ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-10-10, 20:58   #1
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

ברירת מחדל 5x5 מול 15x5.

בעזהי"ת

ביום רביעי האחרון, ערכתי אימון 5X15, ובעקבותיו התעוררו אצלי מספר נקודות לבירור, בנוגע לשווה ושונה בין 5X5 אקרוס, ולעומתו 5X15 אקרוס (ובמילים: חמש סטים, חמש עשרה חזרות):

אם באימון נפח במסגרת Texas Method אני מבצע (נניח) 150X5X5, איך אני עורך חישוב מבחינת נפח? כי מבחינת עצימות, ניתן להניח שאם 150KG אקרוס, חמש חזרות חמש סטים, הם יום הנפח שלי (ביום העצימות, המספר כמובן יותר גבוה. אבל אני מחשב כאן יום נפח מול יום נפח), אז חמש עשרה חזרות חמש סטים, יוצא משהו כמו 110 ק"ג.

אבל מה, משהו כאן לא מסתדר: נפח טוטאל של הסקוואט, יוצא כפול! 150X5X5=3750, ולעומת זאת: 110X15X5= 8250. אך לעומת זאת אם אני מבקש לשמור על נפח טוטאל דומה, יוצא מספר מעליב, כזה שיותר מתאים לעצימות של יום ההתאוששות!

אולי בהתאם לזאת, מאז יום רביעי אני מרגיש דומס אכזריים במיוחד, כאלה שאפילו לאחר התקדמות מאסיבית בימי הנפח, בטקסס מת'וד, במשקלים גבוהים יותר ממה שאני מבצע עכשיו (עברתי תקופתי ירידה במשקלים. אולי משהו מנטלי, אולי משהו אחר. לא נורא), לא הרגשתי...

אשמח לשמוע דעות בנושא.

נערך לאחרונה על ידי זאפטה מאכער, 09-10-10 בשעה 21:02.
זאפטה מאכער מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-10-10, 21:00   #2
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

מזה החישובים האלה , מה זה חשבון
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-10-10, 00:15   #3
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

(אגב, וכמובן: אם יש לנושא התייחסות ב-ppst, אז אשמח למספר עמוד, היות והספר ברשותי).
ישן 10-10-10, 08:07   #4
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

5 זה טווח אידאלי שנותן לנו מספיק משקל בשביל להיות כבד מספיק, ומספיק זמן תחת מתח בשביל כל שאר הדברים. למה שתרצה לעשות 15*5? זה דבילי ואתה לא תתקדם עם זה.

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-10-10, 12:08   #5
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

בוא לרגע נניח את רמת התוכנית. אני בהחלט מסכים שטווח חמש חזרות הוא המתאים להתקדמות פרוגרסיבית, בטח לשמירה על טכניקה נכונה. אבל לא זו הנקודה שלי. כיום אני נמצא על משקלי עבודה נמוכים יותר מאלה שהייתי בדיוק לפני שלשה חודשים. משהו כמו 30kg ירידה ב-rm5. למה? כובע. לא יודע. לא רלוונטי לי. קורה. אתה לא יכול תמיד 'לריב' עם הברזלים. לפעמים נמאס קצת, ואתה מחפש משהו שונה. עד לא מזמן הייתי מטיס את המשקלים, וכיום אני נכנס מתחת לבאר ולא בטוח מה בדיוק אני מחפש שם.

אז לא משנה מה הסיבה, בא נדבר נטו על חישובי נפח, ולו רק בשביל השעשוע האינטלקטואלי: האם הנפח טוטאל של משקלי העבודה, מהווה פאקטור שיש לקחת אותו בחשבון? יש למישהו כאן דעה בנושא?
ישן 10-10-10, 13:09   #6
איש הלילה
אלוף העולם בפאורליפטינג לצעירים עד 110 ק"ג GPC

ירידה של 30 קילו בrm5 זה ממש לא "קורה", לא אמור לקרות. משהו לא בסדר.

וכן, הנפח מן הסתם מהווה שיקול. מספר מדוייק שלו לא כל כך קריטי אומנם.
איש הלילה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-10-10, 16:24   #7
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

בנפח בטקסס אתה צריך לשמור על אותו מספר חזרות +-
נניח
5x5
3x8
במשקלים כבדים יותר ניתן (ביום נפח), לאחר שהנפח כבר קשה לך ואתה לא מסוגל להתאושש ממנו ליום עצימות
4x5
7x3

ואם אתה עובד לפי המודל של סטאר יש טבלאות של rm ליום קל/בינוני/קשה עם כמה %rm1 לעבוד לכמה חזרות

כיוון שאתה לא שמרת על אותן מספר חזרות אז הנפח יוצא אסטרונומי
5X5 לעומת 5X15
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-10-10, 00:03   #8
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איש הלילה צפה בהודעה
ירידה של 30 קילו בrm5 זה ממש לא "קורה", לא אמור לקרות. משהו לא בסדר.

וכן, הנפח מן הסתם מהווה שיקול. מספר מדוייק שלו לא כל כך קריטי אומנם.

ברור שירידה כזו לא מתרחשת ללא סיבה. היו והיו כאלה: הרגשת מיצוי לאחר התקדמות יפה מאוד בטקסס מת'וד, ומתוכה רצון לעשות קצת משהו אחר לשם שינוי (ובמקרה שלי: אימוני ספרינטים בתדירות גבוהה); וכמו כן תקופה של תזונה גרועה וכן הלאה.

אבל מה: בדרך הארוכה של אימוני כוח, זה ברור שיעברו עליך תקופות מכל סוג. וזה בסדר גמור שפתאום אתה מרגיש שקצת נשבר לך, בסדר גמור שאתה לא מנסה ללכת על הכי כבד שאתה מסוגל. לכן כתבתי "קורה". כי איכשהו, זה פשוט יקרה לכולם, כל אחד בצורה שלו.
ישן 11-10-10, 00:13   #9
זאפטה מאכער
חבר פעיל

הסמל האישי שלזאפטה מאכער

בעזהי"ת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moo צפה בהודעה
בנפח בטקסס אתה צריך לשמור על אותו מספר חזרות +-
נניח
5x5
3x8
במשקלים כבדים יותר ניתן (ביום נפח), לאחר שהנפח כבר קשה לך ואתה לא מסוגל להתאושש ממנו ליום עצימות
4x5
7x3

ואם אתה עובד לפי המודל של סטאר יש טבלאות של rm ליום קל/בינוני/קשה עם כמה %rm1 לעבוד לכמה חזרות

כיוון שאתה לא שמרת על אותן מספר חזרות אז הנפח יוצא אסטרונומי
5x5 לעומת 5x15

קודם כל, תודה רבה.

ורק להוסיף, שתוך כדי שכרגע אנ'לא מחפש ממש להתקדם במשקלי העבודה, לפחות לא כל כך מהר, אני עדיין שומר על המסגרת הבסיסית שבטקסס מת'וד: יום נפח, יום התאוששות, יום עצימות. ורק שיוצא לי לנסות כל מיני דברים משונים. מתוך זאת יצא לי פתאום להנפיץ אימון של 5x15 ועוד כל מיני.
תגובה