צפיה בהודעה בודדת
ישן 07-10-10, 07:51   #32
Mr_Nos
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BigWolf צפה בהודעה
בס"ד

אתה צודק, אני רק מתיימר - ז"א מאוד רוצה להיות יירא שמיים באמת אבל עדיין לא מצליח. פה אחי צדקת ובגדול.

אבל אני אספר לך משל קצר מהגמרא. הרב אשי, אמר לחברותה שלו בלימוד את המשפט: "בשמים לא ישאלו אותי למה לא הייתי כמו משה רבנו, אבל ישאלו למה לא הייתי כמו הרב אשי... (ז"א כמו שרב אשי יכל להיות על הצד הטוב ביותר)
זהו מוסר השכל גדול מאוד. ה' יתברך שלח לי כל-כך הרבה מניעות, רק אם הייתה יודע, ואני כל יום קם מחדש ומשתדל, ושוב לא תמיד מצליח וכך כל יום!
אבל משתדל בהתאם ליכולות שלי, והיצר הרע נלחם על הנשמה שלי כל יום וכל היום. לפעמים אני חושב.. הי תגיד, אין עוד אנשים חוץ ממני בעולם, מה נדבקת אלי...

אז סאבזירו... להיות יהודי זה בכלל לא קל. אך רבי נחמן לימד אותנו יסוד חשוב מאוד והוא בקיצור: לא ישאלו אותך למה נפלת - ישאלו למה לא קמת (או למה לא עשיתה השתדלות)

לגבי הוואסח והחיצוניות - פה אני לא מסכים איתך, כי צריך להבין, "יותר מדי" ביחס למה ? (או למי)
אם זה ביחס לדוד המלך או גיבוריו, או ביחס למתאמן ממוצע ?

ביהדות העתיקה (לפני שחרב בית המקדש, והיהודים יצאו למחלת נפש ששמה - גלות) היה מקובל ללמוד להילחם, ולפתח גוף חסון וחזק (אומנם לא בחדר כושר, אבל בצורות אחרות). אתה יודע איך בר כוכבה היה מקבל ובודק את לוחמיו ? - הם היו צריכים במהלך הרכיבה על הסוס לעקור עץ זית צעיר מן האדמה. לדוד המלך היו גיבורי מלחמה. הרב קוק זצ"ל כתב והמליץ בספריו לתלמידי חכמים ללכת להתאמן, כמו כן הרמב"ם כתב המון על נושא פעילות הגופנית

אלא שיש הבדל אחד ברור ! - מה הוא השורש ! למה אני עושה את זה. כמובן זה יהיה שקר לומר שאני מתאמן נטו לשם שמיים. אבל אני עושה את זה כי הרגשתי שמן, מגושם וחולה, וכדי לשפר גם את הגוף וגם את הנפש התחלתי להתאמן.
דבר נוסף, יהודי מאמין שהמשיח צריך להגיע כל יום. ואני מאמין בזה באמונה שלמה ומחקה לו כל יום. ואם בעזרת ה' הוא יגיע היום, הוא ירצה לצוות שלו לוחמים חזקים, ואני מאוד רוצה להיות בצוות שלו.
עכשיו אתה מבין אותי טוב יותר ?
כבוד הרב.. אתה חופר רחם נא על היהודים היקרים שקוראים את זה ותמצת את מללך בתודה האגודה לחופרים בע"מ

אגב אם אתה רוצה להיות בצבא של המשיח תתחיל בסטארואידים האנאבולים של הפורום. פקט אוראו וחלב לאט לאט תעבור לחומרים יותר מסוכנים..
Mr_Nos מנותק   הגב עם ציטוט