צפיה בהודעה בודדת
ישן 29-08-09, 11:09   #1
טל יואב
יואב טל

הסמל האישי שלטל יואב

כללי:: חובב מושבע על ענף פיתוח הגוף
עוסק ב:: קידום הענף פיתוח הגוף בישראל
חדר כושר: go-active
Thumbs up השוואה בין 2 התחרויות שהיו .

פוסט זה מתבקש לדעתי , אבל חברים בבקשה בא נשמור על שפה נקייה ותרבות כתיבה אני ממש לא רוצה שפוסט זה יכנס לפסים אישיים.
לכן בפוסט זה לא נדון על מצביו של המתחרים אלה יותר על ההייבט הטכני של התחרויות שהיו .

לפני שאני יתחיל ברצוני לציין מראש אני הכי אובייקטיבי שיש ולא משוחד אני לא חייל של אף אחד אין לי העדפה לכאן או לכאן . הייתי נוכח ב-2 התחרויות ואני מביע פה את דעתי האישית בלבד אני לא מייצג אף גורם או גוף רק את מחשבותיי .

התחרות של אשר החלה בשעה 20:25 והסתיימה בשעה 22:30 ,
התחרות של איגוד nabba ישראל החל בשעה 20:00 והסתיימה 24:350 .
הדבר היחידי המשותף לשניהם היה שבשתי האיגודים היה שיפוט מצויין ומדוייק (ולא רק בגלל שקלעתי בול בכל הקטגוריות את הדירוגים ). הפאדיחה היחידה בשיפוט ב-nabba היה בקטגוריית המאסטרס מעל גיל 50 יש לי כבוד רב ועצום לצביקה סוייקה ספורטאי אדיר בחסד עליון אבל לא היה מגיע לו לנצח את סרגיי מישנקו האגדי זה היה ממש לא צודק רצו לעשות מחווה לצביקה וזה בסדר באמת אבל למה על החשבון של סרגיי ?(למען ההגינות עליי לציין כי סרגיי הוא מדריך בפרייד והיו לי עימו שיחות רבות אישיות אדם עם אופי ויידע עצום ).

כמות המתחרים :
בתחרות של אשר היו 24 מתחרים , היו קטגוריות עם ספורטאי אחד , היו מתחרים שהתחרו בכמה קטגוריות על מנת למאלות את הקטגוריות כך היה גם שנה שעברה .
איגוד nabba ישראל :
חמישים מתחרים כמו שנה שעברה והרמה רק עולה משנה לשנה יותר מי פי שתיים.

הזרימה בין קטגורייה לקטגורייה הדינאמיות ותיקתוק העיניינים וההנחייה של הערב .
בתחרות של אשר :
היה ארוך עם המון תקלות טכניות במוזיקה ורגעים ארוכים של שעמום .
באיגוד nabba ישראל :
חלק כייפי זורם דינאמיקה מעולה לא היה רגע משעמם ,בקטגורייה אחת היו 11 מתחרים לא זוכר כבר שנה שהיה ככה .

ברצוני לציין כי אני צופה הדוק של כל התחרויות קבוע כבר משנת 1996 ובשנים 1993 1994 התחרית במר ישראל לנוער באיגוד nabba שנערך בזמנו בפרדס חנה שלמה חקיקת ורפי בר לב היו אז מרי ישראל .

נסעתי למר ישראל של איגוד nabba עם דלקת עיניים חמורה וחריפה במיוחד וזה היה שווה את כל המאמץ .

היו לי הרבה שיחות עם מספר אנשים בכירים בענף , בתחרות של יום חמישי (לא קשורים כלל לאיגוד nabba ) שוחחנו על המון נושאים אך כולם אמרו אותו הדבר לגביי התחרות של אשר הולכת ונחלשת בצורה חדה משנה לשנה .

לדעתי הסיבה להיחלשותו של התחרות של אשר היא אחת ויחידה ,
אין זרימה חדשה של ספורטאים אייכותים לתחרות , סך הכל צמחו שם לא מעט ספורטאים טובים בשנים האחרונות אך אין תחלופה כלל .
כל מי שזוכה בתואר אפילו לא אלוף האלופים לא חוזר להתחרות שוב .
אני בטוח כי אלון , עמית , מאור , מישל , אפי , ליאור גולדשטיין, לא יחזרו להתחרות שוב אין להם צורך הם שואפים קדימה וטוב שכך צריך להיות .

לציין כי איגוד nabba לא מקבל שום תמיכה משום ציבורי בארץ הכל הם עושים לבד רק שערו בנפשכם מה היה קורה אילו אמנון היה מקבל כל שנה מטוטו בישראל 30,000 $ לקידום התחרות ?

אני לא בא חלילה להשמיץ או לרכל זה מה שיש לנו ואם זה צריך להסתדר ובמקום לבכות ולהתלונן צריך לעשות מעשה .

לאט לאט ספורטאים מתחרים בישראל קולטים לאן נושבת רוח הצדק .
אני מציע מכל הלב לכל ספורטאי שמתחרה או חושב להתחרות בעתיד הקרוב או הרחוק לעשות את חשבון הנפש שלו טוב טוב עם עצמו ולבדוק לאן הוא רוצה לרתום את העגלה שלו לאיזה "סוס" מוביל אמיתי יש בארץ .

זה לא סוד שחברת ישראל בודי היא הספונסר העיקרי של התחרות של אשר מזה שנים אם יש קידום בתחרות זו היא בזכות ובעיקר תרומתם העצומה של גוף מסחרי זה .
עוד תקלה טכנית חמורה במהלך התחרות של אשר :
בתחילת הערב החלו להקרין מצגת של מר אולימפייה לפני שהחלה התחרות (דבר מבורך ומצויין ללא ספק ) אך כאשר החלה התחרות וכמעט עד סופה המשיכו להקרין את הסרט במקביל לתחרות ).

אם שמתם לב אני כותב במיוחד התחרות של אשר ולא איגוד ה-ifbb בישראל לא מתוך חוסר כבוד או זלזול חלילה בדיוק להיפך יש לי כבוד עצום לאיגוד בעולם .בארץ לצערי זה לא קיים . כל שנה ביציע של אולם כדור סל בהדר יוסף למה ? למה ריבונו של עולם למה ? למה לזלזל בצופים למה לא להושיב אותם באולם נורמלי ואם אתה כבר שם אותם במרחק קילומטר מהמתחרים לפחות תדאג בצדדים למסכי ענק שנוכל לראות טוב יותר ולהבחין בדקויות בין המתחרים . ביום חמישי האחרון הגעתי מוקדם ישבתי בשורה חמש באמצע ונהינתי מכל רגע היה אפשר להריח את השמן והצבע מרוב שהיינו קרובים תענוג .

מחיר כרטיס :
בתחרות של אשר 60 ש"ח מקומות לא מסומנים מי שנכנס ראשון תופס .
באיגוד של nabba ישראל 70 ש"ח מקומות מסומנים לפי שורות , למרות שהיה זרימה בקהל וכאשר משפחה גדולה סיימה לראות את הקטגורייה של אותו מקורב הם עזבו אז קהל הבחין בכך ושידרג את מקומות ישיבתו לגיטימי לחלוטין .

עד כאן להפעם אני אחזור מאוחר יותר להוסיף דברים נוספים .
אם פגעתי או הכעסתי משהו אני מתנצל מראש זאת לא הייתה כוונתי כל מה שכתבתי הם עובדות עובדתיות לחלוטין שהיו .

נ.ב.
מזל טוב ללוליק על חתונתו שנערכה ביום התחרות של איגוד nabba .
טל יואב מנותק   הגב עם ציטוט