ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   אימונים (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=4)
-   -   [שאלה] בנוגע לטכניקה בסקוואט (https://israelbody.com/showthread.php?t=39786)

idof111 27-08-08 20:56

[שאלה] בנוגע לטכניקה בסקוואט

לפי מה שתמיד קראתי פה במאמרים וזה סקוואט צריך לעשות כשכפות הרגליים נוטות החוצה והברכיים יוצאות לכיוון כפות הרגליים.
אז היום אני עושה סקוואט והמדריכה באה ואומרת לי שלברכיים אסור לצאת החוצה, שלכפות הרגליים מותר לנטות החוצה אבל הרגליים צריכות להיות מקבילות (בירידה והעלייה), וכמו שאני עושה זה יפגע ברצועות הברכיים או משהו כזה.
ואני חייב לציין שאני עושה סקוואט כבר 3 חודשים בערך(בטכניקה הזאת כל הזמן..) ואין לי שום כאבי ברכיים.

Dark_Muse 27-08-08 21:07

אם אתה מדבר על הברכיים שעוברות את קו האצבעות, אז בסקווט רגיל בהחלט הברכיים צריכות לעבור את קו האצבעות.
לא יעברו, ההטייה בגב תיהיה גדולה יותר, והעומס עליו יגבר.

התנועה אגב לא דרך הברכיים, שלא תתבלבל.

Seth Able 27-08-08 21:10

ציטוט:

פורסם במקור על ידי idof111 (הודעה 626142)
לפי מה שתמיד קראתי פה במאמרים וזה סקוואט צריך לעשות כשכפות הרגליים נוטות החוצה והברכיים יוצאות לכיוון כפות הרגליים.
אז היום אני עושה סקוואט והמדריכה באה ואומרת לי שלברכיים אסור לצאת החוצה, שלכפות הרגליים מותר לנטות החוצה אבל הרגליים צריכות להיות מקבילות (בירידה והעלייה), וכמו שאני עושה זה יפגע ברצועות הברכיים או משהו כזה.
ואני חייב לציין שאני עושה סקוואט כבר 3 חודשים בערך(בטכניקה הזאת כל הזמן..) ואין לי שום כאבי ברכיים.

ברכיים הולכות לאותו הכיוון של כפות הרגליים, אתה צודק.

The Sun 27-08-08 21:12

דגשים לסקוואט:
- קשת קמורה בגב לאורך כל התרגיל, בטן חזקה בחוץ וחזה מתוח
- ברכיים לא עוברות את האצבעות
- דחיפה ממרכז הרגל\עקב
- ברכיים לא בורחות פנימה או החוצה, תמיד באותו הקו של האצבעות

idof111 27-08-08 22:13

הברכיים באותו קו של האצבעות כלומר עם האצבעות מופנות כלפי חוץ אז גם הברכיים יוצאות החוצה.
ומה סתומרת בטן חזקה בחוץ?

The Sun 27-08-08 22:20

זאת אומר שתשחרר את הבטן ואז תלחץ את הקוביות, אבל לא פנימה אלא החוצה.
אם הברכיים בקו האצבעות אין לך מה לחשוש, רק להקפיד שהן לא עוברת את קו האצבעות בתנועה.

Dark_Muse 27-08-08 22:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי The Sun (הודעה 626221)
אם הברכיים בקו האצבעות אין לך מה לחשוש, רק להקפיד שהן לא עוברת את קו האצבעות בתנועה.

רע רע רע רע! :no:

The Sun 27-08-08 22:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dark_muse (הודעה 626230)
רע רע רע רע! :no:

סלח לי מר בחור, אבל בכל מאמר שקראתי כתוב לנפח את הבטן החוצה ככה שאם הייתה עליך חגורה אז היית נוגע בה עם הבטן.

http://www.israelbody.com/showthread.php?t=55

"7. למדו להשתמש בבטן שלכם!

השימוש בבטן חשוב מאוד בביצוע סקוואט. המטרה שלנו היא להכניס כמה שיותר אויר לבטן , לכווץ את השרירים ו"לנפח" את הבטן לכיוון חוץ. עמדו מול מראה ונשמו עמוק. אם הכתפיים עולות , אתם נושמים לחזה וזה לא מה שאנחנו רוצים. עליכם ללמוד כיצד לנשום מהבטן. שימוש בחגורת גב עם חור אחד משוחרר יעזור ללמוד כיצד להשתמש בבטן. נוח ללמוד כשצריך לנפח את הבטן לתוך החגורה. כהערת אגב , מומלץ לא לעבוד עם חגורה באופן קבוע בסקוואט , דדליפט ולחיצות חזה. אנו משתמשים בחגורה רק כדי ללמוד כיצד לנשום מהבטן. השתמשו בחגורה רק אם אתם מרגישים צורך בכך.בנוסף , כשהבטן מלאה באויר יש לכם בסיס רחב יותר לתמיכה בביצוע הסקוואט. זו אחת הסיבות לכך שאנשים עם אגן רחב נוטים לבצע סקוואטים יותר כבדים. חשוב לנו לקבל כמה שיותר תמיכה ומתח בשרירים של הבטן , האלכסונים וזוקפי הגב."

