צפיה בהודעה בודדת
ישן 22-09-07, 11:07   #7
Mikeo
חבר פעיל

הסמל האישי שלMikeo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yoshi-Moto
מה עשיתי חחח

בכל מקרה, זה לא דבר שחדש לי... אני פשוט רוצה לשמוע דעות של אחרים..
הדעה שלי פשוטה.
הדרך שבא אני רואה את החוק "לשמור שבת" זה לא ללכת לעבודה בשבת. נקודה.
ואני בטוח שהרבה חילונים רואים זאת בצורה זהה לזאת שאני רואה אותה.
אחרי הכל, ה' נתן לנו את השבת כיום מנוחה ורגיעה, כמו שמגיעים לכל עובד ימי חופשה ומנוחה, ככה, ה', כאל רחמן וסוציאלי, נתן לנו יום אחד בשבוע מקודש כדי שנוכל בו לזכור אותו, לצאת אל הטבע, להנות מבריאותיו, וכוליי וכוליי.

אני, אישית, ממש מתנגד לבעלי עסקים שמכריחים את עובדיהם לעבוד בשבת. איזה מין דבר זה? זה לא הוגן מבחינה סוציאלית, ולא רק דתית. אפילו בתנ"ך מוזכרים הסוחרים שעובדים בשבת למטרות רווח, מתוך תאוות בצע. מה שווה הפסד כספי לעומת פגיעה בזכויות העובד?

עכשיו, יש את החרדים. החרדים מגזימים מאוד במושג "לשמור את השבת" ולוקחים אותו לקיצוניות ביותר.
קודם כל, אוסרים שימוש בחשמל ונסיעה כי זה נחשב "להדליק אש בשבת", ואחרי הכל הדלקת אש בשבת נחשבת לחילול שבת.דבר שני, מתוך צו מוסרי לא מעריכים את הרופאים, מכבי האש, וכל בעלי המקצוע האחרים שלא ניתנה להם האפשרות לנוח בשבת משום שהם צריכים לבצע מצווה גדולה יותר, להציל חיים. ולא פלא שחילונים שונאים אותם בגלל זה. אם כל כך חשוב להם לא לנסוע בשבת, שלא יסעו בשבת! אבל למה לכפות את זה על אנשים שרואים את זה בצורה שונה? למה להשליך אבנים על מכוניות? למה להשחית חנויות? האם זה לא גרוע עוד יותר מחילול שבת?
Mikeo מנותק   הגב עם ציטוט