צפיה בהודעה בודדת
ישן 28-06-07, 00:46   #6
Eli
חבר פעיל

כן, אבל לדעתי תהיה עייף במיליטרי ויהיה לך קשה להתקדם. תראה איך הולך לך ותחליט.
בקשר לדדליפט - אין לך מה לפחד. בטכניקה לא נכונה גם סקוואט מזיק, גם מיליטרי מזיק, גם רואו מזיק וגם בנ'ץ מזיק. לקחת לך את מיטב התרגילים המורכבים, ופשוט זרקת את אחד הטובים שבהם בגלל איזה מיתוס שהשרישו פה.
אם אתה מהסס, אני מציע לך לקרוא את הפוסט הזה: http://www.atraf-f.net/or/showthread...=19070&page=12

(תסתכל גם בעמודים לפני, הבאתי ראיון עם מומחה באנגלית באחד מהם).

הנה כמה תגובות מהפוסט:
צטט:
ציטוט:
במקור פורסם על ידי - Idan -
אז כמו שאמרתי, שאלתי את ד"ר ירוחם ברק לגבי הדד ליפט. הנה תשובתו מתוך הפורום שלו ב- Starmed.

במקור פורסם על ידי עידן
שלום,

האם בתרגיל ה- Deadlift (שלב הרמת המשקל מהרצפה בהנפה ודחיקה) כרוכה סכנה לגב, במידה ומבצעים את התרגיל עם טכניקה נכונה ובמידה ומדובר במתאמן בריא? אני מדגיש את העניין של טכניקה נכונה.
קראתי ספרים בנושא, כולם תומכים ברעיון שכל זמן שהטכניקה נכונה, לא צריכה להיות בעיה. אבל מסתבר שהרופאים בארץ והמרצים בוינגייט חושבים אחרת (טוענים שאפילו כאשר התרגיל מבוצע כמו שצריך, יש נזק מצטבר עם השנים שיוביל לבעיות גב בשנים מאוחרות יותר בחיים).

אשמח לשמוע את דעתך בנושא. תודה מראש.
עידן.
צטט:
במקור פורסם על ידי ד"ר ירוחם ברק
עידן אתה צודק חגורת שרירי הגב התחתון היא התמיכה לגב בבחצוע התרגיל ולא אמורה להיות בעיה בגב לא מכיר מרצה בוינגייט שמגיע מהתחום ששולל את התרגיל גם לא מכיר את הרופאים הללו ו/או איזה מחקר שהם מבססים את טענותיהם אם בכלל בד"כ זה מר שמועתי

בברכה,
ד"ר ברק ירוחם
מנהל ביה"ס להסמכות והשתלמויות
מועדון הספורט, אוניברסיטת תל-אביב

עומרי, אני מקווה שתראה את זה. אני יודע שאמרת שזה לא ישנה את דעתך, אבל בכל זאת.
צטט:
במקור פורסם על ידי Conan
ציטוט:
עומרי הטענה שלך שמשה שחר פסל את התרגיל מאוד מוזרה בעיני.משיחה ארוכה שהייתה לי איתו בקשר לדדליפט הוא רק שיבח אותו והסביר שתרגיל כזה שמבוצע בצורה נכונה רק יכול לתרום והוא הדגיש בפני מכייוון ששאלתי זאת ספציפית "שאין שום סכנה מיוחדת בתרגיל זה אם הוא מבוצע כהלכה להפך.." וזאת גם דעתי בנושא למרות שתמיד צריך לעשות תחישוב של רווח/הפסד אפשרי של התרגיל ולכן הייתי מתחשב בזה ולא ממליץ על זה לכל אחד.
צטט:
במקור פורסם על ידי - Idan -
ציטוט:
אז מסתבר שאפילו משה שחר מצדיק את מה שאני אומר.

עומרי, בעיקרון אמרתי את מה שהיה לי להגיד, רק רציתי להציג כאן את התשובה של ירוחם ברק. אבל רק משהו קטן יש לי להוסיף. דד ליפט הוא לא תרגיל ששריר המטרה שלו הוא זוקפי הגב. זוקפי הגב אמנם מתכווצים סטטית באופן אינטנסיבי בתרגיל הזה, אך התנועה הבסיסית בתרגיל היא פשיטת אגן ועל כן האגוניסט לתנועה הזאת הוא גלוטס מקסימוס.
בכלל, אני לא אוהב להשתמש במונח "שריר מטרה" מפני שהמטרה של כל אחד מאיתנו בביצוע תרגיל מסוים היא שונה. אם אני רוצה לעשות מתח כדי לעבוד על הבייספס, אז הבייספס הוא שריר המטרה שלי בביצוע מתח. אבל אם מישהו רוצה לעבוד על הבייספס ולא רוצה לעבוד על שרירי הגב, אז איזה עניין יש לו בלעשות מתח? שיעשה כפיפות מרפקים. אותו דבר עם דד ליפט. דד ליפט הוא תרגיל בשביל כל פלג הגוף התחתון. אם מישהו רוצה לעבוד רק על זוקפי הגב, אז שיעשה באמת פשיטות גב. אם מישהו רוצה לעבוד רק על הקוואדס למטרת היפרטרופיה ולא אכפת לו מתנועות פונקציונליות ומשיפור כח כללי בגוף, בשביל מה לו לבזבז אנרגיות על סקוואט? שיעשה פשיטות ברכיים.
צטט:
במקור פורסם על ידי Eli
ציטוט:
זוקפי הגב זו רק אחת המטרות של הדדליפט. דדליפט זו תנועה פונקציונלית. אם תעשה כפיפות ברכיים, פשיטות גב, עבודה על העכוז בנפרד, ואז צריך להרים משהו כבד, מה עושים? ואתה כן תצטרך להרים דברים כבדים מתישהו, אז עדיף להתאמן בח"כ בצורה מבוקרת, בטכניקה נכונה, עם סטים של חימום וכו'. אחרת הבנאדם יוצא ג'וני בלוני - כולו שרירים ולא יכול להרים משהו מהרצפה, שזה מדד בסיסי לכח. אני לא מנסה לשכנע אותך לעשות דדליפט אלא פשוט לצורך הדיון, בסה"כ מחפשים את האמת.
עוד משהו חשוב: דדליפט וסקוואט הם תרגילים יותר מורכבים מבחינת ביצוע, אך גם האפקט שלהם הוא יותר מסך השרירים שהם מפעילים. עבודה אינטנסיבית על דדליפט (וגם סקוואט) מעודדת גדילה כללית של הגוף. לא חיפשתי על זה מחקרים, קראתי את זה בספר של מקרוברט נראה לי. ככה שמי שמתאמן נקי מרוויח מהתרגיל הזה.
עומרי (שמתנגד לדדליפט) לא הגיב לפוסטים האלה ובכך הדיון הופסק.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט