ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-10-07, 23:10   #21
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tomerA
אני מודע לגמרי לכול הנזקים שנגרמים, השאלה שלי למה זה קורה דווקא בכלל מחסור בשינה.
מה יש בשינה שכול כך חשוב לגוף?
תפקידיה של השינה אינם ברורים במלואם, וגם לא ברור מדוע ישנם בני אדם המסוגלים לישון מעט מאוד (ידועים כאלו המסוגלים להסתפק בשינה שבין שעה לשעתיים בלילה). בעבר סברו ששינה נובעת מהצטברותם של רעלנים בעלי השפעה מרדימה, אך תאוריה זו ננטשה. אריסטו סבר שהשינה נגרמת מצינון אדי הלב בידי המוח (שלפי השיטה האריסטוטלית היה איבר קירור גרידא). ב20 שנים האחרונות אמצעים חדשים ומחקרים בתחום מדעי המח ,פסיכיאטרייה ונוירולוגיה העלו כמה תאוריות :

השינה מסייעת בהפרשת חומרים חיוניים. ייתכן שהיא קשורה להגדלת מספר החלבונים, וידוע שהורמון הגדילה מופרש במהלך מצבי שינה עמוקים. כמו כן ידוע גם שקורטיזול מופרש בעיקר בשלבי השינה האחרונים וזו ככל הנראה בין הסיבות לכך שהעדר שינה פוגע במיוחד במערכת החיסונית. בעלי חיים שנמנעת מהם שינה מתים בתוך פחות משלושה שבועות. וישנה אף מחלה תורשתית נדירה בבני אדם, שאינה מאפשרת להם לישון, ובסופו של דבר, אחרי כמה חודשים, גורמת למותם. נראה שהעדר שינה פוגע במיוחד במערכת החיסונית.
איפוס ספי הגירוי -חלק מהמתווכים העצביים הקשורים בחשיבה עירנית יורדים בריכוזם בזמן שינה, כך שסף הגירוי של נוירונים במח יכול להתאפס מחדש לרמה הרגילה. סבורים שזהו המקור לעצבנות המאפיינת חוסר שינה ולרמות העירנות ובהירות החשיבה שהמאפיינת אנשים שנעורו זה עתה.
חידוש מתווכים עצביים- בזמן השינה רדיקלים חופשיים המצטברים במח מנוקים על ידי אנזימים מתאימים, ואף האנזימים עצמם שנפגעו במהלך הערנות מתחדשים. נמצא שחסך שינה קיצוני יכול לגרום למוות ,והועלתה הסברה שהצטברות נזק תאי זה היא הסיבה. כמו כן ובהתאם לתאורייה זו נמצא שבעלי חיים קטנים ובעלי קצב חילוף חומרים גבוהה נמוך זקוקים ליותר שינה מעמתיהם הגדולים (מכרסמי כיס ישנים כ18 שעות ביום ,לעומת תנינים שישנים כ2-6שעות).
השינה מונעת היחשפות לטורפים - זהו רעיון שמקומו בפסיכולוגיה האבולוציונית, ולפיו השינה מאפשרת לבעל החיים להימנע מתנועה במשך זמן ממושך, ובכך להפחית את סיכוייו להיטרף.
שינה עוזרת ללמידה - שיטה מעניינת להקניית ידע היא השמעת קלטת אודיו שבה מדוקלם חומר הלימוד באוזניו של אדם ישן. לדאבונם של סטודנטים, וכפי שהוכיחו ניסויים רבים, שיטה זו אינה עובדת. עם זאת, ישנן טענות שלפיהן חומר שישונן קודם לשינה ייזכר טוב יותר.
באופן כללי, רווחת ההנחה שיש קשר כלשהו בין שינת רע"מ לבין לימוד. סריקות מוח שנערכו לבעלי חיים בשנתם חיזקו סברה זו. שינת רע"מ מתארכת בימים שאחרי לימוד אינטנסיבי וחסך בה צפוי לגרום לקשיים בזיכרון. מחקרים פסיכולוגיים שנערכו על חולדות מצאו כי כשלימדו חולדות לעבור מבוך, ואז מנעו מהם את שנת הרע"מ, הן הראו ביצועים גרועים יותר בהשוואה לחולדות שישנו שנת לילה סדירה. כשנחקר נושא זה בבני אדם נמצאו תוצאות דומות. אנשים שלא יכלו לישון שנת רע"מ הראו יכולות גרועות יותר במטלה שנלמדה יום קודם לכן. ידוע, אף על פי כן, על אנשים ששמרו על יכולותיהם הקוגניטיביות גם בהיעדר שינה מסוג זה.

