ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-10-12, 19:16   #21
XVGX5
חבר פעיל

תודה אני עד סוף 2012 עבוד בss ואז אעבור למדקאו
XVGX5 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 16:27   #22
Alon332
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SmokingSnake צפה בהודעה
טקסס תגרום למתאמן מתחיל להגיע לאימון יתר/להיכשל יותר משתפיק תועלת

בהצלחה
אתה לא חושב בהיגיון - איך תכנית כמו טקסס, שהעומס שלה יותר נמוך מ-SS (לשם השוואה, בטקסס אתה עושה יום אחד של 5X5 עם 80% ב-SS אתה עושה 3 ימים של 3X5 עם 100%) תגרום למתאמן מתחיל לאימון יתר/כשל?

התגובה שלך מראה חוסר הבנה בעקרונות בתכנון אימונים, מציע לך לקרוא את pracitcal programming של ריפטו.

אה ואני מרגיש כבר כמו תקליט שבור פה, אבל אתה ממשיך להתעלם מהעובדה שמדובר פה רק בבנץ' פרס ולא בשינוי התכנית כולה.
Alon332 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 16:43   #23
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

יותר קשה להתאושש מסט כבד של 3 חזרות מאשר 5x5 , מתאמן מתחיל לא בנוי לעצימות מאוד גבוה כל שבוע נקודה
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 17:13   #24
IGOR
נפיחון

הסמל האישי שלIGOR

חדר כושר: k-gym

אביב.. יש משהו במה שאלון אומר. בתכלס מדובר פה רק בבנץ. הוא יכול לעשות 3x5 בהכל חוץ מהבנץ. 5x5 יתן לו פוש רציני.
IGOR מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 17:27   #25
Alon332
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cuba צפה בהודעה
יותר קשה להתאושש מסט כבד של 3 חזרות מאשר 5x5 , מתאמן מתחיל לא בנוי לעצימות מאוד גבוה כל שבוע נקודה
דבר ראשון זה לא נכון, יותר קשה להתאושש מנפח מאשר מעצימות. דבר שני אם מתאמן מתחיל לא היה בנוי לעצימות גבוהה כל שבוע לא היית שובר שיאים 3 פעמים בשבוע ב-ss, מה גם שהוא יכול פשוט לעשות 1x5 בעצימות במקום 1x3. דבר שלישי לא אמרתי אף פעם שטקסס בנויה למתאמן מתחיל, או שהיא יותר טובה מ-ss, אבל היא כן יותר קלה מ-ss ועל כן ההתקדמות בה יותר מובטחת.

הסיבה שזה רעיון גרוע למתחיל לעשות טקסס (כן, אני טוען טענה נגדית לעצה שלי, כי אני רואה שאתם מתקשים) היא שההתקדמות בה איטית מאוד ביחס ל-ss ויום הנפח לא מבצע את תפקידו אם המשקלים לא מספיק גבוהים. אבל:
1. אני לא אומר לו לעבור לחלוטין לטקסס, אלא להעביר תרגיל אחד - בנץ' פרס, שזה תרגיל שגם ככה מתקדם טוב ביותר עם נפח, למתכונת טקסס.
2. הוא בשלב של ss שהוא כבר נתקע בתרגיל הנ"ל + המשקל שלו בתרגיל הוא 1x משקל הגוף שלו אז ליום הנפח תהיה השפעה -כלשהי-, וגם אם לא זה לא באמת משנה בגלל ש...
3. הוא מתאמן מתחיל, מספיק שהוא יעשה בנץ' עצים פעם אחת בשבוע בשביל להוציא אותו מהומאוסטזיס, והשבוע "מנוחה" שיבוא אחריו יבטיח התאוששות מהעצימות.

עכשיו, מישהו פה מוכן לכתוב תגובה שלא סותרת לחלוטין את העקרונות לפיהן התכניות האלה בנויות?
ישן 04-10-12, 21:21   #26
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

הטענות של אלון נכונות, קובה, בקשר לעצימות, כל ההתאוששות בטקסס זה מהיום נפח כמו שהרגשת מן הסתם בתכנית, אולי התכוונת למשהו אחר ולא הבנתי אותך?
היום עצימות כבר בסופרקומפנסציה, להתאושש מעצימות לוקח גג יומיים, וזה בעיקר מהדדליפט הכבד

טוחנים יותר מדי מים, בסוף יש מעגל של אדפטציה שצריך לנצל, למתאמן מתחיל זה 48 שעות, בנאדם שלוחץ 70 קילו בהגדרה הוא מתחיל, גם אם הוא שוקל 65, זה משקל בדיחה
לעבור למתכונת של סייקל של אדפטציה של 96 שעות כמו בטקסס בזבוז של זמן פשוט, רוצים לצאת מהומאוסטזיס ולנצל את היתרונות של מתאמן מתחיל כמה שיותר מהר, נכון אפשר להתקדם פעם בשבוע, וזה ייצא 4 פעמים בחודש,
בss אפשר להתקדם 6-7 פעמים או 8 בהנחה שלא נכשלים יותר מדי

בנוסף, מתאמן מתחיל לא יודע לעבוד בעצימות של rm5 אמיתי, גיוס יחידות מוטוריות, הcns(מערכת עצבים), והטכניקה כולן מכריעות שהמתאמן לא יוכל לעבוד טוב, אין שום סיכוי לבצע אימון נפח נורמלי כשאתה לא יכול לעבוד קרוב לrm5,
מה שיקרה זה או שיהיה קל מדי או שהנפח יהיה 5-5-4-3-1 או משהו דומה

אתה בss? נתקעת מהר? אתה לא עובד נכון...

חצי שנה של SS זה ההתקדמות הכי אגרסיבית וטובה במשקלי עבודה, למה לזיין תכנית מצויינת כי בנאדם לא יודע מה הוא עושה?

בקשר ל"עקרונות של טקסס ושל ריפטו ואנא עארף":
קודם כל קראתי את PPST2E, יש לי עותק בבית שלו, וידוע שמתאמן מתחיל לא מתאושש בצורה יעילה כמו מתאמן מתקדם, אבל לצאת מOVERTRAINING יהיה קל,
ולא ייקח שבועיים-שלוש כמו אצל מתאמן מתקדם, בכל מקרה, ברגע שמתאמן מתחיל יגיע לאימון יתר(לא אמור להגיע לזה בשום מצב) הוא ייכשל, ועל סמך תכנית של פעם בשבוע, להיכשל פעם אחת או פעמיים זה המון,
לעשות דילואד של 10% ולטפס לממשקלים לא ייקח 3 אימונים(שבוע) אלא ייקח 3 אימונים אחרים(3 שבועות) ויבזבז עוד זמן

עריכה: לשנות תרגיל אחד בתכנית שיש בה כבר 3X5 סקוואט ו1X5 דדליפט בהתקדמות זה הרבה, הבדל שמיים וארץ בין 3X5 לבין 5X5

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr

נערך לאחרונה על ידי SmokingSnake, 04-10-12 בשעה 21:28.
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 21:27   #27
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alon332 צפה בהודעה
אתה לא חושב בהיגיון - איך תכנית כמו טקסס, שהעומס שלה יותר נמוך מ-ss (לשם השוואה, בטקסס אתה עושה יום אחד של 5x5 עם 80% ב-ss אתה עושה 3 ימים של 3x5 עם 100%) תגרום למתאמן מתחיל לאימון יתר/כשל?

התגובה שלך מראה חוסר הבנה בעקרונות בתכנון אימונים, מציע לך לקרוא את pracitcal programming של ריפטו.

אה ואני מרגיש כבר כמו תקליט שבור פה, אבל אתה ממשיך להתעלם מהעובדה שמדובר פה רק בבנץ' פרס ולא בשינוי התכנית כולה.
אני מציע לך להוריד תאף שלך מהר ולהפסיק לדבר כאילו אתה מבין משהו יא חתיכת ליצן
עוד לא קראתי פוסט אחד מפה אבל כבר הוכחת שאתה טמבל.

מחקר שעשו מצא שאפשר להגיע לאימון יתר בגלל יותר מדי נפח יותר בקלות מאשר בגלל עצימות
האימון נפח בטקסס + יותר מדי נפח בשאר השבוע ואתה מגיע לאימון יתר הרבה יותר מהר מss וזה עוד מבלי לדבר על זה שבתור מתאמן מתחיל צריך להיות מאוד אוטיסט (כמוך בערך) כדי להגיע לאימון יתר, כי זה פשוט בלתי אפשרי

ודי לדחוף את ריפטו לכל חור, אז קראת תספר שלו, וואוווו אתה גברררררררר אח שיליייייייי
אין אחי אחרי שקוראים את פרקטיקל פרוגרמינג אפשר להיות מאמן בnfl, nba, ncsa וnasa אחי.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 21:29   #28
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
אני מציע לך להוריד תאף שלך מהר ולהפסיק לדבר כאילו אתה מבין משהו יא חתיכת ליצן
עוד לא קראתי פוסט אחד מפה אבל כבר הוכחת שאתה טמבל.

מחקר שעשו מצא שאפשר להגיע לאימון יתר בגלל יותר מדי נפח יותר בקלות מאשר בגלל עצימות
האימון נפח בטקסס + יותר מדי נפח בשאר השבוע ואתה מגיע לאימון יתר הרבה יותר מהר מss וזה עוד מבלי לדבר על זה שבתור מתאמן מתחיל צריך להיות מאוד אוטיסט (כמוך בערך) כדי להגיע לאימון יתר, כי זה פשוט בלתי אפשרי

ודי לדחוף את ריפטו לכל חור, אז קראת תספר שלו, וואוווו אתה גברררררררר אח שיליייייייי
אין אחי אחרי שקוראים את פרקטיקל פרוגרמינג אפשר להיות מאמן בnfl, nba, ncsa וnasa אחי.
+1, אימון יתר למתאמן מתחיל= ביזיון

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-10-12, 21:31   #29
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Alon332 צפה בהודעה
ככל שרמת המתאמן עולה, התכניות נהיות יותר קלות. זה נכון גם עכשיו, טקסס יותר קלה מ-ss, היא סיוט למתאמן הבינוני, אבל למתאמן מתחיל היא לא אמורה להיות קשה מדי. גם מדובר בבנץ'.
למה שהוא יתקע בבנץ' עם התקדמות שבועית? אם הוא נתקע תוך חודשיים של התקדמות שבועית, אז על בטח ובטח שהוא יתקע ב-ss.
מה זה יותר קלות?
בוא תעשה סקוואט דינמי עם 200 פאונד התנגדות ו60 אחוז משקל 1RM ותשאר לעמוד אחרי זה.
עשיתי 140 ל5 חמישיות בטקסס וזה בדיחה לעומת 100 עם התנגדות של 200 פאונד בדינמי.

ss לא מתאימה למתאמן בינוני ומתאמן בינוני לא אמור לעשות אותה, כי מתאמן בינוני לא אמור להצליח להתקדם מאימון לאימון, אחרת הוא לא באמת מתאמן בינוני.
ישן 04-10-12, 21:32   #30
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smokingsnake צפה בהודעה
טקסס תגרום למתאמן מתחיל להגיע לאימון יתר/להיכשל יותר משתפיק תועלת

בהצלחה
טקסס תגרום למתאמן מתחיל לחשוב שאימונים הם דבר אקראי.
ישן 04-10-12, 21:38   #31
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alon332 צפה בהודעה
דבר ראשון זה לא נכון, יותר קשה להתאושש מנפח מאשר מעצימות. דבר שני אם מתאמן מתחיל לא היה בנוי לעצימות גבוהה כל שבוע לא היית שובר שיאים 3 פעמים בשבוע ב-ss, מה גם שהוא יכול פשוט לעשות 1x5 בעצימות במקום 1x3. דבר שלישי לא אמרתי אף פעם שטקסס בנויה למתאמן מתחיל, או שהיא יותר טובה מ-ss, אבל היא כן יותר קלה מ-ss ועל כן ההתקדמות בה יותר מובטחת.

הסיבה שזה רעיון גרוע למתחיל לעשות טקסס (כן, אני טוען טענה נגדית לעצה שלי, כי אני רואה שאתם מתקשים) היא שההתקדמות בה איטית מאוד ביחס ל-ss ויום הנפח לא מבצע את תפקידו אם המשקלים לא מספיק גבוהים. אבל:
1. אני לא אומר לו לעבור לחלוטין לטקסס, אלא להעביר תרגיל אחד - בנץ' פרס, שזה תרגיל שגם ככה מתקדם טוב ביותר עם נפח, למתכונת טקסס.
2. הוא בשלב של ss שהוא כבר נתקע בתרגיל הנ"ל + המשקל שלו בתרגיל הוא 1x משקל הגוף שלו אז ליום הנפח תהיה השפעה -כלשהי-, וגם אם לא זה לא באמת משנה בגלל ש...
3. הוא מתאמן מתחיל, מספיק שהוא יעשה בנץ' עצים פעם אחת בשבוע בשביל להוציא אותו מהומאוסטזיס, והשבוע "מנוחה" שיבוא אחריו יבטיח התאוששות מהעצימות.

עכשיו, מישהו פה מוכן לכתוב תגובה שלא סותרת לחלוטין את העקרונות לפיהן התכניות האלה בנויות?

- יותר קשה להתאושש מנפח מאשר עצימות? אתה לא יכול לקבוע את זה, זה תלוי בכמה נפח ובאיזה נפח-עצימות עבדת בכל אחד וכמובן באיזה תרגילים עבדת בנפח ועצימות

- התקדמות בטקסס לא מובטחת, מי שלא בונה אותה סביב היום נפח ודואג שהכל שם יתקתק מבחינת התאוששות, אימון ואוכל ייתקע בה הרבה, מצד שני מי שכל הזמן שובר בה שיאים כנראה סתם פחדן או שעבר אליה מוקדם מדי. אתה יותר מדי חד מימדי, ריפטו משהו (ואין בהערה הזאת מלגרוע מריפטו, הוא מתעסק באוכלוסיה מאוד ספציפית).

1. בנץ במתכונת טקסס לא יגרום לבן אדם לשפר את הבנץ'. מה שיגרום לבן אדם לשפר את הבנץ' הוא לחזק את הטרייספ והגב וללמוד ללחוץ. כשעובדים בעצימות ונפח גבוה לאורך זמן חלה ירידה בקואורדינציה שמובילה לרגרסיה.
לא קראתי כמעט את ההודעות של הילד אבל לתת לילד בן 14 להתעסק בחרא הזה זה מצחיק, שילמד להתאמן קודם ושיקח בחשבון שבגילו הupper body חלש לרוב הילדים.

2. לא מעניין

3. דרך מאוד מטופשת להסתכל ולנתח מצב. ילד בן 14 אין לו מאסה בכלל בפלג גוף העליון ואתה מתעסק בעצימות ובעצירות במקום לדאוג לדברים המעניינים. ילד בן 14 לא יודע להתמודד כמו שצריך עם עצימות. אבל מה זה משנה, בוא נשלח אותו למקסס אולי ייצא מזה משהו.
ישן 04-10-12, 22:53   #32
Alon332
חבר פעיל

נחש - אני כבר חוזר על זה בפעם האלף בערך נראה לי אבל נראה שאתה ממשיך להתעלם מזה - אני לא אומר שטקסס טובה יותר למתחיל מ-ss ומשתמע מכך באופן ברור שמתחיל שעושה טקסס "מבזבז את הזמן" (משהו שאני לא מסכים איתו לחלוטין אבל לא משנה). אבל אתה אמרת את זה, בהנחה שלא נכשלים יותר מדי - אם הוא נתקע בבנץ', אז לדעתי לעשות ריסט (שכבר לוקח לו 2-3 אימונים) ולהמשיך במתכונת של ss זה סיכון שלא כדאי לו לקחת לפני תחרות, לעשות מתכונת של טקסס לחודשיים לא יביא אותו לכשל ולא יביא אותו לאימון יתר.

לא רלוונטי אם הוא יכול לעבוד ב-rm5 אמיתי או לא, מספיק שיש לו rm5 כלשהו. מה שבאמת יקרה זה שיהיה קל מדי, אבל כמו שאמרתי גם זה לא כזה רלוונטי.

הוא לא יתקע תוך חודשיים במתכונת של התקדמות שבועית, וגם (שוב) העצה שלי תקפה רק לתקופה שעד התחרות.

אתה יותר מדי קיצוני ובאמת שאני לא מבין למה אתה כל כך נלחם, מתאמן מתחיל יצליח להתקדם פעם בשבוע בבנץ' גם עם תכניות גרועות בהרבה עם נפח גבוה בהרבה ולא יגיע לאימון יתר.

אלברט - רואים שלא קראת שום הודעה, הרי כבר אמרתי שיותר קשה להתאושש מנפח מאשר מעצימות. גם אני לא זה שהתחיל לדבר בכלל על אימון יתר, הנחש התחיל, ואני שללתי אפשרות כזו, אז קצת מביך בשבילכם שאחד מכם מעלה את האפשרות של אימון יתר ואז השני אומר שזה בלתי אפשרי. צודק בקשר לריפטו אחי, אני אשתדל להפסיק להזכיר אותו בדיונים שנוגעים לתכניות שלו. אה, ולסיום ככה, ב-ss יש יותר נפח שבועי מבטקסס.

אני לא מבין מה אתה מנסה להגיד בהודעה השניה שלך... כאילו, מאיפה הפלצת את ה-200 פאונד האלה? למה שמתאמן מתחיל שה-60% מה-rm1 שלו (שלא קיים אפילו), שזה מה, 70 קילו, יוסיף התנגדות של 200 פאונד? או שאתה פשוט בא להתלהב כמה אתה מטורף וחזק והצלחת לעמוד אחרי דבר כזה, שזו לא פעולה פשוטה בכלל, עמידה.
ישן 04-10-12, 23:09   #33
אלברט ברכה
חבר פעיל

לא
באתי להגיד שאתה אידיוט

הגבתי רק על הדברים שאמרת ולא לשלה של פותח הפוסט, כי פשוט כתבת פה ערימה של זבל
ישן 04-10-12, 23:10   #34
Alon332
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
- יותר קשה להתאושש מנפח מאשר עצימות? אתה לא יכול לקבוע את זה, זה תלוי בכמה נפח ובאיזה נפח-עצימות עבדת בכל אחד וכמובן באיזה תרגילים עבדת בנפח ועצימות

- התקדמות בטקסס לא מובטחת, מי שלא בונה אותה סביב היום נפח ודואג שהכל שם יתקתק מבחינת התאוששות, אימון ואוכל ייתקע בה הרבה, מצד שני מי שכל הזמן שובר בה שיאים כנראה סתם פחדן או שעבר אליה מוקדם מדי. אתה יותר מדי חד מימדי, ריפטו משהו (ואין בהערה הזאת מלגרוע מריפטו, הוא מתעסק באוכלוסיה מאוד ספציפית).

1. בנץ במתכונת טקסס לא יגרום לבן אדם לשפר את הבנץ'. מה שיגרום לבן אדם לשפר את הבנץ' הוא לחזק את הטרייספ והגב וללמוד ללחוץ. כשעובדים בעצימות ונפח גבוה לאורך זמן חלה ירידה בקואורדינציה שמובילה לרגרסיה.
לא קראתי כמעט את ההודעות של הילד אבל לתת לילד בן 14 להתעסק בחרא הזה זה מצחיק, שילמד להתאמן קודם ושיקח בחשבון שבגילו הupper body חלש לרוב הילדים.

2. לא מעניין

3. דרך מאוד מטופשת להסתכל ולנתח מצב. ילד בן 14 אין לו מאסה בכלל בפלג גוף העליון ואתה מתעסק בעצימות ובעצירות במקום לדאוג לדברים המעניינים. ילד בן 14 לא יודע להתמודד כמו שצריך עם עצימות. אבל מה זה משנה, בוא נשלח אותו למקסס אולי ייצא מזה משהו.
- די לזיין בשכל, לצורך העניין מדובר בטקסס ובטקסס יותר קשה להתאושש מהנפח.

- אתה עכשיו אמרת את זה - עבר אליה מוקדם מדי. זו בדיוק המטרה כאן, שהוא יעבור אליה מוקדם מדי רק לחודשיים האלה, בשביל לשבור שיאים.

1. לפני רגע אמרת שהוא ישפר את הלחיצות. סלאמתק.

2. לא מעניין

3. לא מעניין ולא רלוונטי, אני לא מאמן את הילד, הוא רוצה להתחרות, הצעתי לו דרך בטוחה יותר, אבל גם איטית יותר לשבור את השיא בבנץ' פרס בשביל התחרות. זה שלדעתך הוא צריך להמשיך לעשות ss עד שהוא יגיע לגיל המתאים שבו בן אנוש יכול להתמודד עם עצימות (להזכירך - ילד בן 14 לא יודע להתמודד עם עצימות, לא ידעתי שאפשר להגיע לרמה בינונית רק מגיל מסוים), לא תורם בשום צורה לא לילד ולא לדיון.
ישן 04-10-12, 23:12   #35
אלברט ברכה
חבר פעיל

וילד בן 14 לא צריך לעשות טקסס, שיתמקד במוטוריקה ובלעלוצ במאסה ולא לעשות סמולוב
ישן 04-10-12, 23:16   #36
Alon332
חבר פעיל

הנה סיכומון קצר:
לילד יש חודשיים עד התחרות, הוא רוצה לשפר את הבנץ' ב-10 קילו לפחות.
אני הצעתי לו להתקדם במתכונת שבועית כמו בטקסס רק עד התחרות.
אתם הסכמתם שהוא יצליח להתקדם כי זה מוקדם מדי, אבל בגלל שזה מוקדם מדי אז זה בזבוז זמן, אפילו שהוא בכל זאת יצליח.
אתם אמרתם שהוא יגיע לאימון יתר מבנץ' 5x5 פעם בשבוע משום מה, ואז אמרתם שזה כמעט בלתי אפשרי שמתאמן מתחיל יגיע לאימון יתר.
ובוא לא נשכח, אמרתם שטקסס זו תכנית יותר קשה מ-ss, שיש בה יותר נפח מב-ss ושיותר קשה להתאושש מהעצימות בטקסס מאשר מהנפח.
ישן 04-10-12, 23:18   #37
אלברט ברכה
חבר פעיל

שיעשה קורטה אחי
ישן 04-10-12, 23:19   #38
אלברט ברכה
חבר פעיל

או את התכנית עם קיק לידיעם ב4 שבועות כמו באתר
ישן 04-10-12, 23:31   #39