ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-11-12, 15:49   #21
CM punk
חבר פעיל

כללי:: האיש והאגדה
עוסק ב:: מייבא נשים מחו"ל
חדר כושר: *****

אני אסביר את זה בפשטות.. לרוב המתאמנים יש אגו שגובר על ההיגיון

גם בעמידה וגם בישיבה התרגיל אפקטיבי וטוב, החיסרון היחיד בעמידה שאתה חייב להיות יציב.

יציב = להוריד במשקל. בוא נסכים שהרוב לא יורידו וינסו לעשות מה שעושים בישיבה(ואני עד לכך יום יום)

ואז יעשו לעצמם רק נזק.

אבל שובבבבבבבבבב קטונתי מלתת הערות, כל אחד מבין מה שהכי טוב בשלו.

בהצלחה לכולם
CM punk מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 15:51   #22
CM punk
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smurf צפה בהודעה
לא כל כך הבנתי מה הקשר לכוח. כמה מהגולשים בפורום הנכבד לוחצים כתפיים 100 קילו לשלוש חזרות - בעמידה ישיבה או כריעה על הברכיים? פתחתי את הפורום עם שאלה מקצועית לגיטימית. ציפיתי לדיון על מייצבים, סיכוני פציעה, גרף התקדמות, התאוששות וכו', ובמקום זה קיבלתי הרבה ויכוחי טסטסטרון ריקים מתוכן.

תשאל את אלברט ברכה, הוא כבר מהבר מצווה עוסק בנושא.. אה סליחה, זה היה שלשום
ישן 28-11-12, 15:53   #23
alvaalva
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cm punk צפה בהודעה
אני אסביר את זה בפשטות.. לרוב המתאמנים יש אגו שגובר על ההיגיון

גם בעמידה וגם בישיבה התרגיל אפקטיבי וטוב, החיסרון היחיד בעמידה שאתה חייב להיות יציב.

יציב = להוריד במשקל. בוא נסכים שהרוב לא יורידו וינסו לעשות מה שעושים בישיבה(ואני עד לכך יום יום)

ואז יעשו לעצמם רק נזק.

אבל שובבבבבבבבבב קטונתי מלתת הערות, כל אחד מבין מה שהכי טוב בשלו.

בהצלחה לכולם
לא הסברת פה איך ohp בעמידה פוגע בגב ויותר מסוכן מלחיצת כתפיים בישיבה..
אפשר בבקשה הסבר?
alvaalva מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 16:27   #24
CM punk
חבר פעיל

אתה צודק, לא פוגע

ואתה בחור סקסי ומועמד לפרס נובל
ישן 28-11-12, 16:35   #25
MaorSwan
חבר פעיל

כללי:: אידיוט בהשעייה - ראה הוזהרת

ציטוט:
מאור, גם אני בדיעה שלא להתערב לאחרים באימון ולא להעיר, ותאמין לי כשאני מתאמן יש לי 33345234 הזדמנויות להעיר לאנשים על אופן וצורת האימון שלהם.

בכל מקרה, זה לא סוד שכל המאמני כושר למינהם הם כמו שר ללא תיק, והידע שלהם שואף לאפס.
(לא שאני מתיימר להיות דוקטור, ואני כל יום לומד משהו חדש, והאגו שלי לא מפריע לי גם להקשיב למתאמנים חדשים)

אבל תסכים איתי שהבדל רמת הסיכון בין דדלפיט לבין פרס או כמו הבדל בין נסיעה במכונית לאופנוע.
ואין מה להשוות, ומנוסים ממני יגידו שמתאמן חובבן כמו רובנו פה יכולים לוותר על פרס בעמידה.
ושוב, רק דעתי.
שכל אחד יעשה מה שנראה לו לנכון.

עכשיו לגבי זה שאתה יותר חזק מהמאמן בחדר כושר שלך.. נכון, עשית תוצאה יפהמאוד בדדליפט.(כל הכבוד)
אבל אל תשכח שזה סינגל, ובבנץ' - תסלח לי אבל אתה חלש מאוד מאוד..
כמובן שיש עוד הרבה אלמנטים למדוד .. ואל תבין לא נכון, אני לא מזלזל בך, פשוט גם לא באחרים.

לכל אחד יש את התרגיל שהוא "חלש" בו, למשל אצלי זה בסקווט לעומת הדדליפט והבנץ' וכו'
נתחיל מזה שלא רק בדדליפט אני חזק ממנו [וגם בוא לא נזלזל ב-rm5 שלי שהוא 170, לא יודע מה נתפסת בסינגל הזה], אלא בהכל ובבנצ' אני די קרוב אליו, והבנאדם הזה הוא פי שתיים אני. דבר שני הבנצ' שלי ל-rm5 הוא 85, עזוב מה היה בתחרות כי בתחרות לא הייתי בתנאים משהו [פעם ראשונה שעשיתי עם עצירה, באתי להתחרות אחרי יומיים בלי שינה, הבנצ' היה ישר על הבוקר וכו' וכו']. הוא עושה סקוואט בסמית' מאשין בלי לשבור מקביל עם איזה 70 ק"ג ומתקשה, אני לעומתו עושה סקוואט חופשי 136X5, בכפיפות מרפקים אני יותר חזק ממנו למרות שאני בחיים לא עובד ידיים בכלל, וזה ממשיך בעצם לכל התרגילים חוץ מחזה [שלדעתי מאוד שולי בעניין, אין טעם לתת לבנצ' פרס לייצג את הכוח שלך].

לגבי הפרס, אין מה לוותר על פרס בעמידה: שוב, רמת הסיכון בפרס בישיבה הרבה יותר גבוהה מבפרס בעמידה, בגלל שהלחץ על עמוד השדרה יותר חזק בישיבה ואין לך חלוקה של לחץ לרגליים ולמייצבים כמו שיש בעמידה. מעבר לזה, זה עובד על המייצבים מה שכל מתאמן מתחיל צריך [יש לנו מתאמן יחסית רולה עם רגליים של ציפור שרצה להוציא מוט ריק מהראק וביקש ממני לשים יד, אבל בישיבה הוא דואג לעשות 50 ק"ג פרס, תראה איך הוא מפחד להוציא מוט ריק בעמידה רק כי המייצבים שלו כ"כ חלשים].

לגבי מה שאמרת שהאגו גובר על היכולת, פה אתה טועה - כי בפרס אתה לא יכול לעשות יותר משקל ממה שאתה יכול להרים. זה התרגיל הכי קשה ואם אתה לא חזק מספיק אז אתה לא חזק מספיק, אתה תיאלץ להוריד משקל בין אם תרצה או לא. לעומת זאת, בפרס בישיבה יש לך כוח להרים הרבה יותר [משמע להפעיל הרבה יותר לחץ על עמוד השדרה] ותמיד לוקחים איזה ספוטר מסכן שעוזר לך לעשות עוד 5 חזרות וככה אתה מפעיל גם לחץ על עמוד השדרה וגם לחץ מיותר על מערכת העצבים שלך.

נערך לאחרונה על ידי MaorSwan, 28-11-12 בשעה 16:38.
MaorSwan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 16:42   #26
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

כללי:: אור
עוסק ב:: פרטי
חדר כושר: נאוטילוס
Thumbs up

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smurf צפה בהודעה
לא כל כך הבנתי מה הקשר לכוח. כמה מהגולשים בפורום הנכבד לוחצים כתפיים 100 קילו לשלוש חזרות - בעמידה ישיבה או כריעה על הברכיים? פתחתי את הפורום עם שאלה מקצועית לגיטימית. ציפיתי לדיון על מייצבים, סיכוני פציעה, גרף התקדמות, התאוששות וכו', ובמקום זה קיבלתי הרבה ויכוחי טסטסטרון ריקים מתוכן.
+1, באמת כל דבר פה הופך לדיונים על אגו...
עוד דבר, מאורסאוון, הלחץ על הגב שלך בישיבה לא 180 אחוז! אין כזה דבר! נקודה. הלחץ תמיד יהיה שווה כל עוד הוא משתתף בתנועה וכל עוד הלחץ עובר דרכו, מה שמשתנה זה לכמה מוקדים אתה מחלק את הלחץ הזה ובאיזה זווית הוא נוגע בכל חלק. בעמידה אתה אכן מעביר חלק מהלחץ יותר לרגליים, פשוט שבעמידה יש יותר סיכון לפציעות כי שאתה יושב הגו נשאר ישר בתנועה בגלל המשענת ויש לו יותר יכולת להתמודד עם המשקל, שאתה עומד לעומת זאת אם תרצה או לא תרצה הגו מתקמר, יש לו יכולת לשאת פחות משקל.
נקודה למחשבה.
וחוץ מזה כל הכבוד על התחרות, ראיתי ת'סרטון.

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
gorneo1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 16:42   #27
alvaalva
חבר פעיל

ציטוט:
אתה צודק, לא פוגע

ואתה בחור סקסי ומועמד לפרס נובל
ידוע :d

לדבר באוויר כל אחד יכול, אם אתה כותב משהו מומלץ שיהיה מלווה בהסברים הגיוניים..
alvaalva מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 16:48   #28
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gorneo1 צפה בהודעה
+1, באמת כל דבר פה הופך לדיונים על אגו...
עוד דבר, מאורסאוון, הלחץ על הגב שלך בישיבה לא 180 אחוז! אין כזה דבר! נקודה. הלחץ תמיד יהיה שווה כל עוד הוא משתתף בתנועה וכל עוד הלחץ עובר דרכו, מה שמשתנה זה לכמה מוקדים אתה מחלק את הלחץ הזה ובאיזה זווית הוא נוגע בכל חלק. בעמידה אתה אכן מעביר חלק מהלחץ יותר לרגליים, פשוט שבעמידה יש יותר סיכון לפציעות כי שאתה יושב הגו נשאר ישר בתנועה בגלל המשענת ויש לו יותר יכולת להתמודד עם המשקל, שאתה עומד לעומת זאת אם תרצה או לא תרצה הגו מתקמר, יש לו יכולת לשאת פחות משקל.
נקודה למחשבה.
וחוץ מזה כל הכבוד על התחרות, ראיתי ת'סרטון.
לגבי התגובה הקודמת שלי, אני באמת לא יודע איך אתם חושבים שעברתי לדבר על כוח או מה שאמרתי שגרם לכם לחשוב ככה, אבל בכל אופן לא התכוונתי לזה, אז כנראה לא ניסחתי את עצמי נכון. הכוונה שלי הייתה שכל מתאמני הכוח פה התחילו מפרס בעמידה [כשהם היו מתחילים] ועובדה שהגב שלהם בסדר גמור עכשיו.

לגבי אותו מאמן, כשאמרתי שאני פי אלף יותר חזק ממנו זה לא היה במטרה להשוויץ או משהו, זה היה במטרה להראות שהוא נפצע מדדליפט, סקוואט ופרס שהיו הרבה הרבה יותר נמוכים משלי [מה שמראה על טכניקה לקוייה כי בשביל להיפצע במשקלים כ"כ נמוכים אתה צריך להיות אידיוט גדול], ואני שעובד עם משקלים הרבה יותר גבוהים משלו לא נפצעתי והכל בסדר.

לגבי הלחץ בישיבה אני די נאלץ לחלוק על מה שאמרת כי הלחץ כן גדול יותר בישיבה ואת העובדה הזו אני לא מביא מתחום האימונים אלא מתחום היום יום, אני מדבר על לעבוד בישיבה וכו' וקראתי מאמר שהלחץ על עמוד השדרה בישיבה גדול ב-150-180%. לתת לך ריפרנס אני לא יכול כי אני לא זוכר איפה קראתי את זה, מה שכן אני יכול לומר ב-100% שהמאמר היה אמין ובתור אחד שעובד בישיבה [בסקרים] אני מרגיש הרבה יותר לחץ על עמוד השדרה בישיבה ותמיד נאלץ לצאת לסיבוב הליכה כדי להוריד לחץ מהגב. אני מציע שתריץ חיפוש בגוגל ותקרא על זה קצת, אם תמצא איזשהו מאמר שסותר את דבריי אשמח לקרוא אבל כרגע אני דבק בדעתי.

לגבי הסרטון, תודה רבה
ישן 28-11-12, 16:58   #29
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

[color="black"]בתור אחד שלומד רפואה אורטופדית אני אומר לך שאתה טועה.[/color]
איך זה בתור ריפרנס.
הלחץ על הגו בישיבה ממושכת הוא כי אין תזוזה בין החוליות, כל הזמן הגב שלך בלחץ, בלי קשר למה תעשה או לא, בגלל זה יש לאנשים סתם ככה כאבי גב.
אני לא יתחיל ויכוח, שוב, אני רק אומר לך בוודאות שהלחץ על הגב בגלל הזווית ואני מדגיש, בגלל הזווית ולא חלוקת העומס הוא יותר גדול.

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
ישן 28-11-12, 17:03   #30
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gorneo1 צפה בהודעה
[color="black"]בתור אחד שלומד רפואה אורטופדית אני אומר לך שאתה טועה.[/color]
איך זה בתור ריפרנס.
הלחץ על הגו בישיבה ממושכת הוא כי אין תזוזה בין החוליות, כל הזמן הגב שלך בלחץ, בלי קשר למה תעשה או לא, בגלל זה יש לאנשים סתם ככה כאבי גב.
אני לא יתחיל ויכוח, שוב, אני רק אומר לך בוודאות שהלחץ על הגב בגלל הזווית ואני מדגיש, בגלל הזווית ולא חלוקת העומס הוא יותר גדול.
חס וחלילה ויכוח אחי, אני פה כדי ללמוד, אבל כל עוד אני לא רואה ריפרנס רציני אני עדיין דבק בדעה שלי..
ישן 28-11-12, 17:44   #31
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

איש בדעותיו יחיה, תעשה ניסוי, תרים rm1 שלך לאחד וחצי כפול 5 או 6, תעשה שבוע אחד בעמידה ושבוע אחד בישיבה, [ככה פשוט יש הכי הרבה לחץ, תתאמץ ממש חזק לתת עוד חצי חזרה כדי שיהיה כשל אמיתי]
תגיד לי אתה עוד שבועיים יום אחרי איפה הרגשת את הגב. רמז, זה יהיה בעמידה.
בהצלחה.

ישן 28-11-12, 18:04   #32
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

ציטוט:
בוא נגיד שאם אתה פאוורליפטינג אז יכול להיות אתה צודק.

לבודיבילינג - לדעתי זה מיותר.

שכל אחד יעשה מה שנראה לו נכו, פה סיימתי להגיב.
זה מצחיק כמה שאתה מקיא את החומר של וינגייט ומקובע עליהם..
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 19:39   #33
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

Talking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cuba צפה בהודעה
+1. אסור להיות מקובע. ( חוץ מבבנץ'

ישן 28-11-12, 19:57   #34
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
אלברט ברכה, ההורים שלך מרשים לך להשאר ער עד מאוחר ? לך לישון ילדון
עצם זה שאתה חושב שאני באמת בן 14 מראה כמה תליצן
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-11-12, 20:04   #35
CM punk
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cuba צפה בהודעה
זה מצחיק שאתה חושב ככה
כי מעולם לא למדתי בוינגייט ואין לי תעודת מאמן חדר כושר ואפילו לא דיברתי עם מאמן חדר כושר
ישן 28-11-12, 20:05   #36
CM punk
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
עצם זה שאתה חושב שאני באמת בן 14 מראה כמה תליצן
אני באמת עוד כליצן למחיתי