ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-04-11, 20:41   #1
טייני
הרס רש"י שליטא

הסמל האישי שלטייני

כללי:: הרס הנביא
ברירת מחדל לינארית 5x5 + חיטוב- כמה שאלות.

אהלן.
עד לפני חודש עבדתי בתוכנית פיצולים (4 ימים בשבוע) + תפריט חיטוב שנגרר כבר 5 חודשים (שודרג כל חודש בחצי שנה האחרונה) ולפני חודש וחצי-חודשיים נתקע על 11-12% שומן- גם כשירדו הפחמימות לרמה נמוכה יחסית, גם כשהתווסף אירובי של 40 דקות 5 ימים בשבוע.
בגדול- עד חודש שעבר קיבלתי יעוץ מאחד השמות הכי גדולים בתחום, וזרקתי אחלה כסף על זה תקופה מאוד ארוכה, ובקיצור זה לא עובד עלי. אחרי חודשים של באסה כללית מההתקדמות האיטית עד לא קיימת, החלטתי לחתוך ולעשות שינוי כללי. לפני שלושה שבועות הגיע כלוב חדש למכון והמכון הוא מכון של מפצלים כך שהוא כולו לרשותי מתי שאני מגיע- האופציה לתוכניות כח נפתחה. בשבוע הראשון התחלתי לעבוד על טכניקות בתרגילים העיקריים שלא עשיתי בעבר- סקאווט, דד, מיליטרי, ובנט אובר (בנצ' אין בעיה) ואחרי שפחות או יותר למדתי והבנתי אותן- חיפשתי תוכנית כח. בתור "מתחיל" שלא עבד כח מעולם האופציה המתבקשת היתה ss, אבל מאחר ואני לא רוצה לזרוק לפח את החודשים האחרונים שעברתי בחיטוב- בחרתי בחודשים הקרובים ללכת על לינארית 5x5- למרות שהמשקלים לא גבוהים כלל כרגע.
שבוע שעבר הכנתי טבלת עבודה לפי הטבלת אקסל 5x5 שמסתובבת באינטרנט (כאב ראש רציני היה להמיר את כל המשקלים לק"ג...) והתחלתי את התוכנית.

אחרי כל ההקדמה, כמה שאלות -
1. קודם כל שאלה כללית- העסק נראה בסדר? יכול ללכת ביחד חיטוב איכותי (כזה שבאמת רואים בו שינוי) והתוכנית הזאת?

2. בתוכניות חיטוב אני יודע שעובדים ab או fbw (כל הגוף כמעט או כולו בכל אימון, אני עבדתי ab עד עכשיו), מס' חזרות סביר אבל הפסקות מנוחה קצרות + דרופסטים. מכל החומר שקראתי הבנתי שבלינארית (ובכללי בתוכניות כח) צריך לנוח לא מעט בין סט לסט ומס' החזרות נמוך יחסית- איך זה משפיע על כל הנושא של יעילות התוכנית בחיטוב?

3. כרגע, למרות המשקלים שיצאו לי בטבלת עבודה, אני מרגיש שאני לא עובד במקסימום תפוקה. נראה שלפי הטבלה היא לוקחת אותי ב10-20% אחורה בשבוע שבועיים ואפילו שלושה הראשונים ורק אחר כך מתחילה להגיע למשקלי עבודה הראשוניים שהגעתי אליהם בבדיקת משקלים שאני יכול להרים. בקיצור התחושה הכללית שלי היא שאני לא עייף או גמור בסוף אימון. מרגיש שעבדתי אבל לא עייף או מזיע מעבודה קשה כמו באימון קשה. תקין או שאני צריך להעלות את המשקלים בטבלה?

4. יש תרגילים נוספים שאני צריך להוסיף לתוכנית מאחר ואני בחיטוב? אירובי כרגע אני עושה 30-40 דקות הליכה במהירות בינונית 3 פעמים בשבוע (אחרי כל אימון). עוד? פחות?

סביר שיש לי עוד שאלות שאני לא זוכר כרגע אבל עוד אשאל.

תודה מראש לעונים.
טייני מנותק   הגב עם ציטוט