ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 30-05-13, 23:37   #21
nadavmoore
חבר פעיל

אני מסכים איתך - במידה ואתה יודע את הטכניקה של קיפינג באטרפליי בצורה מצויינת, אבל אם אני אתן לך לעשות רצוף עכשיו (גם שאתה לא עייף אלא ממש עירני)
אתה לא תצליח לעשות רצוף יותר באטרפליי מסטריקט כי הטכניקה שלך תסתבך ואתה תעצור באמצע. ברור שהמטרה של קיפיניג באטרפליי בסופו של דבר היא להקל עליך לעשות יותר מתח אבל זה תרגיל פונקציונאלי וטכני שצריך לתת לו את הכבוד הראוי
אני חושב שחשוב לדעת לעשות את כל סוגי המתח (אם אתה קרוספיטר)

אגב, שאתה עושה strict ממנוחה מוחלטת הדופק שלך במהלך התרגיל לא עולה יותר מידי כי התרגיל הוא מתבצע בצורה יחסית איטית, כלומר התרגיל הינו תרגיל כוח לכל דבר בעוד שבבטרפליי או קיפינג אתה בתנועה כל הזמן וזז מהר, מה שהופך את המתח מתרגיל כוח נטו לתרגיל פונקציונאלי על דופק גבוה שמשלב יותר מפרקים אז באובראול אם תתן למישהו מאד חזק שעושה 20 מתח סטריקט ושאין לו סבולת לב ריאה והוא לא חזק בטכניקה של קיפינג הוא לא יצליח לעשות 20 רצוף בקיפינג (ראיתי את זה קורה...)

נערך לאחרונה על ידי nadavmoore, 30-05-13 בשעה 23:43. סיבה: ץץץץ
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-13, 07:07   #22
DaSpider
חבר פעיל

המושג "פונקציונאלי" נהיה פופולארי מדי בעולם הפיטנס לאחרונה והבעיה שלרוב משתמשים בו כדי לתאר משהו שלא מצליח ליפול לאף קטגוריה ספציפית.

רוצה דופק גבוה ולב ריאה? תרוץ בגבעות, תרוץ 2000 בקצב גבוה, תעשה kicking drills על שק. רוצה כח? תעשה תרגילים בסיסיים עם משקל גבוה ומתח סטריקט. תאמין לי שממתח עם קיפינג אתה לא תשפר את הלב ריאה שלך מי יודע מה ובטח שלא תתחזק מזה כמו ממתח סטריקט.

אני אישית (אני מציין את המלה "אישית" כדי שלא תקפצו עליי פה עכשיו) מאד לא מתחבר לכל ה"בין לבין" הזה וללעשות מליון וחצי תרגילים "פונקציונאליים" שסתם גוזלים זמן. בכל מטרה ספציפית שיש לי אני משתמש בבסיס, לא אוהב לעשות סלט ענקי ולא להבין אחר כך מה אני עושה. יש דברים שפשוט עדיף לוותר להם כי בזמן שאתה עושה אותם אתה יכול לעשות דברים הרבה יותר בסיסיים, מועילים וממוקדים במשהו מסוים.
ישן 31-05-13, 09:26   #23
nadavmoore
חבר פעיל

אני עושה הכל מהכל, רץ(היום פחות בגלל שלא בא לי לאבד יותר מידי שריר) עושה אימוני ספרינטים, עושה אימוני כוח בסיסיים ועושה גם אימוני קרוספיט.
אתה כנראה לא מבין את ההגדרה של "פונקציונאלי" שאתה רושם את זה וזה לא נכון שכדי להעלות את הדופק חייבים לעשות סוג של אירובי , מה ההבדל אגב בין kicking drills על שק לבין לעשות 100 בוקס גאמפ\100ברפיז ו100 אייר סקוואט?!
לגבי המתח, המתח קיפינג מחזק לך גם את המתח סטריקט אבל לא משנה...
אתה רושם אישית אז אני לא אקפוץ עלייך, אז בוא אני אספר לך סיפור שלי "אישית" אני עושה פעמיים אימוני כוח בשבוע + 3\4 אימוני קרוספיט וספרינטים- ירדתי 7 קילו מאז שהתחלתי (הרוב שומן) והמשקלי עבודה שלי בתרגילים המורכבים נשארו אותו דבר ואף השתפרו בחלק מהם, אני בקושי אוכל פחמימה בתפריט שלי כרגע- איך אתה מסביר את זה?! לא הייתי אמור לאבד המון מהכוח אם הכל זה תרגילים "בין לבין"?