Dark_Muse 28-08-08 00:14

אני חושב שאנחנו מדברים על סקוואט שונה, בגלל זה.

reshos123 28-08-08 14:53

ציטוט:

פורסם במקור על ידי dark_muse (הודעה 626449)

נכון
אתה מדבר על סקוואט בטכניקה גרועה

Dark_Muse 28-08-08 18:21

ציטוט:

פורסם במקור על ידי reshos123 (הודעה 626821)
נכון
אתה מדבר על סקוואט בטכניקה גרועה

אולי, לא כולם מומחים כמוך.

shikoLM 28-08-08 18:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי the sun (הודעה 626221)

בסקוואט מלא הכרחי שהברכיים יעברו את קו האצבעות.

ציטוט:

על איזה סקוואט אתה מדבר?

joker1 28-08-08 18:50

בסקוואט מלא ונכון, הברכיים תמיד אחרי האצבעות.
הרגליים שלך גם צריכות להיות 30 מעלות החוצה, תנסה ישרות ואתה ישר הרגשה מוזרה ואתה תאבד יציבות מאוד מהר.
הברכיים חייבות להיות החוצה מקבילות לכפות הרגליים(30 מעלות החוצה).
מקביל =! מעל.

כשתתחיל להרים כבד, אתה תראה שהברכיים שלך יכנסו פנימה, אתה חייב לדחוף אותם החוצה, ואם אתה לא מצליח תעשה deload.

Dark_Muse 28-08-08 20:30

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shikolm (הודעה 626960)
בסקוואט מלא הכרחי שהברכיים יעברו את קו האצבעות.

על איזה סקוואט אתה מדבר?

אני דיברתי על סקווט רגיל (ועמוק). אני מניח ש the sun התכוון לסקווט במנח רחב לגבי הברכיים והבטן.
אגב בטן, ממה שידוע לי, הבטן צריכה להיות אסופה ומכווצת. בהחלט צריך למלא אותה אוויר בשלב הקונצנטרי, אבל עדין לשמור אותה מכווצת.
אשמח לשמוע תיקון לזה... (או דיעה שונה).

shikoLM 29-08-08 00:41

לא מדובר בהבדל בין סקוואט רחב או צר אלא בניצול מירבי של חגורת הבטן (לא מדובר רק בשרירים) לתמיכה בעמ"ש, מה גם שבטן אסופה היא מתכון ppt במשקלים כבדים.

Dark_Muse 29-08-08 01:52

זה הגיוני. אבל בטן מנופחת לא עושה נטיה לכופף את החלק הטורקאלי?

idof111 29-08-08 02:54

איך אפשר גם לכווץ את הבטן וגם לנשום בצורה נורמאלית?
ולגבי הרגליים הנטייה החוצה עם הברכיים גם זה בכל הטכניקות ולא יכול לגזרום לפציעות נכון?

Deus ex machina 29-08-08 09:29

ציטוט:

פורסם במקור על ידי idof111 (הודעה 627553)
איך אפשר גם לכווץ את הבטן וגם לנשום בצורה נורמאלית?
ולגבי הרגליים הנטייה החוצה עם הברכיים גם זה בכל הטכניקות ולא יכול לגזרום לפציעות נכון?

אתה מוציא אוויר רק בסוף התנועה .

joker1 29-08-08 10:59

ציטוט:

פורסם במקור על ידי shikolm (הודעה 627422)
לא מדובר בהבדל בין סקוואט רחב או צר אלא בניצול מירבי של חגורת הבטן (לא מדובר רק בשרירים) לתמיכה בעמ"ש, מה גם שבטן אסופה היא מתכון ppt במשקלים כבדים.

ז"א שחובה לקחת אוויר מהבטן ולקחת אותה "החוצה" כדי למנוע פציעות?

The Sun 29-08-08 13:13

אני עושה בוקס סקוואט כמעט a2g, בלי מומנטום - התיישבות מלאה. אולי כשאני אגיע לa2g הברכיים יאלצו בלית ברירה לעבור את קו האצבעות - אבל שוב הכוונה היא בסנטימטרים בודדים ולא בצורה מוגזמת.
בכל אופן הבטן חייבת להיות כלפי חוץ ולא אסופה פנימה.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:17.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