אשכול: קשת בגב..
צפיה בהודעה בודדת
ישן 07-02-11, 16:44   #19
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

אני לא אומר דברים ללא סימוכין, זאת אנטומיה פשוטה, ההאמסטרינגס מתחברים לפוביס(תחתית האגן), בכלל לא קשורים לעמוד השדרה או לfascia שמתחברת לעמוד השדרה, השרירים של זוקפי הגו רצים לאורך כל עמוד השדרה עד לthoraco lumbar fascia אליה מתחבר גם הרחב גבי(=מתחברים לחלק העליון של האגן, בלי קשר לתחתית האגן)

נתתי תגובה קיצונית: אפשר לומר שכף הרגל משפיעה על הזווית בגב, אם אתה מרים עקבים בסקוואט ולא עובד בטכניקה נכונה(משקל נופל לאצבעות, אי אפשר לשבור מקביל בלי להוריד את הגב למטה, מן הסתם הקשת בגב לא נשמרת), וזאת גם טעות נפוצה שיש למתחילים, זה אומר שחוסר גמישות בשרירים סביב כף הרגל גם אחראיים להקשתה?
לדעתי לא בדיוק הבנת מה המשמעות של מה שכתוב בספר(אני גם הבאתי פוסט של ריפטו, בו כתוב שאין קשר בין גמישות בהאמסטרינגס לקשת בגב, כי אין קשר בין שרירי הגב לבין ההאמסטרינגס אנטומית)
אם מה שאתה אומר היה נכון, כל שחקן כדורגל עם האמסטרינגס תפוס(בשיא המתיחה) היה צריך ללכת עם גב עגול, כשלמעשה, גם בשכיבה, בנאדם עם האמסטרינגס תפוסים, יכול ליצור קשת בגב...

בספר מתוארות כל הסיבות למה בנאדם לא יצליח לשמור על קשת בגב במהלך תרגיל, זה ממש לא אומר שההאמסטרינגס אחראיים/תורמים לקשת בגב, הם לא קשורים בכלל כי אנטומית הם לא מתחברים לחוליות עמוד השדרה(שריר שלא מתחבר לעצם מסויימת לא יכול להיות אחראי לתנועה של העצם).
גוף האדם מתפקד כיחידה אחת, אי אפשר להפריד חלקים ממנו, בגלל זה אם מישהו פורק כתף, הוא הרבה לא יצליח ללחוץ גריפר בין האצבעות ביד(שרירי כף היד לא מגיעים לכתף מן הסתם, אבל עדיין...) גם פה, זה לא אומר שמפרק הכתף אחראי בצורה כלשהי לכף היד

יש הבדל בין שריר שאחראי לתנועה מסויימת לבין שריר שעלול להשפיע על תנוחה מסויימת, ובכל תרגיל מורכב, יש הרבה שרירים/טכניקות לקויות שעלולות להשפיע על שריר אחר.

למה אמרתי שהמאמן טמבל? אולי כי אני מתעצבן כבר שכל פאשלה קטנה מאשימים בסקוואט את ההאמסטרינגס, ואז 95% מהמאמנים נותנים לחברי'ה במכון לעשות עשירית טווח תנועה(לא מגזים) וטוענים שיש להם האמסטרינגס תפוסים

בקשר להקשתה של הגב, הנה מאמר:
http://www.t-nation.com/free_online_...tion_for_power

HVO
יש תוכנות בגוגל שיעשו לך את זה...

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט