צפיה בהודעה בודדת
ישן 05-12-13, 23:04   #17
motherfuckerscreamer
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
אז מה שאתה אומר בעצם שזה לא מסוכן למי שמתורגל בסקוואט מהסוג הזה ולמי שמספיק גמיש.
עכשיו תסביר לי למה לא לקחת מתאמן והפוך אותו לגמיש אלסטי וחזק במקום להגביל לו את הטווח תנועה ולהשאיר אותו קשה כמו אבן?
כמו שאתה לא שמת ישר 100 קילו על הגב וירדת לסקוואט (אני לא בטוח שעכשיו יש לך בכלל 100 קילו סקוואט אבל מילא) אז גם הוא לא שם 200+ קילו וירד לatg (אם אין לך מושג מזה חפש בגוגל) hb סקוואט. הוא עבד על גמישות,על טווח תנועה, על מהירות, על כוח והיום יש לו את הסקוואט כזה- אם המתאמן שלי אתלט מכל סוג חוץ מפווארליפטר תגיד לי סיבה אחת למה אם בסופה של דרך לא עדיף לו לעשות hb atg סקוואט של 270 וכן עדיף לו לעשות 270 lb סקוואט מילימטר מתחת למגביל בתנועה מבוקרת ואיטית.
אגב רק שתדע גם לlb סקוואט יש חסרות וגם ממנו אפשר להפצע

אתה מתאמן חדש וקראת ספר אחד, אני מאמין שעוד כמה שנים תגיד בואנה איזה אידיוט הייתי.
דרך צלחה
אני לא יודע, אני לא מאמן. כמו שאמרת, אני רק בתחילת הדרך שלי עוד כמתלמד, אני לומד ממך, ממה שכתבת. אני לא בא לריב.

אבל כל הכבוד לך שאתה חושב על זה. אני מסכים שצריך להרחיב אופקים ויש את הקרוספיט שהוא מקום מאוד מיוחד ונכון לעשות בו את זה.

אבל זה תהליך וזה בהדגרתיות. אתה לא יכול לתת לבנאדם לרוץ לפני שהוא למד ללכת. הענף האולימפי "מעסיק" בתוכו אתלטים ברמות באמת גבוהות, שהתרגילים שלהם, כמו בדוגמא הזאת, עלולים להיות מסוכן למי שלא נטל חלק בלמידה שלהם, ושוב, זה אולימפי, חשוב להדגיש. ואני חושש חבר, שאם התרגיל הזה היה כל כך קל לביצוע ומאמנים בישראל היו מלמדים את המתאמנים שלהם, לא היינו מדינה כזאת לא מפותחת בתרבות הספורט. אבל שורש הבעיה הזאת, לא קשורה לבעיה שלנו. ( פשוט הדיון שיצרת פה הוא על אופן הלימוד של מתאמנים. ברור שאתה יכול לקחת מתאמן וללמד אותו סקוואט, אבל את הסקוואט שנקבע ע"י המועצות האולימפיות לפי הנהלים, לא בטוח שתצליח או בכלל תצליח ללמד אותו.)

אבל תסכים איתי.
כשאתה בא לאמן כל בנאדם ממוצע עם מנוי שנתי לחד"כ על סקוואט, אתה מאמן אותו על סקוואט. (אבוי שאחריי כל הדברים שהוא למד, הירידה הנכונה, המוט הורטיקלי, ההיפ דרייב, הוא גם ירצה ללמוד גמישות ואלמנטים אחרים.), ועל הדרך בחפיף, מאמין שחיזקת לו גם את הגמישות וכל השאר.
כשאתה בא לאמן אתלט לתחרות אולימפית, אתה מאמן אותו על גמישות, כוח, טווח תנועה, וגם באסה לגיד דיי מסתמך על המתנה שאלוהים הביא לו, שזה האמצעי העיקרי למטרה - והתוצאה על פניו, נראה קל מאוד, אך יכול להיות מסוכן מאוד למי שאותם אלנמטים של גמישות, טווח תנועה, כוח וכו' לא מספיק חזקים אצלו.

קצת צבוע ומתנשא יהיה מצדך להגיד שאתה מאמן מתאמנים לפי ההגדרות האולימפיות. אם כנראה לא הבנת את תמצית הכוונה שלי, זה אולימפי, והבחור שביצע את הסקוואט הזה, הוא אתלט אולימפי. אם אתה הופך את זה לכך כך קל לנרכש, מעניין איך זה שאתה ורבים אחרים לא הצעת את עצמך לריו 2016.

אגב, היו סיימתי סקוואט במשקל 110 קילו atg. דיי מכובד למי שחודשיים במכון, לא?
motherfuckerscreamer מנותק   הגב עם ציטוט