צפיה בהודעה בודדת
ישן 31-03-08, 01:25   #2
bigwave1
חבר פעיל

הסמל האישי שלbigwave1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Triple_H
אוקיי... אני מנסה להבין קצת יותר לגבי האינסולין... קראתי כמה מאמרים אבל זה רק בילבל אותי יותר, אז אני רוצה לוודא שהבנתי נכון ברשותכם:

1. ממה שאני מבין... בחיטוב (ובכלל?) עדיף להגיע למצב של רמת אינסולין כמה שיותר נמוכה לאורך היום כי אז הגוף שורף יותר חומצות שומן. במצב שרמת האינסולין גבוהה- הגוף לא מצליח\שורף פחות שומן?

2. צריך להקפיץ את רמת האינסולין לאחר האימון (בעזרת פחמימות בעלות ערך גליקמי גבוה) וזאת כדי למלא את מאגרי הגליקוגן בשריר להתאוששות טובה יותר ולדכאות את רמת הקורטיזול?

3. לא הבנתי מדוע אחרי אימון, אפילו בחיטוב, אומרים שיש לצרוך עם השייק סוכר ענבים ברמה גבוהה כי אין פחד שהסוכר הפשוט יהפוך לשומן..?

אשמח להסברים\תיקונים, תודה רבה מראש!
כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה הלבלב מפריש אינסולין בכמות גדולה מאוד ולאחר כמה שעות נוצר מצב שרמת הסוכר בדם שלך נופלת והיא נמוכה מאוד מה שיוצר גל של רעב ותחושת אי נוחות.

אתה מקפיץ את רמת הסוכר בדם לאחר אימון כדי לתת לגוף ספיגה כמה שיותר מהירה של המזון שהוא צריך במטרה לבנות ולתקן רקמות פגועות. וכן, גם כדי לסתור את ההורמון המפרק קורטיזול

בחיטוב אתה יכול לוותר על הסוכר ענבים ביחד עם השייק לאחר אימון כי זה סתם קלוריות מיותרות וגם ככה אתה לא תבנה שריר בתקופה של מאזן קלורי שלילי, שייק חלבון עם מעט פחמימות (כמו פריכיות אורז או פרוסות לחם הכל תלוי בתפריט שלך) יעשו את העבודה.