ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-02-11, 04:14   #21
YYY
Banned

וואי שימי חפרת ואתה לא לוקח את הוויכוח למקומות לא קשורים.
אני לא בא להגיד שטקסס בטוח יותר טובה, אני רק בא להגיד שלפי דעתי עולים איתה יותר במאסה הכללית, לא אם אתה בילדר שמחפש ידיי בילדר.
אז חאלס, אין לי מושג מה יהיה יותר טוב ללחיצות וזה גם לא משהו שאפשר לגבש דעה עליו, אבל איך שאתה מציג את זה שההבדל בין ws לטקסס זה שמיים וארץ זה ממש לא נכון.
אגב בws לא מוזרקים אחשלי? זה חדש לי.

נ.ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי subzero1122 צפה בהודעה
אני לא כתבתי שהוא ייראה פחות תוצאות בטקסס.
אין לך מושג איך ווסטסייד נראת מה אתה מבלבל תשכל שעה עכשיו
ווסטסייד לא דומה לתכנית של בילדרים, זה כמו להגיד שתכניות כמו שייקו עם נפח גבוה הן של בילדרים.
ושוב, אין לך מושג איך ווסטסייד נראת, אז איך בדיוק אתה עושה השוואה?

לגבי הלחיצות - מי שיש לו טרייספ וגב חזקים סובל מעט, אבל מי שיש לו טרייספ חלש יסבול בלחיצות וזה לא הולך להשתפר עם סטים אקרוס וזהו. זאת גם הסיבה שבילדרים לוחצים (וגם הרבה פעמים מושכים) יותר טוב מרוב המתאמנים (למרות שלבילדרים תמיד תהיה טכניקה טובה פחות ממתאמני כוח), אבל העובדות מדברות בשטח.
מה שעובד לאורך יותר זמן בסקבט לא בהכרח עובד לאורך זמן בלחיצות.

אתה גם יכול לראות את זה בלוגים של המתאמני ss פה, לכולם הבנץ' חלש, והחולשה הולכת הלאה לתכניות המשך.
ציטוט:
בלי קשר לאם מה שאמרת נכון או לא, אתה אפילו לא יודע איך ווסט סייד ו\או ווסט סייד לשלדים מסריחים, אז מאיפה החלטת..?

ואם כבר, בעיקר בלחיצות (שזה 60 אחוז ממה שבילדר רוצה), בכל תכנית שהיא לא טקסס ודומותיה הוא יראה הרבה הרבה יותר תוצאות.ואם נלך עוד קצת קדימה, בכל מקרה לעשות ווסט סייד לשלדים מסריחים או כל טיוטה של השיטה המתחלפת (conjugate method נקראת התכנית שעושים בווסטסייד) לא יהיה אפשר לעשות לאורך זמן בלי ציוד ובלי שינוי קבוע של תרגילים (שלכשלעצמו מצריך הרבה ציוד: מוטות, גומיות, שרשראות, מכונות וכו').
דבר נוסף הוא שעושים שם הרבה תרגילים שרוב הssניקים וכו' לא עשו מעולם (בוקס, גוד מורנינג, ghr, ג'ייאם פרס וכו' וכו'), ואם אתה לא מתכוון ללכת עם התכנית הרבה זמן אין טעם לעשות.
YYY מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 13:22   #22
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

אם נצא מנקודת הסמכה שנפח = מסה, אז למשוך את טקסס לאורך זמן, ולא כשיפור תוצאות נוסף לאחר התוכנית הראשונה, יהיה פחות יעיל. הנפח הכולל של שבוע טקסס, נמוך יותר מהנפח הכולל שהיה בסיום starting strength. אי אפשר לברוח מהנתון הזה: גם אחרי שיש לך עוד 20-50 ק"ג יותר בכל התרגילים, ואימוני הנפח והעצימות הם טירוף, עדיין הנפח הכולל, פחות מהתוכנית הקודמת!

לנוכח זאת, אם אנחנו מדברים על תוכנית מאסה בראש של אימון כוח, אני תוהה אם לא כדאי לעבור מוקדם יותר לתוכניות advanced, גלן פנדלי 5x5, סטפן קורטה 3x3 שהזכרתי כאן, ואפילו סמולוב. המטרה הפעם לא תהיה שבירת שיאי משקל בצורה משמעותית, אלא עמידה מול נפח עבודה גבוה הרבה יותר, כמובן בשילוב תקופות עצימות - אבל בדגש פחות על ללכת מעבר מעבר לקצה הקודם שלך, בכל הנוגע ל-pr.

תסתכל על זה ככה, yyy. אם אימון הנפח של טקסס, מעודד מאסה, מה נדבר על תקופות הנפח של תוכניות המשלבות שלשה אימוני נפח שבועיים?
זאפטה מאכער מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 13:43   #23
איש הלילה
אלוף העולם בפאורליפטינג לצעירים עד 110 ק"ג GPC

תבנית של טקסס שמחולקת לנפח/התאוששות~/היפרטרופיה נראית לי אופציה טובה.
איש הלילה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 13:56   #24
YYY
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איש הלילה צפה בהודעה
מה פתאום יא ליצן!
שימי החליט שבילדרים לוחצים יותר ממך ושהתוכנית שלך חרא לפלג גוף עליון, מי אתה בכלל? מה התוכנית שלך שווה?
רק ווסט סייד אחי! רק פשיטה בכבלים 15 חזרות משפרת את הבנץ!
YYY מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 13:58   #25
YYY
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי זאפטה מאכער צפה בהודעה
בעזהי"ת

אם נצא מנקודת הסמכה שנפח = מסה, אז למשוך את טקסס לאורך זמן, ולא כשיפור תוצאות נוסף לאחר התוכנית הראשונה, יהיה פחות יעיל. הנפח הכולל של שבוע טקסס, נמוך יותר מהנפח הכולל שהיה בסיום starting strength. אי אפשר לברוח מהנתון הזה: גם אחרי שיש לך עוד 20-50 ק"ג יותר בכל התרגילים, ואימוני הנפח והעצימות הם טירוף, עדיין הנפח הכולל, פחות מהתוכנית הקודמת!

לנוכח זאת, אם אנחנו מדברים על תוכנית מאסה בראש של אימון כוח, אני תוהה אם לא כדאי לעבור מוקדם יותר לתוכניות advanced, גלן פנדלי 5x5, סטפן קורטה 3x3 שהזכרתי כאן, ואפילו סמולוב. המטרה הפעם לא תהיה שבירת שיאי משקל בצורה משמעותית, אלא עמידה מול נפח עבודה גבוה הרבה יותר, כמובן בשילוב תקופות עצימות - אבל בדגש פחות על ללכת מעבר מעבר לקצה הקודם שלך, בכל הנוגע ל-pr.

תסתכל על זה ככה, yyy. אם אימון הנפח של טקסס, מעודד מאסה, מה נדבר על תקופות הנפח של תוכניות המשלבות שלשה אימוני נפח שבועיים?
הוא לא.
אם אתה חושה שכן לך תעשה 5x5 כל יום אחי,יביא לך מאסההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה הההההההההההההההההההההההההההה משהו לפנים
YYY מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 14:30   #26
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה
ws4sb זו תוכנית יחסית ספציפית שדפרנקו כתב ע"ב ws שלדעתו תתאים לספורטאים שלו לשפר כוח,מהירות והיפרטרופיה. דרך אגב יש שם סופר ספטים.

בws לא חייבים ציוד, ws זה שיטה, אתה יכול ללכת לפי המדריך של וונדלר לws ששם לא צריך ציוד מלבד קרשים לחיצה (וגם לזה אפשר לעשות שינויים)

לגבי המלצה לתוכנית להיפרטרופיה אין לי המלצה חד משמעית, תנסה ותראה, בגדול אם תעבוד בתרגילים המרכזיים כבד (קרי מאקס אפורט/אימוני עצימות) ותוסיף נפח אתה תגדל מכל תוכנית

רק תבחר תוכנית שבנויה הגיוני מבחינת התקדמות, שלא תבוא למכון וסתם תפמפם בלי הגיון
אני עם השלד 2 תחתון 2 עליון
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 14:34   #27
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moo צפה בהודעה
יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה
ws4sb זו תוכנית יחסית ספציפית שדפרנקו כתב ע"ב ws שלדעתו תתאים לספורטאים שלו לשפר כוח,מהירות והיפרטרופיה. דרך אגב יש שם סופר ספטים.

בws לא חייבים ציוד, ws זה שיטה, אתה יכול ללכת לפי המדריך של וונדלר לws ששם לא צריך ציוד מלבד קרשים לחיצה (וגם לזה אפשר לעשות שינויים)

לגבי המלצה לתוכנית להיפרטרופיה אין לי המלצה חד משמעית, תנסה ותראה, בגדול אם תעבוד בתרגילים המרכזיים כבד (קרי מאקס אפורט/אימוני עצימות) ותוסיף נפח אתה תגדל מכל תוכנית

רק תבחר תוכנית שבנויה הגיוני מבחינת התקדמות, שלא תבוא למכון וסתם תפמפם בלי הגיון
איך עושים בכלל תוכנית של 2 עליון ו2 תחתון
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 18:48   #28
Alon332
חבר פעיל

הוא הביא דוגמאות לתכניות כאלה.
Alon332 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 19:06   #29
subzero1122
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yyy צפה בהודעה
וואי שימי חפרת ואתה לא לוקח את הוויכוח למקומות לא קשורים.
אני לא בא להגיד שטקסס בטוח יותר טובה, אני רק בא להגיד שלפי דעתי עולים איתה יותר במאסה הכללית, לא אם אתה בילדר שמחפש ידיי בילדר.
אז חאלס, אין לי מושג מה יהיה יותר טוב ללחיצות וזה גם לא משהו שאפשר לגבש דעה עליו, אבל איך שאתה מציג את זה שההבדל בין ws לטקסס זה שמיים וארץ זה ממש לא נכון.
אגב בws לא מוזרקים אחשלי? זה חדש לי.

נ.ב
ציטטת 5 מילים מאוחר מדי.

אני מדבר איתך על עובדות בשטח, תסתכל את כל הלוגים פה של ss ותראה שזה ככה.
subzero1122 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 19:11   #30
subzero1122
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moo צפה בהודעה
יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה

הכוונה באימונים דינמיים היא להשתמש ב50-60 אחוז מ1rm ולהפעיל על המוט כוח של 90-100 אחוז, ואת זה אי אפשר לעשות בלי גומיות ו\או שרשראות בגלל ההתנגדות שלהן.
ישן 22-02-11, 19:14   #31
subzero1122
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי זאפטה מאכער צפה בהודעה
בעזהי"ת

חחחחחחחחח אתה לא תצליח לעשות 2, בטח לא 3.
ישן 22-02-11, 19:36   #32
OverPower
IsraelBody VIP - חבר יהלום

אני חושב שכל עוד אתה יכול להתקדם שבועית אין לך מה לחשוב על תוכניות היפוטרפיה.

להתקדמות שבועית אפשר להשתמש בטקסס במתכונת של נפח (עם קצת תרגילי עזר בנפח שפוי) - התאוששות - היפוטרפיה(חזרות גבוהות, דאמבלים, עבודה מבודדת, סופר סטים וכו'...) כמו שאיש הלילה המליץ.
או שאפשר לעשות את הליניארית של ביל ולפמפם (לפלג גוף תחתון היא דבש, פלג גוף עליון יותר בעייתי אפשר גם לקחת את תבנית הלחיצות של טקסס בעיקרון צריך לשחק עם זה לבד ולהרגיש).

בכל מקרה אחריי זה לפלג גוף תחתון אפשר לעשות סומולוב ולפלג גוף עליון ws4sb או אפילו ab הגיוניתי(יוצא 3-4 אימונים לפלג גוף תחתון ו-2 עליון)...
ישן 22-02-11, 20:19   #33
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

ציטוט:
ציטטת 5 מילים מאוחר מדי.

אני מדבר איתך על עובדות בשטח, תסתכל את כל הלוגים פה של ss ותראה שזה ככה.
ההתמקדות בss היא לסקוואט, מה גם שרוב האנשים פה התחילו מאפס, לקחת מתאמן חלש שבקושי לוחץ 60 קילו אקרוס ולהרים אותו ל120 זה כמעט בלתי אפשרי בתכנית פרופורציונלית במיוחד שהדגש שלך זה מאסת שריר וכוח ואתה עובד הרבה יותר קשה על פלג גוף תחתון ולא מקדיש אימון שלם לפלג גוף עליון.
הבנץ' לא אמור להיות בשמים אי אפשר להתחיל מאפס ולהגיע ל120, דווקא נראה לי הגיוני ללחוץ 95-100 קילו לסטים אקרוס(אני על 92.5 כשחצי תכנית לא לחצתי) וזה משקל די מכובד אחרי זמן יחסית קצר.

להשוות בילדר שלוחץ ב3 וריאציות ועושה dumbell flys ולא יודע מה עוד פעמיים בשבוע 3-4 שנים ומצליח ללחות 180 למתאמן כוח אחרי חצי שנה זה אבסורד...

קח מישהו אחרי 4 מחזורים של טקסס ותשווה אותו לבילדר ואז תראה מי לוחץ יותר

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 20:47   #34
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

כמה באמת איש הלילה לדוגמא לוחץ?
בנתיים הכי הרבה שזכור לי זה ע1רק שזה 140 לשלישיה, והבל1ט 140 לסינגל..
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 21:02   #35
YYY
Banned

אני דיברתי רק על ws4sb.
YYY מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-11, 22:33   #36
subzero1122
Banned

איש הקקה לוחץ גם סביבות ה3 פלטות
ישן 22-02-11, 22:50   #37
Alon332
חבר פעיל

ויאיר היפרטרופיה.
Alon332 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-11, 00:46   #38
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

ציטוט:
חחחחחחחחח אתה לא תצליח לעשות 2, בטח לא 3.

5X5 זו סתם סיסמה. יש 5X5 כאימון נפח של טקסס מת'וד, יש 5X5 ב-Periodized Version של ביל סטאר וגלן פנדלי, וכן הלאה. צריך לומר לאיזה בדיוק מתכוונים.

ברור שאתה לא יכול לבצע שני אימוני נפח רצופים במתכונת של טקסס מת'וד - כשאתה מנסה להיות על 70-90% של RM5. אבל מה על רמת העצימות של סטפן קורטה 3X3? לעלות תוך ארבע שבועות, מ-58% עד 64% של RM1, בביצוע 5X5 של סקוואט בנץ' ודדליפט, זו אומנם עבודה בנפח ענק, גדול כפליים מהנפח של טקסס, אבל בהחלט בהחלט אפשר לעמוד בו.

אם נצא מנקודת הסכמה שנפח גבוה = היפרטרופיה (כמובן כשיש לך כבר יכולת לשים משקל מכובד על הבאר בעבודה הזו), ביצוע תוכנית ADVANCED בדגש על שלב הנפח ולא על שבירת שיאים משמעותית בשלב העצימות, מכיל בתוכו בדיוק בדיוק את הנפח הזה.
ישן 23-02-11, 00:47   #39
subzero1122
Banned

מיותר.
ישן 23-02-11, 00:54   #40
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איש הלילה צפה בהודעה
לא הבנתי. כוונתך שבמקום אימון עצימות, יבוצע אימון היפרטרופיה? כי אם כן, לא תסכים שיהיה קשה להתאושש מספיק מאימון כזה, עד לאימון הנפח של השבוע הבא?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא