צפיה בהודעה בודדת
ישן 05-12-13, 23:50   #18
nadavmoore
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי motherfuckerscreamer צפה בהודעה
אני לא יודע, אני לא מאמן. כמו שאמרת, אני רק בתחילת הדרך שלי עוד כמתלמד, אני לומד ממך, ממה שכתבת. אני לא בא לריב.

אבל כל הכבוד לך שאתה חושב על זה. אני מסכים שצריך להרחיב אופקים ויש את הקרוספיט שהוא מקום מאוד מיוחד ונכון לעשות בו את זה.

אבל זה תהליך וזה בהדגרתיות. אתה לא יכול לתת לבנאדם לרוץ לפני שהוא למד ללכת. הענף האולימפי "מעסיק" בתוכו אתלטים ברמות באמת גבוהות, שהתרגילים שלהם, כמו בדוגמא הזאת, עלולים להיות מסוכן למי שלא נטל חלק בלמידה שלהם, ושוב, זה אולימפי, חשוב להדגיש. ואני חושש חבר, שאם התרגיל הזה היה כל כך קל לביצוע ומאמנים בישראל היו מלמדים את המתאמנים שלהם, לא היינו מדינה כזאת לא מפותחת בתרבות הספורט. אבל שורש הבעיה הזאת, לא קשורה לבעיה שלנו. ( פשוט הדיון שיצרת פה הוא על אופן הלימוד של מתאמנים. ברור שאתה יכול לקחת מתאמן וללמד אותו סקוואט, אבל את הסקוואט שנקבע ע"י המועצות האולימפיות לפי הנהלים, לא בטוח שתצליח או בכלל תצליח ללמד אותו.)

אבל תסכים איתי.
כשאתה בא לאמן כל בנאדם ממוצע עם מנוי שנתי לחד"כ על סקוואט, אתה מאמן אותו על סקוואט. (אבוי שאחריי כל הדברים שהוא למד, הירידה הנכונה, המוט הורטיקלי, ההיפ דרייב, הוא גם ירצה ללמוד גמישות ואלמנטים אחרים.), ועל הדרך בחפיף, מאמין שחיזקת לו גם את הגמישות וכל השאר.
כשאתה בא לאמן אתלט לתחרות אולימפית, אתה מאמן אותו על גמישות, כוח, טווח תנועה, וגם באסה לגיד דיי מסתמך על המתנה שאלוהים הביא לו, שזה האמצעי העיקרי למטרה - והתוצאה על פניו, נראה קל מאוד, אך יכול להיות מסוכן מאוד למי שאותם אלנמטים של גמישות, טווח תנועה, כוח וכו' לא מספיק חזקים אצלו.

קצת צבוע ומתנשא יהיה מצדך להגיד שאתה מאמן מתאמנים לפי ההגדרות האולימפיות. אם כנראה לא הבנת את תמצית הכוונה שלי, זה אולימפי, והבחור שביצע את הסקוואט הזה, הוא אתלט אולימפי. אם אתה הופך את זה לכך כך קל לנרכש, מעניין איך זה שאתה ורבים אחרים לא הצעת את עצמך לריו 2016.

אגב, היו סיימתי סקוואט במשקל 110 קילו atg. דיי מכובד למי שחודשיים במכון, לא?
איפה רשמתי שמשהו קל? להתאמן זה לא דבר קל, מי שרוצה להיות אתלט ולהשיג כמה שיותר בשביל תחום ספציפי ולהגיע רחוק יהיה צריך להתאמן קשה מאד.
אתה צריך להבין שאין כזה דבר "אולימפי" , כל מתאמן והמטרה שלו. אם יבוא אלי מתאמן ויגיד לי שהוא רוצה להשיג abc אני אשיג לו abc בדרכים שאני מכיר.
כמובן שאם יבוא אליי מתאמן כללי שלא מעניין אותו יותר מידי חוץ גוף נחמד ולהיות בריא אני לא אתן לו להתחיל להבין טכניקות מסובכות של תרגילים מורכבים, שוב הכל תלוי.
גם להגיד "מסוכן" על משהו זה מאד תלוי, לי יש עבר של קריעת צולבת בברך + 2 מיניסקוסים 2 קרעים ב2 ההאמסטרינגים , שבר בקרסול וקרע הרצועה בקרסול.
אני עושה סקוואטים בדיוק כמו שראיתי בסרטון, אני גם מתאמן ובינואר אתחרה בהרמת משקולות ולא כואב לי בברכים בנתיים וטפו טפו טפו לא נפצעתי עדיין.
שוב כל אימון, כל תרגיל הוא תלוי "מטרות" של מתאמן\עבר רפואי ויכולות שלו - זה מנקודת מבט של מאמן.

אם אתה מתעניין בכוח לאוכלוסיה הכללית תמשיך לקרוא את ריפטו אם אתה רוצה ללמוד קצת מעבר על איך מאמנים אתלטים אתה מוזמן לקרוא ספרים של ביל סטאר ולהמשיך הלאה.

כל הכבוד על הסקוואט מאחל לך שתמשיך להתקדם ותגיע רחוק, אגב אצלנו מדברים בסרטונים ככה שאם אתה אומר משקלי עבודה שים סרטון גם. ולמה אתה עושה ATG אם רשמת שזה מסוכן?
בהצלחה
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט