ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 03-03-11, 15:16   #121
יניב צוות ישראלבודי
Fat bastard

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hypertrophy צפה בהודעה
שחיף ששוקל 50 לא אמור לעלות במאסה לפני הכל?
מי אמר שפותח הפוסט הוא שחיף ששוקל 50?
למה ללכת כל כך רחוק עד אחרי סיום תכנית טקסס..?
למה דווקא ss עם דגש על רגליים יותר מארש על כל דבר אחר?
לא חושב שעדיף תכנית יותר פרופורציונאלית?
לא דיברתי ספציפית לפותח הפוסט, דיברתי תאורטית כי לשם הדיון נוטה.
לא אמרתי שאתה חייב לסיים את טקסס, מן הסתם מי שעושה את זה ייתקל בריסטים מדי פעם, ככל שהוא לקראת הסוף הוא ייתקל ביותר ריסטים מאשר בהתחלה. לפי דעתי עדיף לו למשוך קצת עם התוכניות המשך כי הוא יוכל עדיין להוסיף משקל. אחרי כמה ריסטים אם הוא רוצה אפשר לעזוב את זה ולפצל.
אם תסתכל על מישהו שסיים ss ומתחיל טקסס, אז סביר להניח שהשינוי בתוכנית וההוספה של היום התאוששות באמצע, ייתנו לו להמשיך להעלות עוד קצת במשקל עבודה(סביר שזה יקרה גם בלינארית).
זה ייתן לו בסיס עוד יותר טוב של כוח, ואחר כך כשהוא יפצל הוא גם ירים משקל כבד יותר בתרגילים מבודדים מאשר מישהו שישר מתחיל מתרגילים מורכבים+מבודדים, אבל הבסיס שלו חלש מכדי שהעבודה במבודדים תתן איזשהי תועלת.

אני גם לא ממש מסכים עם הטענה הרווחת שמתאמני תוכנית כוח לוחצים פחות מאשר מפצלים.
לפחות ממה שאני רואה, זה ממש לא המקרה.
אם תעשה חתך אוכלוסיה למפצלים שלוחצים הרבה אז בד"כ הם מבוגרים מהאנשים שעושים ss או לינאריות(זה אומר שוותק האימון שלהם גדול יותר), או שהם הרבה פעמים מוזרקים, מעבר לזה לפי מה שאני רואה בשטח המשקלי עבודה די דומים.

אני גם חושב שאנשים נוטים להסתכל לטווח קצר ולא מתייחסים לטווח הארוך.
מישהו רוצה לגדול והוא שואל איזה תוכנית וממליצים לו איזה abc או ab או לא משנה מה. כאילו שהתוכנית ABC ולא ABCDE זה מה שיעשה אותו מר אולימפיה.
אל תשכח שלגדול בצורה משמעותית זה דבר שלוקח שנים. מתוך השנים האלה שהמתאמן יבלה בחדר כושר כלום לא יקרה אם שנה אחת הוא ישקיע בהתחלה שתיתן לו בסיס טוב לסקוואט ללחיצה ולמשיכה(ss, לינארית וטקסס), אחרי זה שישקיע את הזמן שלו לכל הבידודים והוספת נפח והכל.

נערך לאחרונה על ידי יניב צוות ישראלבודי, 03-03-11 בשעה 15:20.
יניב צוות ישראלבודי מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-03-11, 15:32   #122
אנדרוליזם
חבר פעיל

עוסק ב:: מחובר 24 שעות למזרקים
חדר כושר: Go Kartiv

יניב סיכם את הנושא טוב מאוד.
אנדרוליזם מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-03-11, 16:51   #123
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יניב צוות ישראלבודי צפה בהודעה
לא דיברתי ספציפית לפותח הפוסט, דיברתי תאורטית כי לשם הדיון נוטה.
לא אמרתי שאתה חייב לסיים את טקסס, מן הסתם מי שעושה את זה ייתקל בריסטים מדי פעם, ככל שהוא לקראת הסוף הוא ייתקל ביותר ריסטים מאשר בהתחלה. לפי דעתי עדיף לו למשוך קצת עם התוכניות המשך כי הוא יוכל עדיין להוסיף משקל. אחרי כמה ריסטים אם הוא רוצה אפשר לעזוב את זה ולפצל.
אם תסתכל על מישהו שסיים ss ומתחיל טקסס, אז סביר להניח שהשינוי בתוכנית וההוספה של היום התאוששות באמצע, ייתנו לו להמשיך להעלות עוד קצת במשקל עבודה(סביר שזה יקרה גם בלינארית).
זה ייתן לו בסיס עוד יותר טוב של כוח, ואחר כך כשהוא יפצל הוא גם ירים משקל כבד יותר בתרגילים מבודדים מאשר מישהו שישר מתחיל מתרגילים מורכבים+מבודדים, אבל הבסיס שלו חלש מכדי שהעבודה במבודדים תתן איזשהי תועלת.

אני גם לא ממש מסכים עם הטענה הרווחת שמתאמני תוכנית כוח לוחצים פחות מאשר מפצלים.
לפחות ממה שאני רואה, זה ממש לא המקרה.
אם תעשה חתך אוכלוסיה למפצלים שלוחצים הרבה אז בד"כ הם מבוגרים מהאנשים שעושים ss או לינאריות(זה אומר שוותק האימון שלהם גדול יותר), או שהם הרבה פעמים מוזרקים, מעבר לזה לפי מה שאני רואה בשטח המשקלי עבודה די דומים.

אני גם חושב שאנשים נוטים להסתכל לטווח קצר ולא מתייחסים לטווח הארוך.
מישהו רוצה לגדול והוא שואל איזה תוכנית וממליצים לו איזה abc או ab או לא משנה מה. כאילו שהתוכנית abc ולא abcde זה מה שיעשה אותו מר אולימפיה.
אל תשכח שלגדול בצורה משמעותית זה דבר שלוקח שנים. מתוך השנים האלה שהמתאמן יבלה בחדר כושר כלום לא יקרה אם שנה אחת הוא ישקיע בהתחלה שתיתן לו בסיס טוב לסקוואט ללחיצה ולמשיכה(ss, לינארית וטקסס), אחרי זה שישקיע את הזמן שלו לכל הבידודים והוספת נפח והכל.
אבל אנחנו מדברים על דברים שונים
ברור שלא צריך לפצל על ההתחלה וחיבת להיותתדירות גבוהה ונפח נמוך
השאלה היא אם ss היא האידיאלית לפיתוח גוף?

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-03-11, 19:37   #124
יניב צוות ישראלבודי
Fat bastard

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hypertrophy צפה בהודעה
אבל אנחנו מדברים על דברים שונים
ברור שלא צריך לפצל על ההתחלה וחיבת להיותתדירות גבוהה ונפח נמוך
השאלה היא אם ss היא האידיאלית לפיתוח גוף?
אתה לא יכול לשאול את השאלה הזאת בגלל ששום תוכנית לא תגרום למתאמן המתחיל להיות "מפתח גוף". אל תשכח שזה גם תוכנית למתאמן מתחיל! זה כל הייעוד של התוכנית הזאת, היא לא מתיימרת להיות משהו מעבר.
אני גם לא חושב שהמתאמן המתחיל פתאום יהפוך למפלצת מסה רק מהתוכנית הראשונה, זה לוקח זמן, ולטווח הארוך בניית בסיס טוב תעזור בהמשך.
אם אתה שואל אותי אם אני חושב שתוכניות 5x5 וכו' הן אידיאליות לפיתוח גוף? אז כנראה שלא, ותצטרך להוסיף לתוכניות יותר נפח.
האם זה אומר שאפשר לשים איזה תרגיל שרק רוצים וכמה חזרות שרוצים? לא, צריך להיות בתוכנית הגיון מסויים.
יניב צוות ישראלבודי מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-03-11, 00:34   #125
אנדרוליזם
חבר פעיל

עוסק ב:: מחובר 24 שעות למזרקים
חדר כושר: Go Kartiv

אם אתה רוצה להיות מפתח גוף אמיתי, ולא בדיחה, אתה חייב להזריק.
ולא נשמע חכם להזריק איך שנכנסת למכון.
אנדרוליזם מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-03-11, 00:42   #126
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

פשוט לעשות תכנית fbw עם סקוואט ובנץ' בצורה ליניארית, תקרא לזה ss תקרא לזה rr או צצצצ, רק אל תעשה תכנית כמו 90% מהמתחילים בחדר כושר, 8 מכונות, 40 דקות אימון והביתה

תכנית אימון בלי סקוואט ובנץ' זאת תכנית לא טובה

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-03-11, 20:30   #127
Roman_Kosher
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smokingsnake צפה בהודעה
פשוט לעשות תכנית fbw עם סקוואט ובנץ' בצורה ליניארית, תקרא לזה ss תקרא לזה rr או צצצצ, רק אל תעשה תכנית כמו 90% מהמתחילים בחדר כושר, 8 מכונות, 40 דקות אימון והביתה

תכנית אימון בלי סקוואט ובנץ' זאת תכנית לא טובה

אמרת הכל נכון אחי
Roman_Kosher מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה