צפיה בהודעה בודדת
ישן 07-01-06, 20:57   #20
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
הnucles = גרעין התא ??
כן.
ציטוט:
אבל למעשה אם יש להם פעולה דומה ומבנה דומה אני לא זוכר איך אבל יש לזה שם נראה לי הורמון מעכב למעשה האינסולין תופס את המקום של הלcalcium-activated enzymes שאני מאוד ישמח לדעת איך קוראים לו בעיברית ... לא ? ועדיין לא הבאנתי איך האינסולין עוזר ... בגלל שהוא דומה לו ??
לא הבנתי כלום.
האינסולין פשוט עוזר במידה מסויימת לייעל את פעילותם של הריבוזומים, הוא נחוץ במידה קטנה להיפרטרופיה.
ציטוט:
ודרך אגב יש משהו שהבאנתי אבל אני לא בטוח אז אני שואל ... במצב של צום יש שחרור מוגבר של GH ???????? :| לא נשמע לי הגיוני במיוחד
ו... שאלה אחת אחרונה אמרתה שהרגישות של תאי השריר והרצפטורים הופך לרגישה יותר בזמן האימון ולאחריו, השאלה שלי האם זה נעשה ע"י הוספת רצפטורים על גבי התא? כאילו סיב השריר??
ובאמת אם אנחנו כבר בעיניין יש אפשרות לגרום לגוף ליצור עוד רצפטורים לטוסטסטרון ?
כן, יש שיחרור מוגבר של הורמון הגדילה בצום, הרי הוא אמור גם כן לווסת את רמות הסוכר בדם, אל תשכח.
הוספה של סיבי שריר נקראת היפרפלזיה, כאשר מידע מוכח מדעית לא כלכך קיים לגביה.
לא ניתן להוסיף רצפטורים, אלא אם כן מתרחשת היפרפלזיה ואתה גם הרצפטורים בתאים. מה שמשתנה זה הרגישות של הרצפטורים, כלומר, ככל שהם יותר רגישים, כך תדרש כמות קטנה יותר של הורמון על מינת להפעילם. בדיוק כמו עם אינסולין. ההפך הוא חסינות, כאשר בחסינות של רצפטור כמות ההורמון המופרשת לא משפיעה עליו. לגבי אינסולין לדוגמא; הגלוקוז לא עובר סתם ככה, יש טרנספורטר שנקרא GLUT4, אשר נקשר לגלוקוז ומעבירו באמצעות האינסולין (למעט הכבד והמוח). בעצם כאשר הרגישות בתאי הבטא בתא מסויים בגוף (גליקוגן בשריר לדוגמא) גבוהה, כמות נמוכה של אינסולין שתופרש, תעביר כמות גדולה של הנשאים GLUT4 מן הציטופלסמה לממברנה של התא אשר תוביל את הגלוקוז כולו לשריר. בהקשר לאינסולין יש גם רגישות של הלבלב (כמות אינסולין מופרשת כתוצאה מגלוקוז בדם), ורגישות של התאים (שומן, גליקוגן). לכן, כמות האינסולין שתופרש מלכתחילה תלויה כמובן בכמות הגלוקוז בדם (כמה פחמימות אכלנו) וכמו שהסברתי ברגישות תאי הבטא בלבלב.
עוד פעם, הגוף לא יכול להוסיף קולטנים, אלא לשפר את רגישותם. יש מצב שתאי השריר יתרבו (Hyperplasia), אך אפשר רק לחלום על כך ברוב המיקרים. גם כן, יש מצב שתאי השומן יתרבו וכך גם רגישותם מאותה הסיבה.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט