ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-12-12, 12:18   #1
hag
חבר פעיל

ברירת מחדל כוח/סיבולת לב ריאה ביחס למשקל

ידוע שבתרגילי כוח של משקל גוף(מתח, שכיבות סמיכה, וכו'...) לאנשים גדולים תמיד יהיה יותר קשה מלאנשים קטנים.
השאלה שלי היא האם באימוני סיבולת לב ריאה, לדגומא - ריצה, גם תמיד לאנשים גדולים יהיה יותר קשה מלאנשים קטנים.

אני אתן דוגמא: ניקח לדוגמא ענפי ספורט בזירה(איגורף, mma, קיקבוקס, היאבקות, וכו'...),
ניקח לדוגמא את האלוף במשקל הכבד ואת האלוף במשקל הקל.
האלוף במשקל הכבד שוקל 120+ קילו, האלוף במשקל הקל שוקל 70 קילו.
שניהם נמצאים על אחוז שומן מאוד נמוך, שניהם עם מסת שריר די גבוהה(אבל לא בטרוף כמו מפתחי גוף), שניהם ספורטאים מקצועיים שמתאמנים המון על סיבולת לב ריאה(בגלל שבכל ענפי הזירה סיבולת לב ריאה זה דבר מאוד מאוד חשוב), וגם על כוח.

בטוח שהאלוף במשקל הקל יהיה יותר טוב בעליות מתח ובשכיבות סמיכה, ויוכל לעשות סטים יותר ארוכים מהאלוף במשקל הכבד(יותר חזרות). עם זאת, בטוח שהאלוף במשקל הכבד יהיה יותר חזק, וזה יתבטא בכך שלדוגמא יהיה לו אגרופים יותר חזקים, או לפיתות יותר חזקות(אנחנו מדברים על ספורט זירה).
עד כאן אני די בטוח במה שאני אומר, אבל תקנו אותי עם אני טועה, כי אני לא בטוח במאה אחוז במה שאני אומר.

עכשיו, פה נכנסת השאלה שלי, בטוח שהסיבולת לב ריאה של האלוף במשקל הכבד תמיד תהיה פחותה משל האלוף במשקל הקל?
בענפים האלה חלק משגרת האימונים זה גם ריצות: בטוח שבאימוני ריצה האלוף במשקל הכבד יהיה פחות טוב מהאלוף במשקל הקל מבחינת הישגים?
זאת אומרת, מהירות ריצה ביחס למרחק תהיה תמיד פחות טובה אצל האלוף במשקל הכבד, דוגמאות:
האלוף במשקל הקל תמיד יסיים יותר מהר יותר מהאלוף במשקל הכבד ריצת 2000, כך גם
ריצת 5000, וכו'...

תודה מראש.

נערך לאחרונה על ידי hag, 21-12-12 בשעה 12:25.
hag מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-12-12, 17:08   #2
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

תלוי מה אתה מגדיר סיבולת לב ריאה.
נסתכל על זה מבחינה פיזיקלית פשוטה ובמה שקשור לפיזיולוגיה בסיסית:
ריצה של 40 ק"מ תמיד תהיה קלה לבנאדם ששוקל פחות, כי הוא צריך לבצע פחות עבודה(המונח הפשוט מפיזיקה, עבודה=כוח*מרחק- מי ששוקל יותר צריך לייצר יותר כוח ליחידת מרחק כדי לזוז)

זה שבנאדם אחד יותר טוב מהשני נניח למרחק ארוך לא אומר שהסיבולת לב ריאה שלו טובה יותר, סיבולת לב ריאה מוגדרת ככמות אוויר vo2max שבנאדם יכול להכניס(להכניס הכוונה באמצעות הלב להעביר את החמצן לכל החלקים בגוף דרך הדם) לפעילות ממושכת.
בנאדם ששוקל 60 יצטרך פחות אוויר ומן הסתם יש לו בגוף פחות דם מבנאדם ששוקל 90 קילו ורץ יחד איתו, זה לא אומר שהוא בכושר טוב יותר, הוא פשוט יותר יעיל כי הוא צריך לעשות פחות עבודה ליחידת מרחק, לכן סביר שהוא יהיה זה שינצח.

לכל ריצה ולכל ענף באתלטיקה יש מבנה גוף שיאפיין את המנצח, בריצות מרתון זה יהיה בנאדם ששוקל 55-60 קילו, בריצות של 400 ומטה(אנאירובי) אלה יהיו אנשים שריריים מאוד יחסית במשקל גבוה הרבה יותר,
בריצות של 2000 משוכות נניח זה יהיה מישהו בערך באמצע נוטה לכיוון הרזה יותר, הוא צריך את להיות קל כי הריצה מעל 40 שניות(לכן מוגדרת כפעילות אירובית) אבל הוא צריך מאסה מסויימת בירכיים כדי לייצר מספיק כוח ולקפוץ ביעילות מעל המשוכות

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-12-12, 19:14   #3
Homie
השמן מהקרוספיט

כללי:: סרסור שטני
עוסק ב:: בגופות
שלח הודעה דרך ICQ אל Homie שלח הודעה דרך MSN אל Homie

באיזור ה95-100 קילו

http://www.youtube.com/results?searc....1.o1vhoPCZZeg

http://www.youtube.com/results?searc....1.DaCozcXbfTI

http://www.youtube.com/results?searc....1.agjCyTmqG84
eat eat eat train eat eat eat sleep repeat

מדריך חדר כושר מוסמך מטעם מכללת ווינגייט

הלהקה שלי, לכל המוזיקים וחובבי המטאל :

http://profile.myspace.com/index.cfm...ndID=443176243

Homie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-12-12, 12:05   #4
DaSpider
חבר פעיל

בליגות הMMA תמיד במשקלים הקלים המתחרים רצים כמו מקקים במשך 25 דקות של קרב אליפות ובמשקלים הכבדים רוב החברה' שלא ידועים בכושר שלהם בקושי גוררים את עצמם אחרי סיבוב ובקושי מצליחים להחזיק את הידיים ליד הסנטר. מצד שני, במשקל הכבד (מעל 93) מה שהרבה פעמים קובע זה מכה אחת (אפילו לאקי פאנץ' בהרבה מקרים), שכן אם מכה עם משקל של 100+- קילו מאחוריה פוגעת בטיימינג חצי נכון ובטכניקה רבע נכונה, קלאש של שני בני אדם במשקל כזה זה פאקינג המפץ הגדול. לא נעים בכלל בלשון המעטה. אני אישית לא ממש אוהב לראות קרבות מעל middleweight, מן הסתם יש בהם את הריגוש הזה של קרב שיכול להגמר בכל רגע וכמעט בכל דרך, אבל מבחינה טכנית ובאופן כללי מבחינה של לראות שני אתלטים ממשיכים באינטנסיביות סיבוב אחרי סיבוב - אין על 77 קילו ומטה. מה גם שלא חסר גם שם חברה' שהמבה שלהם מזכיר ליפטרים או בילדרים קטנים.

אממה, כשלא נשאר לך כח, כשמד הסיבולת שלך נגמר, זה שובר מנטלית, אתה מרגיש חסר אונים והיריב יכול לעשות בך מה בא לו, רוב הזמן פשוט ינחית עליך עוד קומבינציה ועוד קומבינציה. כמו שמארק קולמן אמר "סיבולת לב ריאה יכולה לעשות מכולנו נקבות". החוכמה זה לא ללחוץ כל הזמן על הדוושה כמו מטורף אלא לחלק את הכח ולדעת גם לנוח ולגרום ליריב לא להיות מסוגל לנוח. בדיוק בגלל זה הרבה פעמים חברה' עם כושר התחלתי טוב יותר נכנעים לאסטרטגיה של מישהו שפשוט ידע לעשות חלוקה נכונה ולגרום ליריב לעבוד.