אם אתה לא מבין תחום זאת בעיה שלך , אבל אל תספיד אותו כי אתה לא מבין...

אגב כל הלוחמים בUFC היום\שחקני פוטבול מקצוענים (שהם לדעתי הספורטאים ברמה האתלטית הכי גבוהה בעולם) עושים אימון פונקציונאלים
ישן 31-05-13, 09:42   #24
Homie
השמן מהקרוספיט

כללי:: סרסור שטני
עוסק ב:: בגופות
שלח הודעה דרך ICQ אל Homie שלח הודעה דרך MSN אל Homie

נדב עזוב haters gonna hate

קיפינג לא קשור לסיבולת לב ריאה
קרוספיט בכלל לא קשור לסיבולת לב ריאה
הכי טוב זה לזיין את השכל לרוץ באיזה גבעה ולעשות מתח סטריקט.
eat eat eat train eat eat eat sleep repeat

מדריך חדר כושר מוסמך מטעם מכללת ווינגייט

הלהקה שלי, לכל המוזיקים וחובבי המטאל :

http://profile.myspace.com/index.cfm...ndID=443176243

Homie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 31-05-13, 11:28   #25
DaSpider
חבר פעיל

הכי טוב לתקוף ולהתפלץ בלי סיבה...

רק "אני, אני, אני" בלי להסביר למה, כמה, איך ומתי.

נערך לאחרונה על ידי DaSpider, 31-05-13 בשעה 11:37.
DaSpider מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 06:11   #26
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

אגב בקרוספיט איך אתה מודד התקדמות? מתחרה?
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 11:37   #27
nadavmoore
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Scylla צפה בהודעה
אגב בקרוספיט איך אתה מודד התקדמות? מתחרה?
אתה משתפר בזמנים של המטקונים הידועים של הקרוספים, אתה עולה במשקלי עבודה בתרגילים המורכבים, אתה רץ 5k יותר מהר, קופץ בוקס גאמפ יותר גבוהה, עושה יותר מתח לחזרות, שוחה יותר מהר וכו' וכו'....
בקיצור בגלל שקרוספיט כולל הרבה אספקטים של אימון יש הרבה איפה להשתפר ולמדוד השתפרות
אתה מוזמן לנסות מטקון מפה ולהגיד לי איך אתה מרגיש- http://www.colinmcnulty.com/blog/200...uts-the-girls/
ישן 01-06-13, 13:01   #28
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי daspider צפה בהודעה
המושג "פונקציונאלי" נהיה פופולארי מדי בעולם הפיטנס לאחרונה והבעיה שלרוב משתמשים בו כדי לתאר משהו שלא מצליח ליפול לאף קטגוריה ספציפית.

רוצה דופק גבוה ולב ריאה? תרוץ בגבעות, תרוץ 2000 בקצב גבוה, תעשה kicking drills על שק. רוצה כח? תעשה תרגילים בסיסיים עם משקל גבוה ומתח סטריקט. תאמין לי שממתח עם קיפינג אתה לא תשפר את הלב ריאה שלך מי יודע מה ובטח שלא תתחזק מזה כמו ממתח סטריקט.

אני אישית (אני מציין את המלה "אישית" כדי שלא תקפצו עליי פה עכשיו) מאד לא מתחבר לכל ה"בין לבין" הזה וללעשות מליון וחצי תרגילים "פונקציונאליים" שסתם גוזלים זמן. בכל מטרה ספציפית שיש לי אני משתמש בבסיס, לא אוהב לעשות סלט ענקי ולא להבין אחר כך מה אני עושה. יש דברים שפשוט עדיף לוותר להם כי בזמן שאתה עושה אותם אתה יכול לעשות דברים הרבה יותר בסיסיים, מועילים וממוקדים במשהו מסוים.
בהחלט.
בגלל זה אני לא מתחבר לקרוספיט, הוא חסר מיקוד.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 13:10   #29
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אני עושה הכל מהכל, רץ(היום פחות בגלל שלא בא לי לאבד יותר מידי שריר) עושה אימוני ספרינטים, עושה אימוני כוח בסיסיים ועושה גם אימוני קרוספיט.
אתה כנראה לא מבין את ההגדרה של "פונקציונאלי" שאתה רושם את זה וזה לא נכון שכדי להעלות את הדופק חייבים לעשות סוג של אירובי , מה ההבדל אגב בין kicking drills על שק לבין לעשות 100 בוקס גאמפ\100ברפיז ו100 אייר סקוואט?!
לגבי המתח, המתח קיפינג מחזק לך גם את המתח סטריקט אבל לא משנה...
אתה רושם אישית אז אני לא אקפוץ עלייך, אז בוא אני אספר לך סיפור שלי "אישית" אני עושה פעמיים אימוני כוח בשבוע + 3\4 אימוני קרוספיט וספרינטים- ירדתי 7 קילו מאז שהתחלתי (הרוב שומן) והמשקלי עבודה שלי בתרגילים המורכבים נשארו אותו דבר ואף השתפרו בחלק מהם, אני בקושי אוכל פחמימה בתפריט שלי כרגע- איך אתה מסביר את זה?! לא הייתי אמור לאבד המון מהכוח אם הכל זה תרגילים "בין לבין"?

אם אתה לא מבין תחום זאת בעיה שלך , אבל אל תספיד אותו כי אתה לא מבין...

אגב כל הלוחמים בufc היום\שחקני פוטבול מקצוענים (שהם לדעתי הספורטאים ברמה האתלטית הכי גבוהה בעולם) עושים אימון פונקציונאלים
אימונים מטבוליים כמו בקרוספיט הם דרך טובה וקלה לשרוף שומן, מצד שני, הסיכוי שתהיה מסיבי מקרוספיט נמוך, וגם זה תלוי באיך ההרמות שלך יהיו.
ישן 01-06-13, 17:11   #30
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

אני בדעות של יואש לגמרי... אבל חושב שקרוספיט הוא עדיין אימון מעולה למטרות כלליות.
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 18:57   #31
IGOR
נפיחון

הסמל האישי שלIGOR

חדר כושר: k-gym

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
אימונים מטבוליים כמו בקרוספיט הם דרך טובה וקלה לשרוף שומן, מצד שני, הסיכוי שתהיה מסיבי מקרוספיט נמוך, וגם זה תלוי באיך ההרמות שלך יהיו.
סוקה דאלביוב אתה יואש בלאט?
IGOR מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 19:04   #32
nadavmoore
חבר פעיל

אני מסכים עם כלכם על זה שקרוספיט זה אימון כללי וברור שאם אתה רוצה להיות פווארליפטר\אתלט למטרה יעודית מסויימת קרוספיט לא ייתן לך כלום, אבל קרוספיט הוא ענף ספורט משל עצמו הוא אומר להיות טוב בכל מיני סוגים של אימונים (עד רמה מסויימת) אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהיום רוב האתלטים ברמת העלית מתאמנים גם בקרוספיט כדי להתקדם באספקטים מסויימים בספורט שלהם (בכל זאת קרוספיט גורם לך להזיז את השרירים היעודים שלך בדופק גבוהה, דבר שמדמה התנהגות שרירית בספורט) בקשר ללהיות מאסיבי, גם מסכים איתך- קרוספיטרים ברמת עלית אני די בטוח שהם מוזרקים ולכן הם יחסית די מאסיביים אבל לא כולם מחפשים להיות מאסיבים כמו פווארליפטרים או באדיבילדרים חובבנים במכון כושר.

בקשר לכוח- לא תראה הרבה אנשים בעולם! שמצליחים לעשות את התרגיל הזה על זמן כזה. גם לא פווארליפטרים ברמת עלית גם לא אתלטים ברמת עלית והדדליפט שם "רק" 200 קילו והקלין 115 קילו.
http://www.youtube.com/watch?v=DMQ5jexSUQU
ישן 01-06-13, 19:24   #33
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אני מסכים עם כלכם על זה שקרוספיט זה אימון כללי וברור שאם אתה רוצה להיות פווארליפטר\אתלט למטרה יעודית מסויימת קרוספיט לא ייתן לך כלום, אבל קרוספיט הוא ענף ספורט משל עצמו הוא אומר להיות טוב בכל מיני סוגים של אימונים (עד רמה מסויימת) אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהיום רוב האתלטים ברמת העלית מתאמנים גם בקרוספיט כדי להתקדם באספקטים מסויימים בספורט שלהם (בכל זאת קרוספיט גורם לך להזיז את השרירים היעודים שלך בדופק גבוהה, דבר שמדמה התנהגות שרירית בספורט) בקשר ללהיות מאסיבי, גם מסכים איתך- קרוספיטרים ברמת עלית אני די בטוח שהם מוזרקים ולכן הם יחסית די מאסיביים אבל לא כולם מחפשים להיות מאסיבים כמו פווארליפטרים או באדיבילדרים חובבנים במכון כושר.

בקשר לכוח- לא תראה הרבה אנשים בעולם! שמצליחים לעשות את התרגיל הזה על זמן כזה. גם לא פווארליפטרים ברמת עלית גם לא אתלטים ברמת עלית והדדליפט שם "רק" 200 קילו והקלין 115 קילו.
http://www.youtube.com/watch?v=dmq5jexsuqu
הבן אדם בריכה של חומרים, ועד כמה שאני יודע אין בדיקות סמים בקרוספיט (לעומת IPF והרמת משקולות שיש בדיקות בתחרות, זה לא אומר כמובן שהם נקיים בשאר העונה...).
אז ככה שכל ליפטר במשקל שלו אוכל אותו בלי מלח בכוח, כל משקולן במשקל שלו אוכל אותו בלי מלך במהירות (וכמובן גם בכח).

אני לא אומר שמה שהוא עושה שם לא מרשים, אבל גם בענפי ספורט היום זה לא פונקציונלי.
מהלכי פוטבול נמשכים כמה שניות בודדות.
כדורגל הוא way too אירובי בשביל הדברים האלה.
אולי חלק קטן מזה יתאים לכדורסל, אבל גם הוא מבוסס יותר על אירובי.
אז אתה יודע לאיזה ענף ספורט כל זה מתאים? לקרוספיט.

לעומת זאת, בווסטסייד למשל לוקחים כדורסלנים, שחקני פוטבול, ספרינטים, מתאגרפים, הודפי כדור ועוד כל מיני - אז מי פה בדיוק הפונקציונלי?

וזה בלי לדבר על הshit technique החל מאמצע התרגיל.
ישן 01-06-13, 19:28   #34
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי igor צפה בהודעה
סוקה דאלביוב אתה יואש בלאט?
איקסדי גם לך ידידי.
ישן 01-06-13, 19:35   #35
nadavmoore
חבר פעיל

לא אמרתי שבקרוספיט אתה תהיה יותר חזק מליפטר או יותר חזק ממשקולן, אמרתי שקרוספיט זה להיות טוב בהכל (באופן יחסי כמובן) בוא נגיד שליפטר במשקל שלו לא יוכל לעשות 30 ברפיז מאסלאפ בזמן שהוא עושה או בכלל לתפור 30 ברפיז מאסלאפ. זה כל הקטע בקרוספיט שמשתדלים להיות טובים בסוגי אימון וסוגי תרגילים מסויימים אבל ברור שאין דגש מיוחד על תרגיל אחד אז אין ספק שמישהו שמתאמן כליפטר יהיה יותר חזק מכל קרוספיטר שיש במשקל שלו.
אני יודע לגביי ווסטסייד ואתה צריך להבין שאם תכנס לפורום של קרוספיט.קום תראה הרבה חבר'ה רציניים שעושים תוכניות כוח שלמות מלואי וקוראים שם מאמרים של לואי מפה ועד מחר בשביל לשפר אספקטים של כוח ואתלטיות בקרוספיט אבל יש את זה http://www.youtube.com/watch?v=vjzi-AHdLjw
ויש את האתר crossfitfootball.com
ויש את ריץ פרונינג שראית שמאמן בקולג' דוישן וואן של פוטבול ומכניס מליון מטקונים של קרוספיט...

לא אמרתי ש-לך תתאמן רק קרוספיט ותהיה טוב בכל ספורט שתעשה, זאת ראיה של בן אדם שהוא לא בא משום ספורט ולא עשה ספורט תחרותי בחיים שלו. בשביל להיות טוב בספורט שאתה עושה אתה צריך לטחון אימונים יעודיים מיוחדים לספורט שאתה עושה אבל אם אתה מוסיף אימונים כמו קרוספיט למשל לסבב האימונים שלך, זה לא ייפגע לך זה רק ישפר אותך בכל מיני אספקטים.
ישן 01-06-13, 19:44   #36
אלברט ברכה
חבר פעיל

מה שאני אומר בעצם זה שקרוספיט זה קרוספיט, ולרוב שיפור בקרוספיט ישפר את היכולות בקרוספיט.
הדבר הכי קרוב לזה שאני מכיר הוא צבא (בעיקר יחידות מובחרות), שם יש הרבה פעילות והרבה משקל.

העקרונות של קרוספיט טובים ברמה מסוימת כדי לשמור על gpp - כושר כללי שזה דבר חשוב כדי להשאר חזק ובריא לאורך זמן, אני באופן כללי לא הייתי ממליץ לאנשים להכנס לקרוספיט לפני שהם יודעים את הבסיס בצורה טובה +, אחרת גם ככה הם יהיו בינוניים ומטה בקרוספיט.
ישן 01-06-13, 20:10   #37
nadavmoore
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
מה שאני אומר בעצם זה שקרוספיט זה קרוספיט, ולרוב שיפור בקרוספיט ישפר את היכולות בקרוספיט.
הדבר הכי קרוב לזה שאני מכיר הוא צבא (בעיקר יחידות מובחרות), שם יש הרבה פעילות והרבה משקל.

העקרונות של קרוספיט טובים ברמה מסוימת כדי לשמור על gpp - כושר כללי שזה דבר חשוב כדי להשאר חזק ובריא לאורך זמן, אני באופן כללי לא הייתי ממליץ לאנשים להכנס לקרוספיט לפני שהם יודעים את הבסיס בצורה טובה +, אחרת גם ככה הם יהיו בינוניים ומטה בקרוספיט.
מסכים איתך
ישן 01-06-13, 20:44   #38
DaSpider
חבר פעיל

נדב, כשאתה מתנסח ככה, הרבה יותר נוח לנהל דיון ולהבין את הנקודה שלך, שאפו.
ישן 01-06-13, 21:26   #39
yanix0
חבר פעיל

קרוספיט זאת דרך טובה\מומלצת לאנשים שרוצים לעשות חיטוב?
yanix0 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-06-13, 21:46   #40
IGOR
נפיחון

הסמל האישי שלIGOR

חדר כושר: k-gym

כן1......
IGOR מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה