צפיה בהודעה בודדת
ישן 01-10-07, 02:24   #1
XxX-DriX
חבר פעיל

ברירת מחדל תחליף הולם לריצה בעקבות דלקת בברך שמאל

אז ככה,אני עושה ריצות של 3 פעמים בשבוע כל פעם שעה בערך-כ12 קילומטר כל פעם,ותמיד הייתי רץ על אספלט ומדרכות,כנראה שזאת הייתה טעות,לכן נוצרה לי דלקת מעצבנת בברך שמאל,זה התחיל כשלקראת סוף של ריצה שעשיתי פתאום התחילה לכאוב לי ממש ברך שמאל,וגם ככה הרגשתי שיש הרבה עומס על שתיהן אז עצרתי...וגיליתי שאני בקושי הולך...התחלתי לצלוע ברגל שמאל.

הפסקתי עם הריצה לאחר פעמיים נוספות שהכאב חזר במהלך הריצה...והלכתי לאורטופד הוא נתן לי לעשות צילום רנטגן ואולטרסאונד,וכשעשיתי אותם וחזרתי אליו הוא אמר לי שיש לי התחלה של דלקת בברך ונתן לי כדורים,עשיתי הפסקה של שבועיים בערך מהריצה,ובמקומה נסעתי מהר באופניים אבל הפסקתי עם האופניים כי הבנתי שזה גורם לנזקים לאיבר המין (ואל תגידו לי בבקשה שזה שטויות כי אני לא רוצה לקחת סיכון...)...אז התחלתי לעשות הליכות של כשעה\שעה וקצת ולא היו לי כאבים בברכיים...(למרות שעשיתי אותן רק פעמיים לכן אני לא יודע אם גם ההליכות מעמיסות לי על הברך)
בכל מקרה היום החלטתי לנסות לרוץ שוב,הפעם על דשא בפארק...אז לאחר 25 דקות של ריצה הכאב החד חזר לי בברך שמאל ונאלצתי להפסיק....
עכשיו אני ממש ממש מבואס...וגם הרופא לא ממש אמר לי מה מותר לעשות ומה לא....
איזו פעילות אירובית אפשר לעשות חוץ מריצה ואופניים,שלא מעמיסה על הברך ועלולה לגרום לפציעה להחמיר\לא לעבור?,(שחייה אני לא ממש טוב וגם אין לי בריכה קרובה) האם הליכה בינונית של שעה יכולה להוות אלטרנטיבה סבירה לריצה לתקופה מסויימת?,אני בכוונה לא רוצה לעשות הליכה מהירה כדי לא להעמיס על הברך..
אני מתחרפן פה כי הרופא גם לא אמר לי כלום,חוץ מלקחת את הכדורים לכמה ימים ולשחות במקום...(וכמו שאמרתי זה לא רלוונטי)

תודה לעוזרים

נ.ב.

אם נניח אני אאלץ לעשות הליכה במקום הריצות למשך תקופה ארוכה..מה בערך היחס ביניהן? (לדוגמא שעה של הליכה שווה לחצי שעה של ריצה),והאם שריפת השומנים היא זהה בשתי הפעילויות?
XxX-DriX מנותק   הגב עם ציטוט