שינה כפועל יוצא של מערכות נוירוניות -נמצא ששנת החלומות היא פועל יוצא של סידור עצמי של רשתות נוירוניות ,בזמן הסידור מחדש של הקשרים הסינאפטיים ניתוק מהמציאות הוא חיוני לשרידה. "חלימה" מסוג זה נמצא יעיל בסידור מערכות בינה מלאכותית המבוססות על רשתות נוירונים.
שינה שומרת אנרגיה - במהלך שלבי השינה העמוקים (אך לא במהלך שינת רע"מ) הגוף צורך הרבה פחות אנרגיה. בשל כך, חיות קטנות, שהפעילות המטבולית בגופן גבוהה במיוחד, זקוקות לשינה רבה יותר מזו שזקוק לה האדם.
מויקפדיה.
Jones מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-07, 23:18   #22
Yoshi-Moto
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלYoshi-Moto

שלח הודעה דרך MSN אל Yoshi-Moto

איזה נושא מעניין... :x

Eitan Davidovich
מדריך חדר כושר מוסמך מטעם וינגייט.
עוזר גם בפייסבוק.

Yoshi-Moto מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-07, 23:21   #23
Mad_dog
חבר פעיל

הסמל האישי שלMad_dog

עוסק ב:: Yovel Gym
שלח הודעה דרך MSN אל Mad_dog

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Antonator1
תנסה לא לישון ותראה איך מערכת העצבים שלך מגיבה לזה. אתה תתמוטט ארצה בשלב כלשהו.

חח היה לי כמה לילות שלא ישנתי בכלל לא קרה לי כלום זה היה 3 או 4 לילות לא בטוח התבלבלתי אז בימים

Running is for Girls
New Status
Hight: 1.76
10/10/08--->21/2/09
Wight :67Kg->73Kg
Arm :37-->39.5
Mad_dog מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-07, 23:26   #24
C.Ronaldo
חבר פעיל

הסמל האישי שלC.Ronaldo

שלח הודעה דרך ICQ אל C.Ronaldo
ברירת מחדל עומס

עומס אולי???
שינה נועדה לסדר לך כמה דברים בראש המוח מסדר את כל מה שקרה לך ביום וכו' ככה שמעתי.
ישן 18-10-07, 23:28   #25
Kachok

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Mad_dog
חח היה לי כמה לילות שלא ישנתי בכלל לא קרה לי כלום זה היה 3 או 4 לילות לא בטוח התבלבלתי אז בימים

חחח אם אני לא ישן יומיים אני מתחרפן , מתחיל להירדם בכל מני מקומות ...ולנהוג למשל במצב כזה זו התאבדות

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-07, 23:42   #26
Mad_dog
חבר פעיל

הסמל האישי שלMad_dog

עוסק ב:: Yovel Gym
שלח הודעה דרך MSN אל Mad_dog

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
חחח אם אני לא ישן יומיים אני מתחרפן , מתחיל להירדם בכל מני מקומות ...ולנהוג למשל במצב כזה זו התאבדות
אתה לא יודע איך אני השתגעתי הסתובבתי בבית עשיתי שיעורים הלכתי לאימונים יצאתי כלום לא הייתי עייף אבל בראש הכול השתגע

Running is for Girls
New Status
Hight: 1.76
10/10/08--->21/2/09
Wight :67Kg->73Kg
Arm :37-->39.5
Mad_dog מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 01:45   #27
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

כללי:: אלי בן עזרי
שלח הודעה דרך ICQ אל eminemfan שלח הודעה דרך MSN אל eminemfan

זה צורך קיומי כמו לאכול,לשתות ולנשום,אם לא תישן שבוע -תמות.
ישן 19-10-07, 02:02   #28
Roei
חבר פעיל

הסמל האישי שלRoei

עפתי לישון... אולי מחר בבוקר (צהריים ליתר דיוק חח) אני אקום עם תשובה בשבילך
בכל מקרה לילה טובה לכולם

מיצי שב..!!
Roei מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 04:23   #29
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

כללי:: גבר שבגברים

השינה מחדשת מאגרי אנרגיה.
אוכל הוא אמנם מקור אנרגיה, אך הגוף לא יכול לעבוד תמידית ולספק מרץ רוב הזמן, לכן הוא צריך סוג של חידוש לאותם המאגרים.
Danzig מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 06:49   #30
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

אני חושב שזה צורך בסיסי של שנובע מהעבר שלנו.
לאדם הקדמון לא היו מנורות ולא היה לו אש. לכן בלילה הוא היה מושבת מפעילות הציד וכו', לכן הגוף בחושך שומר את האנרגיה למחר ונכנס למצב של מינימום הוצאה אנרגטית כדי להיות מוכן לשעות האור.
בימינו עם המצאת האור השעון הביולוגי הזה נדפק ולכן יש מפקרים של מחסור בשעות שינה ועייפות.

זוהי דעתי, כמו שכתבו פה אין תשובה ברורה.
ישן 19-10-07, 07:46   #31
סוליקו

הסמל האישי שלסוליקו

האם ידעתם עם אנשים שהם לא יכולים לישון אבל הם חיים ?
יש אחד שהיה באיזה תוכנית שעדיין לא נרדם ..סוג של מחלה ,והגוף שלו מייצר את האנרגיות דרך זמן המנוחה שלו כשהוא יושב ,מח או מה שזה יהיה
משו מעניין לגמרי
אגב הוא בן 30 ומשו אם אני לא טועה
מתחת לעניניים שלו שחור כאילו שצבעו לו
סוליקו מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 09:15   #32
Yoshi-Moto

הסמל האישי שלYoshi-Moto

שלח הודעה דרך MSN אל Yoshi-Moto

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סוליקו
האם ידעתם עם אנשים שהם לא יכולים לישון אבל הם חיים ?
יש אחד שהיה באיזה תוכנית שעדיין לא נרדם ..סוג של מחלה ,והגוף שלו מייצר את האנרגיות דרך זמן המנוחה שלו כשהוא יושב ,מח או מה שזה יהיה
משו מעניין לגמרי
אגב הוא בן 30 ומשו אם אני לא טועה
מתחת לעניניים שלו שחור כאילו שצבעו לו

"מחלת נדודי השינה המשפחתית הקטלנית" היא מחלה תורשתית נדירה הפוגעת בבני אדם, מנוונת את המוח, מונעת שינה ומובילה למוות לאחר כמה חודשים. לא ברור אם חוסר השינה עצמו גורם למוות או שהיבטים אחרים של הנזק המוחי אחראים לכך. מחקרים העוסקים בחוסר שינה בבני אדם הראו שגם הפחתה קלה בשעות השינה בלילה גורמת לישנוניות. הסכנה האורבת למי שנוהג כשהוא מנומנם או בעת פעילות אחרת הדורשת ערנות מתמשכת, זהה לסכנה משתיית אלכוהול לפני מטלות כאלה. ואולם, מתברר, ששימוש מתמשך בגלולות שינה כדי "לעזור" להאריך את זמן השינה באופן מלאכותי,רק שאינו תורם לבריאות אלא עלול אפילו לקצר את חיי הנוטלים אותן. (נמצא מתאם בין מי שדיווח על שבע שעות שינה בלילה לבין חיים ארוכים יותר.) כה חסר רחמים הוא הדחף לישון עד שמניעת שינה מוחלטת דורשת גירויים עזים חוזרים ונשנים. לפיכך, החוקרים המונעים שינה מן הנבדקים שלהם כדי ללמוד את תפקידה מתקשים עד מהרה להבחין בין השפעות המתח והלחץ של המחקר לבין השפעות חוסר השינה עצמו.

Eitan Davidovich
מדריך חדר כושר מוסמך מטעם וינגייט.
עוזר גם בפייסבוק.

Yoshi-Moto מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 10:07   #33
Sugarzaza

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

בגדול, להתגבר על נזקים מטאבוליים, חימצוניים והסדרת הסביבה ההורמונלית. יש גם קשר למערכת העצבים שאני לא בקיא בו

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה