אשכול: בנץ' חלש
צפיה בהודעה בודדת
ישן 26-12-11, 23:53   #48
איש הלילה
אלוף העולם בפאורליפטינג לצעירים עד 110 ק"ג GPC

ציטוט:
פורסם במקור על ידי denous צפה בהודעה
אתה צודק מעולם לא ביצעתי 5x5 סקוואט כבד.. עשיתי 3x5 והיה לי קשה אבל לא כמו 3x5 בבנץ'.
אני בטוח שכשהמשקל ניהיה כבד לך אז זה גיהנום בשבילך.. פשוט לי זה לא ככה.. ועשיתי סקוואטים שנחשבים כבדים בשבילי.. כמובן שאחרי הסט אתה מותש אבל שוב לדעתי על פי הניסיון שלי האישי שצברתי במשך 4-5 שנים בנץ' תרגיל הרבה יותר קשה שהרבה יותר קשה להלביש עליו עוד משקל...
והדבר שאמרת "ההתקדמות בבנץ' היא יותר איטית אך לא קשה" זה קצת סוטר אחי...
אם ההתקדמות איטית משמע שאתה מתקשה להרים את המשקל.
והאמת לא יצא לי לראות כל כך הרבה אנשים שלוחצים 140 כמו שלא יצא לי לראות הרבה שעושים 200 סקוואט...
בקיצור ולעניין כל אחד ודעתו וכל אחד והגוף שלו ונסיונו האישי..
מבחינתי בנץ' מראה מה אתה שווה זה הכל, למרות זאת אני מסכים שסקוואט הוא תרגיל בלתי נפרד מכל תכנית אימון ותרגיל לא קל בכלל שגם עם תעשה 100 קילו כמה חזרות תתעייף ותיהיה מותש ממנו...
פשוט ההגיון שלי הולך לפי ההתקדמות במשקל...
יש הבדל בהרגשה בין משקל כבד (יחסית ליכולות) למאומן ולא מאומן, אדם שפעם ראשונה הגיע לחדר כושר ויגיע לכשל לא יבין מה זה להגיע לכשל כשאתה חזק ומאומן, וככה ההבדל ביני לבינך, לצורך העניין.
כשהייתי עושה 100 קילו פחות, סבלתי הרבה פחות מאשר עכשיו. היה לי פחות "קשה", והרבה פחות תופעות לוואי (סחרחורות, בחילות, זיעה קרה וכו' וכו')

שום דבר שאמרתי לא סותר. בבנצ' ההתקדמות היא איטית, אך בגלל ההרגשה וכל המסביב הסקוואט הוא הרבה יותר קשה.
איש הלילה מנותק   הגב עם ציטוט