ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   פיתוח גוף-כללי (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   שאלה מוזרה. (https://israelbody.com/showthread.php?t=67555)

avishav1 20-09-10 23:35

שאלה מוזרה.

אהלן חברה,בעקבות צום יום כיפור עלתה בי שאלה מוזרה,מקווה שתיהיה פה תשובה.
איך יכול להיות שביום רגיל ושגרתי שאני לא אוכל במשך 4-5 הבטן שלי מתפוצצת מכאבים ובצום שזה פאקינג 24 שעות בלי אוכל ואפילו בלי מים אין לי כאב בטן בכלל.?
איך אתם מסבירים את זה?
תודה

אביאלכהן 07-10-10 14:45

ואללה אחיי שאלה באמת מוזרה...

למישו יש תשובה?

BigWolf 08-10-10 00:49

בס"ד

אחד ההסברים הוא, הצד הרוחני של היום המיוחד הזה. משה רבנו, צם 40 יום ו 40 לילה - איך ? כנ"ל אליהו הנביא (40 יום ו 40 לילה) איך? - שים לב, בתקופת מורדכי ואסתר (פורים) כולם יכלו לצום 3 ימים ו 3 לילות - היום מישהו מסוגל ?
הנשמה שלך (ברמת התת-מודע עבור "עצמך") מרגישה את החשיבות הרוחנית של היום המיוחד הזה, ולכן אתה לא מרגיש את הצורך בהכנסת מזון, כי הנשמה שלך מזינה אותך "במזון רוחני" במקום.
אני רוצה לחזק את דברי בכמה דוגמאות פשוטות:
כולם יודעים (וגם רשום בגמרא מלפני כ 1500 שנה) שבנאדם עיוור לא נהנה מהאוכל - למה ? כי אנו "אוכלים" עם כל חמשת החושים שאחד מהם הוא חוש הראיה.
כמה פעמים אמא שלכם אמרה לכם - היום בישלתי כל כך הרבה ועכשיו אני אפילו לא רוצה לאכול - מה יש אמא? - כי האמא "אכלה" עם חוש המשוש ועוד
דוגמה אחרונה: כמה מאיתנו יודעים את ההבדל בין סקס בחושך לבין סקס באור ? - נקודה נוספת למחשבה)

אז אח יקר! - אני שמח שאתה שאלת את השאלה החשובה הזו! - הנשמה שלך מדברת איתך בשפה שלה. יישר כך! זאת מעלה רוחנית גבוה מאוד!

BigWolf 08-10-10 01:22

יישר כך!

סליחה.. יישר כח!

hypertrophy 08-10-10 12:55

ציטוט:

פורסם במקור על ידי bigwolf (הודעה 1029228)
בס"ד

אחד ההסברים הוא, הצד הרוחני של היום המיוחד הזה. משה רבנו, צם 40 יום ו 40 לילה - איך ? כנ"ל אליהו הנביא (40 יום ו 40 לילה) איך? - שים לב, בתקופת מורדכי ואסתר (פורים) כולם יכלו לצום 3 ימים ו 3 לילות - היום מישהו מסוגל ?
הנשמה שלך (ברמת התת-מודע עבור "עצמך") מרגישה את החשיבות הרוחנית של היום המיוחד הזה, ולכן אתה לא מרגיש את הצורך בהכנסת מזון, כי הנשמה שלך מזינה אותך "במזון רוחני" במקום.
אני רוצה לחזק את דברי בכמה דוגמאות פשוטות:
כולם יודעים (וגם רשום בגמרא מלפני כ 1500 שנה) שבנאדם עיוור לא נהנה מהאוכל - למה ? כי אנו "אוכלים" עם כל חמשת החושים שאחד מהם הוא חוש הראיה.
כמה פעמים אמא שלכם אמרה לכם - היום בישלתי כל כך הרבה ועכשיו אני אפילו לא רוצה לאכול - מה יש אמא? - כי האמא "אכלה" עם חוש המשוש ועוד
דוגמה אחרונה: כמה מאיתנו יודעים את ההבדל בין סקס בחושך לבין סקס באור ? - נקודה נוספת למחשבה)

אז אח יקר! - אני שמח שאתה שאלת את השאלה החשובה הזו! - הנשמה שלך מדברת איתך בשפה שלה. יישר כך! זאת מעלה רוחנית גבוה מאוד!

שאלה
איך היהדות יכולה להסביר דבר כזה-אם כל מטרתו של היום הזה הוא סבל ועינוי לנפש כדי לכפר על עוונותיו?

אם מישהו יעיז להספים או לנסות לדרדר את הדיון הוא יענש...סמכו עלי

hypertrophy 08-10-10 12:59

ד"א
בקשר לעיוור והאוכל-הוא כן נהנה מהאוכל כיוון ששאר החושים מפצים על כך

אבל בסיפור עם האמא זה נכון....בנאדם שעובד הרבה עם אוכל בד"כ יאבד חלק מהתיאבון שלו-ואני מכיר את זה מהתקופה שעבדתי במסעדה שלך אבא שלי מה גם שהרבה שפים מספרים בראיונות שהם לא אוכלים הרבה במסעדה שלהם..

BigWolf 08-10-10 15:34

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 1029338)
שאלה
איך היהדות יכולה להסביר דבר כזה-אם כל מטרתו של היום הזה הוא סבל ועינוי לנפש כדי לכפר על עוונותיו?

אם מישהו יעיז להספים או לנסות לדרדר את הדיון הוא יענש...סמכו עלי

בס"ד

יאיר! זאת שאלה מצוינת, וכדי לענות עליה בצורה עניינית נעזרתי בתלמיד חכם גדול מאוד ששמו יוני הראש מבאר שבע. (בוגר ישיבת שבי חברון, איש צנוע, בעל ידע עצום בתורה ועבודת ה')

אם כן, יוני אמר, שצריך להבין את הנקודה העמוקה של משמעות היום המיוחד הזה. ה"עינוי" שהתורה מדברת עליו, זהו לא עינוי של "אינקבזיציה". פרוש המילה עינוי זה ניתוק ניתוק מהגשמיות, והכפרה לנפש מתבצעת בזכות הניתוק הנ"ל - מזון רוחני שביום הזה יש לנפש אפשרות לאכול בשפע
הניתוק הוא העינוי
חז"ל אמרו שביום הזה "אין רשות ליצר הרע לפעול" - עוד הוכחה שאכן לנפש ביום הזה יש כלים מיוחדים להתנתק מ"הבטן שרוצה לאכול" ומיתר הדברים הגשמיים שמעסיקים אותנו ביום יום. (אפשר לראות שדווקא ביום הזה, מרבית האנשים בישראל לא נוסעים באוטו, למרות ששבת חשובה הרבה יותר מיום הכיפורים מבחינת "השמירה")

כמובן שזאת " תורה על רגל אחת" - פרוש מאוד שטחי. כדי להבין את כל המשמעות של העניין, מומלץ לשאול תלמיד חכם (אמיתי)

יאיר כל הכבוד !

hypertrophy 08-10-10 17:28

תלמידי שבי חברון תמיד מספיקים לי :)

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:31.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