ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פציעות ספורט

פציעות ספורט בניהול עופר צחר - פיזיותרפיסט ספורט

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-10-08, 00:29   #1
gariel
חבר מתחיל

ברירת מחדל שברי מאמץ באמה

לחברי הפורום שלום,

אני קורא פסיבי באתר הזה זה זמן מה, וראיתי שלא פעם עולה השאלה על כאבים באמה. רציתי לספר על המקרה שלי, של שברי מאמץ באמה, כי מתברר שלא הרבה יודעים על זה (זה לא מאוד נפוץ).

התחלתי להתאמן לפני הרבה שנים, וכעבור מספר חודשים התחלתי להרגיש כאבים באמות בזמן תרגילי בייספס. התעלמתי, הכאבים החמירו מאוד והתחילו להפריע לי בזמן נהיגה. הלכתי לאורטופד והוא אמר שזו בטח דלקת, והמליץ לנוח שלושה שבועות ולחזור לאימונים בהדרגה.

הבעיה לא נפתרה. התחלתי לחפש באינטרנט. חשדתי שמדובר בשברי מאמץ, כי אני בקלות מפתח שברי מאמץ ברגליים בריצה. עשיתי הפסקה של חודשיים, ואז הכאבים עברו. האינדיקציה שאכן מדובר היה בשברי מאמץ היא בכך שסביב המקומות שכאבו בעצם היא התעבתה מאוד. ממש צמחה סביבה גולה כזו, שהייתי אפילו מרגיש אותה כשהייתי מניח את הידיים על שולחן.

הבעיה הזו עוד תוקפת אותי לפעמים לצערי. אני רוצה לספר קצת על איך זה מרגיש כדי לעזור למי שיש לו בעיה דומה לזהות אותה.

1. ראשית, קצת נתונים על עצמי. יש לי עצמות דקות. היקף פרק היד במקום הכי זר הוא 15.5 ס"מ, בזמן שהיקף הבייספ (כיום) הוא 39 ס"מ קר. אני מרים 20 קילו בכל יד בביספס, גובה 180, משקל 84 קילו. מי שיש עצמות דקות ומרים משקל כבד - אני מניח - מועד לבעיה.

2. הכאבים מופיעים בעצם שנקראת ulna. אם אתם מושוטים ידיים קדימה ומפנים את כפות הידיים כלפי הריצפה, זוהי העצם החיצונית באמה.

3. הכאב מופיע קודם באימון בייספ, אבל אח"כ גם לא באימון, בנהיגה, או בכל פעולה שמאמצת את הבייספ אפילו טיפה.

4. יש כאב גם בלחיצה על העצם. אם אתם מושוטים ידיים קדימה ומפנים את כפות הידיים כלפי הריצפה, ולוחצים על הunla מלמטה עם האצבע של היד השניה, יש נקודה (או נקודות) לאורך הunla שבהם העצם רגישה מאוד והכאב חזק.

5. הכאבים מופיעים אחרי הרבה חודשים של אימונים.

מה עושים עם זה?

מחכים כחודשיים עד שזה יעבור, בלי לגעת בביספ (באסה נוראית), ואז חזרים להתאמן בהדרגה. מצאתי שאם עושים hammer curls, כלומר, שהמשקולות בניצב לרצפה ולא במקביל אליה, פחות מאמץ נופל על הunla והבעיה מופיעה פחות. בעצם גם מתחזקת עם הזמן, ובזמן שבהתחלה כבר ה12.5 קילו זה כאב אחרי כמב חודשים, היום, כפי שאמרתי, אני מרים 20.

חשוב לציין שאני ממש לא רופא אלא רק מדווח על המקרה שלי. בלינק הזה יש מאמר על התופעה:

http://home.flash.net/~drrad/tf/102797.htm
gariel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 07:37   #2
ArschGesicht
חבר פעיל

הסמל האישי שלArschGesicht

גם לי זה היה.. אמרו לי "תתאמן בסוף היד תתרגל"
לא יודע למה הקשבתי להם.. אח"כ זה כבר עבר לפעילויות יום יומיות וכו'
מה שעשיתי היה להפסיק להתאמן.. מה לעשות עד שעבר
גם לי כאב בלחיצה על העצם וגם לי יש עצמות דקות
יוצא שכל כמה חודשים יש לי פציעה באמה חחחחחחח נראה אנחנו עם העצמות מקלות אוכלים הכי הרבה חרא בנושא של הפציעות
אני לא יודע אם זה שבר מאמץ.. אולי זה לא היה אצלי כמו אצלך, בהתחלה זה היה באימון יד קדמית אח"כ זה עבר להרמת חפצים בכללי ושם הבאתי עצירה מהחדר כושר
SlipknoT - Skin Ticket
2.11 סליפנוט בארץ!!!
ואת הכרטיס שלי כבר קניתי = והחזרתי
עצוב לי..
ArschGesicht מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 09:25   #3
ilayzror
חבר פעיל

כללי:: עילי צרור
חדר כושר: פיטנס בתים

יש לי עצמות ממש ממש קטנות גם כן , יש לך פתרונות להימנע מזה?
ilayzror מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 09:40   #4
ArschGesicht
חבר פעיל

צריך לחזק את האמות במידה והן נופלות הרבה מאחורה (וכנראה שהן כן..)
ותוריד את התרגילים שגורמים לכאב ותחליף אותם
למשל לי מוט w עשה כאבים וכשעברתי לישר משום מה זה הפסיק.. תנסה אין לך מה להפסיד
SlipknoT - Skin Ticket
2.11 סליפנוט בארץ!!!
עצוב לי..
ישן 15-10-08, 09:57   #5
ilayzror
חבר פעיל

כללי:: עילי צרור
חדר כושר: פיטנס בתים

אממ להחליף את המוט w למוט רגיל? - סבבה.
אני לא ממש רוצה לוותר על כפיפת מרפקים בגלל חשש לנזק באמות
אולי לשים כפפה / משהו שיחזיק את החיבור הזה?
ilayzror מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 12:53   #6
ArschGesicht
חבר פעיל

לא נראה לי שזה יעזור.. זה נראה לי פשוט בגלל אמות חלשות
SlipknoT - Skin Ticket
2.11 סליפנוט בארץ!!!
עצוב לי..
ישן 18-10-08, 05:57   #7
ד"ר עופר בר
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלד"ר עופר בר

כללי:: ד"ר עופר בר
עוסק ב:: רופא
ברירת מחדל תשובה:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gariel צפה בהודעה
לחברי הפורום שלום,

אני קורא פסיבי באתר הזה זה זמן מה, וראיתי שלא פעם עולה השאלה על כאבים באמה. רציתי לספר על המקרה שלי, של שברי מאמץ באמה, כי מתברר שלא הרבה יודעים על זה (זה לא מאוד נפוץ).

התחלתי להתאמן לפני הרבה שנים, וכעבור מספר חודשים התחלתי להרגיש כאבים באמות בזמן תרגילי בייספס. התעלמתי, הכאבים החמירו מאוד והתחילו להפריע לי בזמן נהיגה. הלכתי לאורטופד והוא אמר שזו בטח דלקת, והמליץ לנוח שלושה שבועות ולחזור לאימונים בהדרגה.

הבעיה לא נפתרה. התחלתי לחפש באינטרנט. חשדתי שמדובר בשברי מאמץ, כי אני בקלות מפתח שברי מאמץ ברגליים בריצה. עשיתי הפסקה של חודשיים, ואז הכאבים עברו. האינדיקציה שאכן מדובר היה בשברי מאמץ היא בכך שסביב המקומות שכאבו בעצם היא התעבתה מאוד. ממש צמחה סביבה גולה כזו, שהייתי אפילו מרגיש אותה כשהייתי מניח את הידיים על שולחן.

הבעיה הזו עוד תוקפת אותי לפעמים לצערי. אני רוצה לספר קצת על איך זה מרגיש כדי לעזור למי שיש לו בעיה דומה לזהות אותה.

1. ראשית, קצת נתונים על עצמי. יש לי עצמות דקות. היקף פרק היד במקום הכי זר הוא 15.5 ס"מ, בזמן שהיקף הבייספ (כיום) הוא 39 ס"מ קר. אני מרים 20 קילו בכל יד בביספס, גובה 180, משקל 84 קילו. מי שיש עצמות דקות ומרים משקל כבד - אני מניח - מועד לבעיה.

2. הכאבים מופיעים בעצם שנקראת ulna. אם אתם מושוטים ידיים קדימה ומפנים את כפות הידיים כלפי הריצפה, זוהי העצם החיצונית באמה.

3. הכאב מופיע קודם באימון בייספ, אבל אח"כ גם לא באימון, בנהיגה, או בכל פעולה שמאמצת את הבייספ אפילו טיפה.

4. יש כאב גם בלחיצה על העצם. אם אתם מושוטים ידיים קדימה ומפנים את כפות הידיים כלפי הריצפה, ולוחצים על הunla מלמטה עם האצבע של היד השניה, יש נקודה (או נקודות) לאורך הunla שבהם העצם רגישה מאוד והכאב חזק.

5. הכאבים מופיעים אחרי הרבה חודשים של אימונים.

מה עושים עם זה?

מחכים כחודשיים עד שזה יעבור, בלי לגעת בביספ (באסה נוראית), ואז חזרים להתאמן בהדרגה. מצאתי שאם עושים hammer curls, כלומר, שהמשקולות בניצב לרצפה ולא במקביל אליה, פחות מאמץ נופל על הunla והבעיה מופיעה פחות. בעצם גם מתחזקת עם הזמן, ובזמן שבהתחלה כבר ה12.5 קילו זה כאב אחרי כמב חודשים, היום, כפי שאמרתי, אני מרים 20.

חשוב לציין שאני ממש לא רופא אלא רק מדווח על המקרה שלי. בלינק הזה יש מאמר על התופעה:

http://home.flash.net/~drrad/tf/102797.htm
בעקרון קליטה מוגברת לא תמיד מצביעה על שבר מאמץ,
אבל זה רק ענין של סמנטיקה.
בכל המקרה הפתרון הוא מנוחה וטיפול תומך.
אופן החזקת המשקולות יכול אכן להקל על הכאבים,
ומומלץ להתייעץ עם מדריך חדר כושר מוסמף בענין זה.

בהצלחה!

ד"ר עופר בר, M.D
רופא
מייל- ofer_21@yahoo.com
התשובות בפורום אינן מספקות איבחון רפואי או תחליף לייעוץ ו/או בדיקה גופנית של רופא.
ד"ר עופר בר מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה