאד שכיח. אין הרבה סיכוי לסיבוכים (אבל לך למנתח טוב בכל מקרה) בהצלחה!
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-02-11, 20:50   #7
pala
ת.נ.צ.ב.ה

עוסק ב:: לאכול
חדר כושר: נאוטילוס

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
פאלא, נשמע מוזר בחיים לא שמעתי על מישהו שרק אחרי 4 חודשים התחיל ללכת אחרי ניתוח מיניסקוס ואני מכיר המון אנשים שקרעו מיניסקוס כולל אני (רק שאצלי זה בא עם רצועה צולבת וגם 2 המיניסקוסים נקראו) ואני התחלתי ללכת בלי קביים אחרי חודש.

בכל מקרה זיפוקס אין לך מה לדאוג ככל שתשקיע בפיזיוטרפיה בבית ובמכון עצמו. אתה תחזור לפעילות מלאה כמה שיותר מהר. כדורסלנים וכדורגלנים חוזרים למגרשים אחרי שבועיים\שלושה .

בקשר לניתוח, הוא ניתוח עם 2 ברזלים ארוכים שנכנסים לברך האחד מצלמה והשני צבת כזאת. הניתוח לא קשה ומאד שכיח. אין הרבה סיכוי לסיבוכים (אבל לך למנתח טוב בכל מקרה) בהצלחה!
כי אין הרבה שעוברים ניתוח תפירה, מעניין לי את התחת שזה נשמע לך מוזר
ישן 28-02-11, 23:15   #8
nadavmoore
חבר פעיל

אני בעצמי עברתי ניתוח תפירה...
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-03-11, 22:11   #9
ד"ר עופר בר
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלד"ר עופר בר

כללי:: ד"ר עופר בר
עוסק ב:: רופא
ברירת מחדל תשובה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zipox צפה בהודעה
שלום לכולם!
בעוד פחות מחודש אני הולך לעבור ניתוח ארטקוסקופיה ברגל שמאל, והייתי רוצה לדעת מה משך ההחלמה, ומה אני אמור להרגיש אחרי הניתוח, כלומר האם יהיו לי מגבלות או שאני חוזר ל100% של פעילות?
בעקרון הרופא אמר שאני יעבור כריתה חלקית של המיניסקוס כי הקרע נמצא בתוך המיניסקוס ולא במקום שמאפשר תפירה. אני אכתוב בקצרה מה שקיבלתי מבדיקת הmri.

בעקרון רציתי לדעת האם לפי הבדיקה הקרע חמור או לא, והאם הניתוח יהיה\הוא פשוט. בנוסף מה זה אומר הקטע עם הנוזל? מה זה בדיוק ציסטה מיניסקאלית?
ארטרוסקופיה היא למעשה הסתכלות על מפרק כמו הברך-
יש הליך אבחנתי והליך ניתוחי.
תוצאות ה mri יגיעו לאורטופד והוא ידע מה לבצע בניתוח.
מדובר בפעולה מינורית יחסית,
התאוששות מהירה יחסית.
תוכל לשוב להתאמן בעתיד-
כמובן לאחר התאוששות ובהתאם לחומרת מצבך.

רפואה שלמה.

ד"ר עופר בר, M.D
רופא
מייל- ofer_21@yahoo.com
התשובות בפורום אינן מספקות איבחון רפואי או תחליף לייעוץ ו/או בדיקה גופנית של רופא.
ד"ר עופר בר מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה