ישראלבודי

ישראלבודי (https://israelbody.com/index.php)
-   פציעות ספורט (https://israelbody.com/forumdisplay.php?f=9)
-   -   "שורף" ברגל בחלק הקדמי במהלך אירובי (https://israelbody.com/showthread.php?t=39749)

DrGYM 27-08-08 12:40

"שורף" ברגל בחלק הקדמי במהלך אירובי

במהלך אימון אירובי(ריצה\הליכה משולב לפרקים) קורה לי באופן לא סדיר - בחלק שבו אני מתאמץ (30-40 דקות) - שהחלק הקדמי של הגפה התחתונה (רגל) פשוט שורף. הכאב חוזר ונעלם במהלך האימון, לפעמים בד"כ אני מתעלם ממנו ואז שם לב שהוא נעלם ואז הוא חוזר אחרי לא הרבה זמן שוב פעם.
האם זוהי הקרנה של מאמץ השריר כלפי החלק הקדמי או בעיה אחרת שאני לא מודע אליה?

תודה מראש!

HardCor3 27-08-08 15:37

בעקרון הכאב שאתה מעיד עליו זה דומה לכאב של שברי מאמץ,אבל ייתכן ואתה רץ עם נעל לא טובה,או שאתה לא מניח את כף הרגל במהלך הריצה בצורה נכונה(העקב נוחת ראשון ואח"כ שאר כף הרגל) וזה מה שגורם לכאבים.
וייתכן שגם מדובר בחומצות חלב בכל מקרה אל תזניח את זב.

DrGYM 28-08-08 01:18

קודם כל תודה על התשובה.
אני לא חושב שזה שבר מאמץ מכיוון שזה היה גם ישר כשחזרתי לעשות אירובי אחרי מנוחה ארוכה.
בנוסף, דווקא קניתי בשבוע האחרון נעליים חדשות של סאקוני ממש נהדרות, ואני רק נהנה מלרוץ איתן.

ולסיום, אני אשמח לשמוע חוות דעת של הדוקטור :-)

hypertrophy 28-08-08 01:49

זה ניקרא כאבי טיבייה [אני מניח שאתה מכוון לשוקיים שלך]
לי הייתה את הבעיה הזאת בצבא [לא כיף ללכת עם 35 קילו עלייך בבוץ והרים קילומטרים עם הכאבים האלו]
בקיצור אני כבר בקושי זוכר למה זה נגרם אבל תלמד מניסיוני...אל אל אל תזניח את זה....זה מחמיר

doldol360 28-08-08 09:03

המאמן בחדר כושר פעם הסביר לי שיש שריר בחלק הזה של הרגל (איפה שכואב) ושהולכים אז הוא מתנפח כאילו יש לו פאמפ וזה לוחץ על העצם ובגלל זה זה כואב אבל הוא אמר לי שזה יכול לעבור עם הזמן ואם זה ממשיך לכאוב לך אז תרוץ ואל תלך (אני בטוח שבהליכה יותר כואב לך).

DrGYM 28-08-08 10:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hypertrophy (הודעה 626533)
זה ניקרא כאבי טיבייה [אני מניח שאתה מכוון לשוקיים שלך]
לי הייתה את הבעיה הזאת בצבא [לא כיף ללכת עם 35 קילו עלייך בבוץ והרים קילומטרים עם הכאבים האלו]
בקיצור אני כבר בקושי זוכר למה זה נגרם אבל תלמד מניסיוני...אל אל אל תזניח את זה....זה מחמיר

לא שוק, רגל, מה שיותר קרוב לכף רגל...שיש בו את הדו ראשי.

doldol360 28-08-08 10:52

ציטוט:

פורסם במקור על ידי drgym (הודעה 626656)
לא שוק, רגל, מה שיותר קרוב לכף רגל...שיש בו את הדו ראשי.

אם אני לא טועה קוראים לזה שוק

hypertrophy 28-08-08 15:02

זה שוק....החלק הקרוב לגוף זאת הירך
השריר שכואב לך הוא הטיבאליס אנטריור ואל תעשה את זה פשוט תלך לטפל....אצלי הזניחו את העיניין [צבא מה לעשות] וזההחמיר...
טפל בזה ואפילו תמצא אירובי אחר שלא גורם לזה...[אופניים למשל שאצלי עובדות מצוין]

Dark_Muse 28-08-08 18:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי hardcor3 (הודעה 625760)
בעקרון הכאב שאתה מעיד עליו זה דומה לכאב של שברי מאמץ,אבל ייתכן ואתה רץ עם נעל לא טובה,או שאתה לא מניח את כף הרגל במהלך הריצה בצורה נכונה(העקב נוחת ראשון ואח"כ שאר כף הרגל) וזה מה שגורם לכאבים.
וייתכן שגם מדובר בחומצות חלב בכל מקרה אל תזניח את זב.

אתה יודע בכלל מה זה שבר מאמץ?
כאב של שבר מאמץ זה לא כאב ששורף לך לסירוגים. זה כאב שבא חזק וככל שאתה ממשיך בפעילות הוא מתגבר.

סתם שתדע לפני שאתה זורק דברים.

ד"ר עופר בר 29-08-08 09:13

יש להיבדק ע"י רופא

ציטוט:

פורסם במקור על ידי drgym (הודעה 625600)
במהלך אימון אירובי(ריצה\הליכה משולב לפרקים) קורה לי באופן לא סדיר - בחלק שבו אני מתאמץ (30-40 דקות) - שהחלק הקדמי של הגפה התחתונה (רגל) פשוט שורף. הכאב חוזר ונעלם במהלך האימון, לפעמים בד"כ אני מתעלם ממנו ואז שם לב שהוא נעלם ואז הוא חוזר אחרי לא הרבה זמן שוב פעם.
האם זוהי הקרנה של מאמץ השריר כלפי החלק הקדמי או בעיה אחרת שאני לא מודע אליה?

תודה מראש!

קשה לחוות דעה מבלי לבדוק אותך.
כאב של ש"מ מופיע לרוב לאחר המאמץ ובהמשך-במהלכו.
מומלץ להיבדק פיזיקלית ע"י רופא.

בריאות שלמה.

DrGYM 29-08-08 18:52

תודה רבה ושבת שלום!

ד"ר עופר בר 01-09-08 18:41

כבר לא שבת :)

אבל שמח שיכולתי לעזור.

בהצלחה באימונים!

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:36.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
כל הזכויות שמורות לישראלבודי בע"מ